poster

Spartakus (TV film)

 • USA

  Spartacus

 • Slovensko

  Spartakus

Drama / Akční / Historický

USA, 2004, 2x87 min

 • themic
  ***

  Docela naučný TV film i shlédnutelný..:) Sice to není jako Gladiátor, ale to se přece ani od tohoto snímku nemůže čekat!.. Přesto je to dosti dobré, né úplně vymakané, ale jako film o historii jednoho z nejznámějších gladiátorů starověkkého říma... V hlavní roly bych si dokázal představit někoho jiného, přesto nesklamalo..! Průměr3*(22.1.2007)

 • Big Bear
  ***

  Další verze (tentokrát TV) Spartaka - legendárního vůdce otroků. Celkem se to povedlo a ani bych neřekl, že to bylo cítit nedostatkem financí i když samozřejmě na svůj velký vzor to nemá. Jen ta družka Spartaka... Ta byla tak emancipovaná až mně to vytáčelo... Holt další , moderní verze... Solidní průměr. * * *(22.1.2012)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +slušně výpravné, věrně zpracované, -jen televizní/// Spartakus se stal Římskou hrozbou tehdejší doby, ale bylo by zlé mu nefandit. Snad jen můžeme litovat jeho osudu, o němž víme jak dopadne už na začátku filmu. Přesto bylo pěkné se na jeho cestu podívat znovu, tentokrát v moderním hávu. Ten se sice nemůže rovnat historickým filmům jako je Trója, Alexandr (alespoň co se rozpočtu týče) ale jako televizní produkt je to film velice solidní. I když film neoplývá hvězdným obsazením, pár známých herců se tu najde. Přesto předně jde přece o postavy a ty sou zajímavé a hlavně jsou čitelné (na rozdíl od některých filmů). Hudební a obrazová složka skutečně ostudu tomuto filmu neudělá, snad jen některé scény mohli být emotivnější, nebo snad drsnější. Trošku mi to přišlo s trochou velké nadsázky jako uhlazená pohádka o jednom hrdinovy. Ale to je jen takové rýpnutí./// Celkem 76%///(10.2.2007)

 • Jinny
  **

  Televizní slabota typu dvoudílného Julia Cézara, který (ne náhodou) nedávno vysílala taky NOVA. Troufám si říct, že nebýt looku a občas i charismatu Gorana Visnjice, usadila by se tam nahoře jediná osamocená hvězda. Přesto by mu daleko lépe seděla role nějakého Shakespearovského záporáka (třeba Jaga) než part ušlechtilého barbara.(29.1.2007)

 • dr.fish
  ****

  Tak tady jsme na databázi s tím hodnocení drobátko utli....dílo to možná není zrovna fenomenální, co se týče finančních nákladů, ale na druhou stranu z toho čiší opravdová touha udělat film dobře. Malý rozpočet je sice znát, herci však dělají co umí a já souhlasím s tím, co napsal Marius, že v mnoha ohledech je Spartacus lepší než Gladiátor. V těchto televizních filmech často nebýváme ušetřeni patosu a vaty, a těchto neduhů tu je minimum. Líbilo velmi. Velké překvapení a skvěle strávený večer. 80%(27.9.2011)

 • - Film sa nakrúcal v Bulharsku. (curunir)

 • - Film je venovaný pamiatke autora predlohy Howardovi Fastovi (1914-2003) a Sirovi Alanovi Batesovi, ktorý stvárnil postavu Agrippy a zomrel krátko po dokončení nakrúcania. (curunir)

 • - Hudbu Randyho Millera nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. (curunir)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace