Pure

Velká Británie, 2002, 96 min

Silné téma, zpracování nikoliv. To, z čeho by se dalo vyždímat spoustu emocí Britové obvykle pojmou s tak zvláštním odstupem, že to v divákovi příliš nezanechá - Pure maximálně posílí odpor k závislým, kteří se nebojí vážně ničeho, ani manipulace s dítětem - jen aby si mohli šlehnout. Je mi úzko při představě, že v takových - a horších - sociálních podmínkách některé děti mohou skutečně vyrůstat. Celý děj je ale neskutečně chladný a přitom byly momenty, které opravdu mohly hluboce zapůsobit - nakonec však vyzněly naprázdno.. Drogovou závislost pohledem desetiletého kluka jsem však ještě nikde neviděla a proto se mi líbí působivý námět, přestože nakonec jen tvůrci klouzali po povrchu a opravdu se do toho neopřeli. Mimo jiné bylo zajímavé vidět Keiru Knightley v roli těhotné šlapky-narkomanky. Příběh odsýpal a proto možná časem zvýším na slabé čtyři hvězdičky.(29.12.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $102,471Tržby Celosvetovo $-(3.2.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $102,471(22.12.2006)

Vynikající snímek o rodině, heroinu a důvěře. Příběh je naprosto strhující a odsoudíte Molly Parker, Davida Wenhama a také Keiru Knigthley za to jaký život žijí a jaké neštěstí způsobují malému Harrymu Edenovi, který v tomto snímku předvedl dle mého názoru naprosto nemožné na tak malé dítě, jako byl v době natáčení. Emoce zde hrají velkou roli, je tady vidět jak je někdy těžké udržet si zdravý rozum a dělat věci správně, ale nakonec stačí jen chtít. Pro mě film s obrovskou morální hodnotou.(18.4.2012)

• ARI50

Tohle nebyla matka, chudák děti ale zároven statečné.(31.3.2017)

Nedám plný už len za ten happyend. Inak to ušlo. Hlavne ten uhol pohľadu zo strany malého chlapca sa mi veľmi páčil. Nie že by som mala tak strašne konzervatívny pohľad na drogy, ale z ničím sa to nemá preháňať a ak je jasné, že človek závislosť neudrží na uzde, nie je dovod sa s tým zahrávať hlavne ak má dve malé deti.(28.6.2016)

Příběh plný zvláštních vizuálních prvků - scény s Paulem a Louisou na vás působí přímo závratně, jako na kolotoči. A ke všemu pohled na desetiletého kluka v rauši…(bez předchozích hereckých zkušeností je Harry Eden v této roli velmi přesvědčivý)(7.2.2008)

Bylo pro me velice obtizne dialogum rozumet, i kdyz i tak se daly souvislosti samozrejme pochopit. Bohuzel spravne titulky na film neexistuji, ceske rozhodne ne a anglicke se hodne lisi. Nicmene co se tyce samotneho snimku, hodne syrova vypoved o zivote junkies v Londyne. Mlady Harry Eden zvladl svoji roli absolutne dokonale.(9.7.2014)

Aneb výchova chlapců ve feťácké společnosti. Velice silný a vážný námět, který byl však v tomto případě přetaven do velice naivní podoby, za což může především nevyváženě napsaný charakter malého Paula. Film je ale zároveň docela sympatický plejádou herců typu "jé, toho jsme už viděl v...", samozřejmě vedle docela slušně hrající Keiry. Zato výraz Molly Parker byl ustrnulý i v emotivně hodně vypjatých scénách. Úvodní scéna je svým tragickým způsobem velice vtipná, což vzbudí vysoká očekávání i od zbytku filmu, ta však zůstanou nenaplněna. Snímek se celou dobu plácá v průměrnosti.(13.4.2014)