Francoise aneb Život v manželství

• francouzský

La vie conjugale (Françoise)

• italský

Nel bene e nel male

• francouzský

Françoise ou La vie conjugale

Francie / Itálie / Západní Německo, 1964, 112 min

Stojím na straně ženy :o)(14.9.2006)

Hodně zajímavý počin - interpretace vztahu, vzniku manželství, ústupků, kompromisů až po finální rozpad a hledání viny z pohledu ženy. Obávám se, že je to ze života. Hodně jsem se těšil na pohled z druhé strany - Jean-Marc aneb Život v manželství.(22.7.2015)

Další z řady příspěvků na téma "muž a žena", tentokrát pohledem ženy... stopáž pouze 95 min.(29.9.2006)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 (český okruh) = 2.7.1985, réžia českého znenia = (ČST Brno) (17.2.2011)(17.2.2011)

Tento první díl jsem neviděl, ale slyšel jsem o něm z vyprávění. Předchází snímku "Jean-Marc aneb Život v manželství (1963)", který mne uchvátil. Celý diptych chápeme jako konfrontaci ženy a muže, jejich názorů a problémů v manželství. Unikátní nápad: Rozpad jednoho manželství byl exponován dvěma úhly pohledu - očima manželky a očima manžela. Udělal jsem si jasný názor: Vina byla na straně ženy! :)(28.7.2004)

Emancipovaná žena a lehkomyslný muž. Jde o povedený pohled ženy a muže na jedno společné manželství zvlášt. Docela ráda bych shlédla druhý díl, jak viděl muž, který se mi jevil s prominutím jako nepředstavitelný hlupák, ženu která ho tolik miluje a je pro něj schopná hodně obětovat....i když ta příhoda s flintou se jí moc nepovedla. Vážně by mne to zajímalo.(25.11.2007)

po deseti letech pracneho hledani se mi tento dvojsnimek podarilo konecne sehnat, tudiz jsem si jej dovolil nahrat na ULOZ.TO... prilozene titulky jsou strojovym prekladem ze spanelstiny do anglictiny (tudiz kapku na hovno, ale da se tomu rozumet)(16.3.2016)

Sám o sobě hezký, však ničím zvláštní film. Nicméně společně s druhým dílem tvoří výjimečné dílo. Je zvláštní pozorovat stejný příběh různýma očima. Někdy nám téměř přijde, že sledujeme úplně jinou dějovou linii - jak moc se někdy může lišit náš pohled od pohledu našich nejbližších... Je skutečně vina pouze na jedné straně? Nebo jde mnohdy jen o řadu nedorozumění, za která nikdo nemůže? A jak se s určitou situací vypořádává žena? Jak muž? Je to zvláštní takto sledovat stejné situace z ženského a mužského pohledu.(3.4.2009)

Snímok sa skladá z dvoch častí: "My Days with Jean-Marc" a "My Nights with Françoise" Film s dobrými úmyslami, ktorý sa snaží analyzovať problémy mladého manželského páru z uhla pohľadu oboch. Po chvíli je však film repetitívny.(1.11.2011)