Skvělej Burt Lancaster v roli která je pro něj jak ušitá když se tím vlastně živil ještě předtím než se stal hercem a jen mě to utvrdilo v tom že je to fakt borec. Tony Curtis taky není špatnej ikdyž v leteckých scénách je dablovanej ale nevadí není to ani moc poznat a plus se do toho motá intrikánská superčubka Lollobrigida která rve koule každýmu v okolí.(17.3.2011)

Tino (Tony Curtis) a Mike (Burt Lancester) jsou dvojicí, která má v úmyslu zkusit na visuté hrazdě trojné salto. Mike se u něj zranil a dnes je již "jen" chytačem. Když se objeví mladý Tino, pozná Mike toho, který by to mohl dokázat. To by se mezi oba ovšem nesměla vložit mladá artistka Lola (Gina Lollobrigida), která jde tvrdě za svým cílem. Většina filmu se odehrává právě na visuté hrazdě, takže umění artistů si zde vychutnáte dost a dost.(3.9.2011)

Ach jo! Kde jsou ty doby cirkusáckých velkofilmů padesátých let! Čtyři roky po Greatest Show on Earth, nejlepším filmu roku - a kdo si na něj dnes vzpomene, film z artistického prostředí natočila další ikona amerického filmu Carol Reed. Burt Lancaster s Tonym Curtisem už tady tvoří perfektně sehranou dvojku. Gina Lollobrigida pak porci šarmu a elegance ještě zvyšuje.(4.6.2005)

Jakkoliv dokážu ocenit výkony všech pod stanem, nesnáším cirkusy a pokud můžu, vyhýbám se jim. Tento film na mne ovšem zabírá jako magnet. Věřím, že opakovaným zhlédnutím neztrácím kritický odstup: není to hloupé ani povrchní, přestože předvídatelné...ale co dnes není? Burt Lancaster tradičně velmi dobrý a i bez kaskadérů roli sám "odlétal".(25.2.2008)

Moc povedenej film s vinikajícím Lancasterem jakožto artistou(letcem)který se za mlada trvale zranil na noze při pokusu o trojité salto,po čase ho žádá mladý nadějný létač aby ho trenoval a dělal mu při vystoupení chytače.On to nejprve odmítá a svůj žal utápí v chlastu ale nakonec povolí a rozhodne se z mladýho udělat extratřídu.....jenže,jak už to tak bejvá mezi chlapy se dostává vypočitavá ženská(Lollobrigida)ktérá škemrá o to aby ji vzali mezi sebe do svého vystoupení,poté co její zkrachovalo.Ta samozřejmě poplete hlavu postupně oběma a tak se nakonec dočká.Jenže nasledují prví trable a poté co se mladej dozví že Lollobridgida dává přednost Lancasterovi tak se na něj vykašle a najde si jinýho chytače se kterým se pokusí udělat trojité salto a tím si vysloužit angažmá v New Yorku.Lancaster ale de přes mrtvoly a náhradníka doslova vyšoupne z hrazdy a po chvilce váhání se mladej rozhodne mu dát šanci.Proti je ale i ředitel cirkusu a rozhodne zbortit záchranou sít,to ovšem artisty neodradí a jejich velkej sen se jim nakonec podaří.Mladej se stává 7 letcem který v historii skočil trojité salto(Lancaster byl 6tým).....Hodně povedenej kousek z cirkusovýho prostředí s výbornejma hercema stojí za shlédnutí(13.11.2008)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Paríži. (dyfur)