Poslední tanec

Claudia Finkle

Scénografie:

Tim Galvin
  • Webb

Dirty Dancing s Patrickem Swayzem a Jennifer Grey nepovažuju vůbec za nic převratného. Nudil jsem se sice u toho, bylo to však režijně a scénáristicky koukatelný i hudebně posluchatelný. To co ale předvádí One Last Dance mu nesahá ani po kotníky vůbec v ničem. Naprostá ztráta času, ke zhlédnutí jen pro řadu fanoušků Patricka. P.S. nekoukejte na to s českým dabingem, je to naprostý otřes.(16.3.2010)

• stybro

Odporně nudný a táhnoucí se film,který už v životě nechci vidět........Film je vyloženě pro ty,kteří mají rádi umělecké tance.Pokud nejste jejich fanoušci,film zakopejte na zahradě hodně hluboko a modlete se,aby ho váš pes nevyhrabal.Vše ještě podtrhuje hrozný český dabing,na kterém se taky někdo vyřádil.(6.7.2009)

Poslední tanec jsem chtěla vidět díky Patrickovi, který byl pro mě v mém pubertálním období velkým idolem. Jenomže kdybych dopředu nevěděla, že film je podle hry Patrika a Lisy, kteří kdysi vyučovali v baletní škole a tahle choreografie je snad i jejich počinem-jen těžko bych tenhle film dokoukala. Tanec výborný a já se klaním těmto dvěma lidem, kteří ve svých padesáti letech/Lisa 47/ jsou v tak skvělé kondici a jejich taneční projev je naprosto přirozený a mladistvý. Skvěle jim sekunduje George de la Pena. Pokud jde však o celkový děj a hlavně beztaneční scény, kdy naši hrdinové řeší minulost a všechny s ní související křivdy -najednou film ztrácí své kouzlo a stává se neuvěřitelně nudný, neuvěřitelný je bohužel i dabing.(23.6.2010)

• castor

Tanec mám velmi rád, ale taky mám rád smysluplný děj a netriviální dialogy. Tady už narážíme na hmatatelné problémy. Vždycky mě fascinovalo, jak někdo dokáže tanci vtisknout myšlenku, utvářet jím příběh.. Místy zajímavá, jindy zbytečně emočně nevěrohodná a křečovitě vyšponovaná sonda do světa tanečníků má solidní choreografii a zejména v posledních měsících hodně diskutovaného Patricka Swayzeho, který zde disponuje velice slušným charismatem a (v době natáčení) v jedenapadesáti letech úchvatnými fyzickými schopnostmi.(5.8.2009)

Slabý průměr. Nejvíc mě vytáčela ta Krisa, jak se pořád ze všeho hroutila a byla neskutečně psychicky labilní, jak na houpačce. Dospělá ženská, proboha. A z děje jsem vlastně ani nevypozorovala, proč se tak chovala. Co se jí stalo tak hroznýho, chudince? Že jí jeden dědek buzeruje nebo že se sama stará o děcko nebo co? To se dá vyřešit i jinak, než se z toho hroutit a furt někomu fňukat na rameni. Na to já fakt nem nervy.(12.2.2013)

• - Ve filmu tančí v jedné ze scén také Bambi Swayze, adoptovaná sestra Patricka Swayzeho. (Barrymore)