Bitva o Shaker Heights

The Battle of Shaker Heights

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2003, 79 min

Taková milá oddychovka, která neurazí, ani nenadchne a za pár dní se z hlavy vypaří nadobro. Na to, že má film pouhých 79 minut, tak je odvyprávěn vcelku šikovně - trocha komedie, trochu dramatu a trochu romantiky. Do ničeho se však film nezakousne pořádně, jede spíše tak po povrchu a na nic si nehraje. Na ty tři hvězdy to v pohodě stačí, podobných oddychových filmů není nikdy dost.(21.12.2014)

• cariada

Takový pohodový drama o klukovi , co žere vojenství a neustále se podle toho oblíká a jezdí v Jeepu. Určitě za zmínku stojí krásná kamarádova segra (kdo by se nezamiloval) ani ta jeho kamarádka ze školy a obchodáku není špatná. Pěkná byla pomsta jeho nepříteli co ho šikanoval. Jinak nic výraznýho, problémy v rodině a tak. Po ránu je to ideální, když nic lepšího nedávají.(3.5.2011)

Rozpočet $1miliónovTržby USA $280,351Tržby Celosvetovo $-(4.12.2008)

..fajne..(10.8.2007)

Ze začátku obsahově docela průměrný snímek, který s postupem času začne nabývat na důležitosti ve druhé polovině filmu, kdy se začnou rozvíjet rodinné vztahy Kellyho a jeho láska ke krásce v podání Amy Smart. Shia je pro mě jeden z nejosobitějších herců a Bitvu o Shaker Heights jsem zhlédla v době, kdy poprvé promluvil o svém dětství. Dočetla jsem se, že jeho otec byl násilnický alkoholik a že mu před jeho očima nějaký parchant znásilnil matku. Nejzásadnější okamžiky jeho dětství v něm tak stále zůstávají a i to je nejspíš jeden z hlavních důvodů jeho mnohdy rebelského chování a podivných výtržností. Tato zpráva mě docela dostala, protože vím, jak emotivní a silné výkony dokáže podávat, ale netušila jsem, že za tím může být něco takového. Jeho vztah s otcem v podání Williama Sadlera tak vyzní o to bolestněji. Na Youtube je pak k zhlédnutí hodně silná scéna z nemocnice, která se nakonec ve filmu ani neobjevila. Na druhou stranu zde Shia prokázal i komediální talent. Hodně vtipných scének a trapasů vysolil z rukávu :)(15.4.2018)

• - Shia LaBeouf (Kelly Ernswiler) sa musel kvôli tomuto filmu naučiť riadiť auto s manuálnou prevodovkou. (chesterko)

• - V bitke na začiatku filmu hrali herci nemeckých vojakov. Všetci vrátane Shia LaBeoufa (Kelly Ernswiler) sa naučili správne hovoriť nemecky pred natáčaním scénky. (chesterko)

• - Rolu Kellyho mal pôvodne hrať Emile Hirsch. (chesterko)