Meister Eder und sein Pumuckl

• angličtina Master Eder and His Pumuckl (více)
Komedie / Rodinný
Rakousko / Maďarsko / Západní Německo, (1982–1989), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Režie:

Ulrich König

Předloha:

Ellis Kaut (kniha)

Gustl Bayrhammer, Hans Clarin, Gila von Weitershausen, Iris Berben, Michaela May, Stephanie Kellner, Kurt Weinzierl, Barbara Valentin, Enzi Fuchs (více)

Série(2) / Epizody(52)

Dever

// Production Companies: Infafilm GmbH // Pred približne 14 rokmi, keď som bol ešte malý prcek, som túto podarenú zábavnú rodinnú rozprávku pozerával každú nedeľu. V tej dobe ma to nesmierne bavilo, hlavne malý Pumuckl s červenými vlasmi, ako mal Albert Einstein, ktorý robil najväčšie haluze. ()

misterz

Seriál môjho detstva. Pozerával som ho ešte na ORF. Je o šibalstvách malého škriatka Pumuckla, ktorý sa zabýva v dielni majstra Edera. Po počiatočných nezhodách sa skamarátia a spolu zažijú veľa dobrodružstiev. Škoda, že to nedávajú u nás s dabingom. Pre deti ako stvorené. 80/100 ()

curunir

Tento seriál u nás ešte pred niekoľkými rokmi uvádzala Markíza pod názvom ,,Majster Eder a škriatok Pumuckl" a ako malý som ho veľmi rád pozerával. Rozprával o malom a neposednom škriatkovi, ktorý sa zabýva v dielni postaršieho tesára. Zo začiatku mu škriatok skôr robil škodu na čo využíval možnosť, že sa mohol zneviditeľnovať, no postupne sa z nich stali priatelia. Majster Eder mu dokonca vytvoril z dreva miniatúrny nábytok. Animátorsky bol Pumuckl riešený pomerne jednoducho - pehatý červenovlasý, strapatý škriatok oblečený v žltom tričku a tmavozelených nohaviach. I tak však 100 maďarským animátorom trvali animačné práce na všetkých 52 epizódach vyše 5 rokov. Z dnešného pohľadu už presne neviem ako by som seriál ohodnotil, no ako to už býva vtedy to bola absolútna paráda a zdá sa mi, že 4* možno nebudú až tak kompromisným a recesistickým riešením. ()

balba

Pohádka mého dětství.Skřítek s červenými vlásky , který se neustále ztrácel , když přišel někdo cizí.Měl svojí postýlku , kde spinkal a pořád chtěl něco nového.Skřítek neposeda.Viděla jsem pouze v němčině. ()