poster

Geomant (festivalový název)

 • Japonsko

  Onmjódži

 • Japonsko

  陰陽師

 • Japonsko

  Onmyoji

 • Japonsko

  Onmyouji

 • USA

  Yin Yang Master, The

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2001, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  **

  K Onmyojiovi som sa dostal skrze Shigeru Umebayashiho a jeho hudbu( mimochodom najlepšia vec na celom filme - odporúčam vypočuť). Film ako taký ma nezaujal. Vtipné je, že režisér Takita má na svojom konte slušnú samurajskú drámu aj dramatický film ocenený oscarom. Preto mi vychádza, že spôsob akým je film natočený je účelový. Šintoizmus je v Japonsku varený, pečený. Všetci tí bohovia a démoni a drobrácky majstri majú v tomto svete svoje pevné miesto. Ale film nám nedovolí nazrieť pod povrch mýtov a legiend. Sledujeme príbeh akéhosi majstra šamana, ktorý je smiešne oblečený a pre ktorého nič nepredstavuje hrozbu. A tým, že sa film hneď na začiatku zbavil prvku napätia, si podľa môjho názoru trocha podkopol nohy. Sledovať osudy hrdinov o ktorých vieme, že sa im nič nestane je totiž nuda. Hlavne ak trvá dve hodiny. Plus je to celé televízne, bez nejakej skutočne peknej scény, alebo myšlienky. Jediné čo stojí za zmienku je naozaj hudba a kostými. Ak už chcete podobne ladený film odporúčam Kobajašiho Kwaidan. Zážitok je diametrálne odlišný.(19.8.2013)

 • Zíza
  ***

  Hezký film, působivá hudba, místo Abe no Senmeie jsem viděla Poirota. Zajímavý námět, přece jen Abe no Senmei byl zajímavou osobností na císařském dvoře. Přetažená stopáž, ale s tím má, jak jsem si všimla, pan režisér problémy pořád. Na konci "obřadný tanec" Nomury Mansaie byl velmi zdařilý, nemohla jsem z něj spustit oči. Ale jinak prostě jen hezký film s šíleně úžasným smíchem Sanady.(13.3.2015)

 • tombac
  ***

  Úroveň triků v Onmyoji se dá srovnat s více než o deset let staršími hongkongskými fantasy taškařicemi A Chinese Ghost Story a dalšími, a film má i podobný feeling bez užití pitvořivého humoru, což mě na něm hodně bavilo. Plusem budiž také několik známých a dobře hrajících tváří v čele se Sanadou a Itoem. Avšak finále je dlouhé a natahované až hrůza a film tím trpí. 6-7/10(15.3.2015)

 • depony
  *****

  Netuším, co přesně je na tomto snímku hororové ... Japonský snímek o nejznámějším [nikoliv pro nás] kouzelníkovi shintoismu Abe no Seimei a jeho kouscích, které v dobách císařského Japonska prováděl.(25.1.2007)

 • Tyckin
  ****

  Kouzla, duchové, démoni, nějaká ta romantika, akce, zdařilá hudba, poněkud přetažený závěr, ale stále dohromady solidně fungující dílo jež jsem dokázal sledovat celkem se zájmem. 73%(29.9.2018)