Pánem svého koutku

King of the Corner

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

• freddy

Tak tenhle film mne příliš neoslovil. Nevím, čím to je, možná až příliš monotónním zpracováním příběhu, nebo prostě jen tím tématem. Leo pracuje v reklamní agentuře, jeho otec je v domově důchodců a Leo za ním každé dva týdny létá na návštěvu. Dále má Leo rebelující dceru a prožívá manželskou krizi. Jeho asistent se navíc tlačí ve firmě na jeho místo. Celý film je vlastně o Leově životě a o tom, jak se každodenně pere se svou existencí a jakk spíše přežívá, než aby naplno žil. Celé téma mi připadalo příliš monotónně zpracováno. Nebylo zde nic, co by film oživilo, prostě monotónně vyprávěný příběh jednoho muže, který to nemá příliš lehké. Představitel hlavní role má pořád stejný výraz, stejně tragický výraz po celou dobu filmu, a to mu patrně ubírá na kvalitě. Anebo mne tento film nezaujal z toho důvodu, že toto téma je mi příliš vzdálené a stáří se mne ještě netýká. Ať tak či tak, film to byl sice zajímavý, ale pohřbívá ho právě příliš nudné zpracování a nepříliš zajímavý herecký výraz hlavního představitele. Ale přece jen jsem vydržel do konce a děj tam byl, dokonce i zajímavý děj, takže dávám alespoň ty dvě hvězdičky.(8.11.2008)