Poslední tanec

Rhonda Baker

Claudia Finkle

Scénografie:

Tim Galvin

Rozhodně bych neřekla, že jde o nepředvídatený, silný příběh s vynikajícími výkony a něčím navíc. Přesto jsem se byla schopná dokoukat a děkovat za slušně vystavěný děj, který měl tendenci kamsi plynout. Konec byl hodně tristní záležitost a shodil všechno na smetiště předvídatelných dojáků bez invence. Je to veliká škoda, protože všichni tři hlavní představitelé vypadali zpočátku tak nadějně....I tak bych ale neřekla, že jde o vyslovený propadák, nad kterým by bylo člověku ku dávení. Dá se a neurazí. 3,5/10 PS: Velice legrační je poslechnout si dabing. Ten film zabil se zaručenou spolehlivostí a z toho důvodu doporučuji jakékoli znění, jen ne to, co nabízí česká verze... dabing odpad!!!!!(16.6.2009)

Slabý průměr. Nejvíc mě vytáčela ta Krisa, jak se pořád ze všeho hroutila a byla neskutečně psychicky labilní, jak na houpačce. Dospělá ženská, proboha. A z děje jsem vlastně ani nevypozorovala, proč se tak chovala. Co se jí stalo tak hroznýho, chudince? Že jí jeden dědek buzeruje nebo že se sama stará o děcko nebo co? To se dá vyřešit i jinak, než se z toho hroutit a furt někomu fňukat na rameni. Na to já fakt nem nervy.(12.2.2013)

• jafuska

další taneční film, rozhodla jsem se podívat po dlouhé době na Patricka, ale jaké bylo pro mě zklamání, když jsem viděla, že neumí moc tancovat a to jsem ho považovala za dobrého tanečníka a on byl při tom jen průměrný, to mě dost překvapilo, a i hodně zklamalo, dalo se na to dívat, ale jednou stačilo(22.6.2009)

Přes nízké hodnocení mě tento film opravdu potěšil. Konečně taneční snímek, kde jde o nefalšovaně procítěný tanec (o což mnoho jiných filmů usiluje, ale nakonec zůstává na úrovni plytkého příběhu o ničem). Ačkoliv se dějem příliš neliší od ostatních filmů svého žánru, příběh je opravdu jednoduchoučký a zápletka není snad ani zápletkou, když jí člověk prohlédne skoro na samém začátku, má tento film něco navíc. K sympatickým prvkům patří přededevším fakt, že je velká část scén věnována právě tanci samotnému. Dále také výběr hlavních hrdinů, stárnoucích tanečníků, kteří se dostávají do konfrontace s mladšími kolegy i sami se sebou. V jejich tanečních výstupech ať už tréninkových, retrospektivních, či při závěrečném tanci vycházejí emoce skutečně na povrch. Nejde jen o efekt, tanečníci zde opravdu skrze tanec, skrze tělo sdělují své city, vnitřní konflikty a soužení. Nakonec jen dodám, že to byl příjemný film i přes fakt, že nejsem fanynkou Patricka Swayzeho, ale zde si mě získal opravdu skvělým tancem!(25.12.2011)

• stybro

Odporně nudný a táhnoucí se film,který už v životě nechci vidět........Film je vyloženě pro ty,kteří mají rádi umělecké tance.Pokud nejste jejich fanoušci,film zakopejte na zahradě hodně hluboko a modlete se,aby ho váš pes nevyhrabal.Vše ještě podtrhuje hrozný český dabing,na kterém se taky někdo vyřádil.(6.7.2009)

• - Ve filmu tančí v jedné ze scén také Bambi Swayze, adoptovaná sestra Patricka Swayzeho. (Barrymore)