Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy se Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitní jednotce, snaží se vyrovnat s hrůznými činy, které v minulosti spáchal, a nachází zvláštní útěchu ve službě spravedlnosti ve jménu utlačovaných. Když překvapivě zdomácní v jižní Itálii, zjistí, že jeho noví přátelé jsou pod dohledem místních zločineckých bossů. Když se události změní ve smrtící spád, McCall ví, co musí udělat: stát se ochráncem svých přátel a postavit se mafii. (Falcon)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (72)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Závěr trilogie o novodobém Robinu Hoodovi z Obi, který se tentokrát přesunul do malebné vesničky v Itálii, kterou teroruzují krutí mafiáni. Třetí Equalizer je rozhodně nejnaivnější ze všech dílů a celkové schéma je podobné Sedmi Statečným s tím rozdílem, že nyní to je pouze jeden statečný. Vesnička je maximálně idilické místo, kde se všichni mají rádi, popíjejí kávu nebo čaj a večer si promítají filmy. Jako kontrast je zde maximálně krutý mafián, který věší umírající důchodce, vypaluje obchody a uřezává ruce a hlavní hrdina s tím musí něco udělat. Equalizer 3 má minimum akce a přestože jsem určitě nečekal akční jízdu, ke konci jsem s napětím vyhlížel, kdy se objeví nějaký skrytý ultramafián a dojde k tomu pořádnému vyvrcholení. To zde chybí i když se divák dočká satisfakce a maximálního happyendu. Pořád je to ale velice dobrý film, který s přehledem táhne Denzel Washington, skvělá kamera a umírněná Fuquaova režie. Ale čekal jsem víc. ()

salisbury 

všechny recenze uživatele

Antoine Fuqua se v druhém pokračování Equalizeru opět sešel s Denzelem Washingtonem. Tento tandem krom trilogie Equalizer stvořil ještě filmy Sedm statečných a Training Day, který mám z jejich spolupráce nejraději. Třetí Ekvalizér není špatný, navíc, když se jedná o díl, který před sebou vláčí dva slušné předchozí díly. Denzel má na svém kontě necelých sedm desítek letokruhů a ve své roli je i přesto uvěřitelný. Pokud hloubavě nedumáme nad smyslem života a smrti, tak film je skvělým odpočinkovým relaxem, který nám dá v mozkovém velíně náležitého oddechu. ()

Reklama

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky série velice příjemné zakončení, pro nefanoušky průměrný akční film s nadprůměrně sympatickým Denzelem. Italské reálie rozhodně přidaly na vizuální přitažlivosti a uvedení na konci léta se přímo nabízelo. Nebýt závěrečného zúčtování, které bylo na můj vkus poněkud mdlé oproti předchozím snímkům, neměl bych problém přihodit hvězdu navíc. Takhle jsme někde na úrovni druhého dílu, ale jednička zůstává nepřekonána. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Ze tří dílů se mi trojka Equalizera líbila nejvíc. Z velké části za to, kromě lepšího scénáře, může změna prostředí. Jih Itálie a to malebné městečko, tak krásně nasnímané, na mě velice zapůsobily. McCall už tolik nefilozofuje a není už "tak přehnaně kýčovitě nudně neomylný a klaďácký", jako před tím, ale efektně a efektivně odstraňovat záporáky pořád umí. Příjemně mě i překvapila účast Rema "Tano Carridi" Gironeho. Příběh měl celkem spád, fajn atmosféru, hudbu a super akci, i pár celkem vtipných dialogů/hlášek, takže u mě dobrý zakončení. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Třetí Equalizer je v podstatě ryzí seagalovka, akorát místo špekatého, herecky netalentovaného a obludně narcistního ližprdelky východních diktátorů je tu v hlavní roli dvouoscarová továrna na charisma, které ani blížící se sedmdesátka nikterak neubírá na absolutní coolovosti. Stylový, atmosférický a skvostně vygradovaný úvod mě hodně namlsal, zbytek ale jede podle té nejohranější scénáristické šablony, jakou může staromódní akční film s těžkotonážním westernovým jádrem vůbec mít.  Řemeslně je to úplně ok, ale ta bohorovnost a naprostá nepřemožitelnost Denzelova hrdiny filmu zbytečně ubírá (obzvlášť v nehezky odbyté finální akci) na napětí a toliko potřebných emocích. Další díly netřeba. 60 % ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní natáčení začalo 10. října 2022 na pobřeží Amalfi v Itálii. Natáčení pokračovalo do 20. listopadu, poté se začátkem prosince přesunulo do Neapole a v lednu 2023 skončilo v Římě. (sator)

Související novinky

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Reklama

Reklama