Jeden z nejvýpravnějších dobrodružných klasických příběhů inspirovaných Homérovou Iliadou ožívá. Natočený na exotických místech, s mezinárodním obsazením a nejmodernějšími speciálními efekty, snímek vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce a kvůli nejkrásnější ženě na světě. Helena (Sienna Guillory), ačkoliv je provdaná za spartského krále Meneláa, se bláznivě zamiluje do Parida (Matthew Marsden), pohledného trojského prince. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde jim Paridův otec, král Priam (John Rhys-Davies), poskytne bezpečné útočiště. Meneláův krutý bratr Agamemnon (Rufus Sewell) chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. (oficiální text distributora)

Cival

Cítím se jako loser, ale souhlasím s Looserem. :-) Televize za babku s ohromnými poruchami v dialozích, realizačními nedostatky (kolikrát je vidět, že nikdo nikoho nemlátí, i když se tak okázale tváří apod.) a nijakou chutí. Troja mě sice nebavila, ale pořád bych si jí dal stokrát, než podruhé Helenu. ()

T2

Veľké sklamanie, obalené v povrchnom televíznom háve, kde príbeh je ako tak obstojní ale všetko ostatné je čisté mizérium, herci hrajú ako z amatérskeho naivného divadla, kostými prevažne závesové, miestami dej strašne nehybný, a bodkou za preplácaným je postava bravčového Achillesa, no hnus a des. Prvý diel mi absolútne stačil, súboju o Tróju som sa radšej vyhol. Nuž zlatá Petersenová Trója. /15%/ ()

monolog

Je to sice absolutní blábol, ale ve srovnání s Trójou s Bradem Pittem je to úžasné a historických reálií (bájů) se držící dílo. Sice představitelka Heleny zde by mě nechala spíše chladným a klidně bych ji Paridovi nechal i s garderóbou, ale co už, někdo ji hrát musel. A jak už jsem řekl, je to mnohem lepší zpracování, nž ten druhej film. Jenže to ani tak nedosahuje na průměr a nebýt toho, že tam hraje Rufus Sewell, byl by to pro mě odpad jako vyšitej. ()

Faidra

Další nepříliš vydařená verze trojské války, která má ale pár nesporných kladů: obvykle vynechávanou Heleninu aféru s Théseem v podání uhrančivého Stellana Skarsgarda a představitele Heleny a Parida, kteří - světe, žasni - jsou sympatičtí a nevyvolávají dojem pacientů psychiatrické léčebny po čerstvě provedené lobotomii. ()

Shakers

Trója je super film ale toto je úplná zbytočnosť!Herci,rezia,kamera,efekty o ničom.Aspoň,že niektoré bitky za niečo stoja. 35% - 2* ()

sullafelix

objektívne zachytená ....mytická udalosť ....ktorá prekračuje zaujatý opis a podanie samotným Hómerom...snáď si nikto nemyslí , že by sa vojna viedla len kvôli jednej žene ..nebuďte smiešny ....na 99% konflikty v dejinách potvrdzujú fakt , že vojny sa vedú vždy za účelom materiálneho zisku : či to už bohatstva , hegemónie ...exploatácie ľudí , surovín..atď....nikto tu teda neberie do úvahy fakt, že Hómer vykreslil dejinné udalosti neobjektívne a logicky v prospech Grécka ..ako to už v tých časoch bolo zvykom nepriateľa čo najviac poškvrniť a svojich čo najviac vyzvihnúť ..keďže sa cítil byť vlastencom...... a jeho Iliada ....je len púhy historický paškvil ......z tohto titulu Helena Trójska je omnoho lepšou kreáciou ako Trójska vojna ...s dementným Bradom Pittom ..ktorý má schopnosti prinajmenšom čínskeho cirkusového artistu ..ktorý na sebe pracuje od útleho malička ...skoky ako v Matrixe a prinajlepšom ..dispozície supermana ....snáď si nikto nemyslí že v skutočnosti nejaký Achiles mohol mať takéto mimoriadne schopnosti a byť zároveň nezraniteľný na celom tele .... detičky nedajte sa vysmiať !!!! ()

kingik

Ve skromných podmínkách televizního rozpočtu vznikl skromný historický film v jehož ambicioznost by věřil jen zatvrzelý filmový optimista. Oproti rozmáchlým filmovým eposům je však přece jen v nepatrné výhodě a sice, že si může dovolit být nepřesný v historických faktech a méně detailní ve výpravě a dobových kostýmech. Konkurovat totiž velkofilmům nemůže v ničem a tak jen čeká jestli si ho někdo všimne čekajícího v historickém koutě se snahou mapovat podrobněji život krásné plavovlásky Heleny Trojské. Jestli je Sienna Guillory na roli ženy s údajně okouzlujícím půvabem dostatečně krásná je diskutabilní, ale na roli se hodila. Stejně tak do ostatních rolí hladce vklouzli většinou herci nižší svítivosti. Kdo příběh moc nezná bude pro něj tenhle dvoudílný televizní film dostatečnou příležitostí se obšírněji obeznámit se životem Heleny, Agamemnona nebo Parida, pokochat se spartskou armádou a vše vyvrcholí léčkou Řeků ukrytých v trojském koni, což je asi nejznámější scéna z celého obsáhlého vyprávění. Na televizní poměry dobrá volba, ale pro náročného diváka milujícího vysokorozpočtové bombastické opusy je to krok vzad. 60% ()

Kothy

Sice věrnější, ale ne tak efektní jako Petersonova verze. Nezazdívají tu bohy, ale není to takový trhák. ()

rikitiki

Tři hvězdičky dávám za scénu, ve které Klytaimnestra zabije Agamemnona v síti v bazénu. Patřilo mu to a bylo to rafinované! ()

mm13

Odporúčania mojich (teraz už bývalých) známych, že je to lepšie ako Petersenova Trója som bral s rezervou, každopádne som čakal 'kvalitnú televíznu produkciu' (rozumej skromne, ale sympaticky vyrozprávaný príbeh). ...30 minút som neveriacky zízal na obrazovku plnú totálneho nezdaru a trápnych výkonov a potom to vzdal. ()

curunir

Lácne s príšernými počítačovými animáciami televízne spracovanie nesmrteľného Homérovho eposu. Tretiu hviezdičku pridávam kvôli Helene, je rozhodne krajšia než Diane Kruger v slávnejšej a veľkolepejšej hollywoodskej verzii. ()

Turiec

Prevažne zlí Sparťania proti prevažne dobrím Trójanom. Filmu možno vytknúť viacero vecí. Nie je jasné, kto a prečo je nepremožiteľný, prečo je Achilles zraniteľný len na päte. Snímka naznačuje, že Grékom ani tak nejde o krásnu Helenu ako o ich mocenské chúťky, čo by mohla byť pravda. Z veľkosti mytologických bájí ako aj z historických faktov si povyberali čriepky a tie pospájali. Mnohokrát umelo. Najneprirodzenejšie pôsobí rola Kassandry. Práve táto postava mohla pri živšom a plastickejšom stvárnení dodať filmu potrebnú šťavu. Mohlo to byť za štyri... ()

Z0oMb3E

Trója VS Helena Trójska, blockbuster VS dvojdielny televízny film, hviezdne obsadenie VS neznámi herci. A predsa rovnaké hodnotenie? Áno Helena môže bez rešpektu stáť hneď vedľa svojej síce mladšej ale známejšej verzie pohľadu na tú istú vec. Áno pri porovnávaní týchto dvoch filmov je krásny paradox komu ktorý film nadŕžal a z ktorej strany bol braný. Ak sa Trója sympatizovala k útočníkom, aká krivda im bola spôsobená, v tejto verzii o trójskej vojne je ukázaná skôr záchrana pred krivdami. Trójska Helena je krásny príklad toho, že i za málo peňazí sa dá zahrať veľa muziky. Trójska Helena ukázala, že i s nepreplatenými hercami sa dá natočiť kvalitný film. V niektorých ohľadoch dokonca lepšie. Samozrejme trikovo to nieje boh vie čo, no snaha o kompenzáciu v podobne masovosti je tu zjavná. A na počudovanie úspešná. Čo sa tíka hlavnej hrdinky, tak presne takto má hlavná postava vyzerať. Krásna, charizmatická a výrazná. Presne taká, pre ktorú sa oplatí vyraziť do vojny. Ostatní ju v tomto príklade tak isto zdarne nasledovali. Ak ste už siahli po sladkom Bradovi, siahnite aj po omnoho autentickejšom Joeovi. Určite budete milo prekvapení. ()

Tayen

Nemůžu si pomoct, ale i přes chabší efekty a výpravu se mi tohle zpracování líbílo mnohem víc, než velkofilm Troja s Bredem Pittem. Helena tady nevadá jako jakási oběť, s kterou každý hýbe jako s krásnou loutkou, ale má i hlavu a kouzlo a umí toho využít. Minisérie má hlavu a patu a víc se drží historických faktů, protože Helena prý byla skutečně jen jakousi záminkou pro válku (ono těžko uvěřit, že by se kvůli jedné ženě 10 let vybíjeli dva mocné národy). Sice tady nejsou žádné superhercké výkony, ale ani si tam nikdo na velké pány herce nehraje. A navíc - není tam žádný Orlando Bloom s mlíkem na bradě. ()

elizabeth_ba

No, ono je to tak na tři, hlavně vzhledem k nedostatku peněz, ale je to tv film, takže ty tři to jsou bez debaty. A ta jedna navíc je za nezprznění báje, jelikož tak, jak ji představil tenhle film, je pro mě asi nejpřijatelnější. Dále za opravdu krásnou Helenu a za veskrze sympatického a hezkého Parida. A taky za to, jak pěkně si poradili s jejich vztahem, no prostě mému romantickému já se to fakt líbilo (a to historické si právě v ten čas vybíralo volno). ()