poster

Byl jednou jeden... vesmír (TV seriál)

  • Francie

    Il était une fois... L'Espace

  • Japonsko

    Ginga Patrol PJ

  • Japonsko

    銀河パトロールPJ

  • angličtina

    Once Upon a Time Was the Space

Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

Francie / Kanada / Japonsko, 1982, 9 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (26)

  • troufalka
    *

    Ujetá fantasmagórie.(3.8.2014)

  • Ded@M@tes
    ***

    Legendární pokračování animovaného seriálu ´´Byl jednou jeden´´ / Viděné epizody z 1 série *26.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(8.11.2015)

  • Tom_Lachtan
    ***

    byl jednou jeden... sci-fi seriál, trochu jsem očekával že se zpoza rohu vyloupne Barbarella. sci-fi pro děti, které neublíží, ani nezůstane v hlavě moc dlouho(1.7.2012)

  • Pepinec
    ***

    Byl jednou jeden... rok 1981. Už je to dávno a mně už bohužel také není deset. Pořád by ale tenhle třicet let starý dětský seriál mohl dělat učitele těm současným.(1.6.2012)

  • DJ Obelix

    Dostalo se k nám vše, ale Byl jednou jeden ... vesmír ne?(2.11.2009)

  • Fingon
    ***

    Na těch předchozích "Byl jednou jeden..." seriálech jsem vyrůstal, takže jsem byl zvědavý i na ten, který u nás uveden nebyl... Postavy zůstávají stejné, dabing je jiný a nyní se stáváme svědky jejich účinkování v podivné space opeře s mimozemštany, telepatií a bůhví čím jiným...(26.4.2011)

  • ARI50
    *

    Nepřišlo mi to tak moc pěkné ani zábavné o proti těm lepším škoda.(23.9.2018)

  • SexyAjinka
    ***

    Možná to ani není tím, že by to bylo slabší než mega úspěšný bratr "Byl jednou jeden život", ale jde o to, že jsem to poprvé viděla v nedětském věku, takže jsem u toho přistihla, že koukám všude možně, jen ne na tu televizi.(19.4.2011)

  • Santa666
    ***

    Nejhorší "spin-off" cyklů Byl jednou jeden... Na jeho brášcích bylo atraktivní zejména spojení faktů a dětsky pojatých vysvětlení za které by se nemusel stydět nejeden dokument pro ty "mentálně vyspělejší"...:-) Vesmír je ale o něčem jiném, jelikož každý tuto sérii zná, tak čeká zajímavosti o galaxiích, planetách a vůbec o celém vesmíru. Jediné, čeho se tady dočkáme, je smyšlený sci-fi příběh, pojednávajicí o vyspělém celovesmírném společenství. Kdesi se ztratilo kouzlo originálu a většina dílů je jak přes kopírak. Škoda, no...(30.5.2011)

  • Darth_AK
    *****

    Byl jednou jeden vesmír dost vybočuje ze zajetých kolejí série, tím že vlastně nepřináší žádnou "učební" osvětu, ale pracuje na vlastním sci-fi příběhu, který některým přijde značně odfláklý, ale při bližším průzkumu člověk zjistí, že i tato "rozprávka" v sobě skrývá řadu Barilléových schémat. Barillé zde vpodstatě odsuzuje jak znečišťování, tak lidskou hamižnost a někdě připomíná schémata přírody (díl o rostlinách, či o obřích broucích), či historické události (Kromaňonci, planeta Bohů, Atlantida). Planeta Kassiopea symbolizuje Třetí říši e všech aspektech, Omega a její aliance zase spojenecké mocnosti (ty "hodné")-zajímavou výlukou jsou humanoidi z planety Jama a okolních soustav, zkonstruování géniem ze Země, který "neměl rád" lidi. Ukazují vpodstatě, že lidstvo nepotřebuju vnější hrozbu, ale že se chamtivostí, snahou o neustálé zdokonalování a zrychlování všeho uvrhne do víru sebezničení samo. A to si myslím je základní myšlenka seriálu. Že je jedno jestli jede o budoucnost, nebo by se ta příběhová linie odehrávala v přítomnosti-jde o myšlenku toho, že lidstvo by se mělo opravdu chovat obezřetně, ale ne zpátečnicky. Uf, to bylo ale filozofické. A co bych dodal na závěr? Jen že postavy jsou klasické, sympaťáci Petr, Gustav, Psí a tamta vojanda, génius Maestro a tentokrát i jeho výtvor geniální robot Metro a hlavní záporáci generál Prašivec a jeho poskok+Humanoidi symbolizující jednotvárnost celé své populace, aneb v jednotě je síla. A tudíž na závěr-jak se ostatním nelíbí odklon od typického "Barillé style" seriálu, tak pro mě je to naopak jeden z drahokamů série, spolu se životem, vynálezcem a objevitelem.(31.5.2016)

  • Kri-kri
    **

    Léta jsem si přál, aby Česká televize koupila i tento seriál z cyklu "Byl jednou jeden...", neboť o astronomii se zajímám už od dětství a naivně jsem doufal, že i tentokrát to bude něco ve stylu "Život" nebo "Člověk". Jenže shlédnutí bylo pro mě veliké zklamání. Vzdělávací a faktografická forma je zde téměř nulová, namísto toho autoři sesmolili jakýsi sci-fi příběh a ještě ne zrovna zajímavý. Že jsou informace zastaralé mi nevadí, neboť těch, které se zakládají na skutečnosti bylo v seriálu jen nepatrně, povětšinou je tu prezentována fikce a fantazie scénáristů. Když mám chuť shlédnout sci-fi seriál, sáhnu po mnohonásobně kvalitnějších Dobrodruzích z vesmíru, ale tohle už nikdy více. Dvě hvězdičky za to, že jsem vydržel dokoukat "Vesmír" až do konce. 30%(5.1.2015)

  • cepice
    **

    Vesmír je bezesporu nejslabší cyklus seriálu Byl jednou jeden ...(30.7.2013)

  • Paity
    ****

    Moje snad nejoblíbenější záležitost v rámci seriálového cyklu Byl jednou jeden.... Viva la France!(6.8.2013)

  • Greg25
    ***

    Jestliže předchozí série Byl jednou jeden... byla založena na faktech, u vesmíru tomu tak není. A z hravé poučné série v pohádkovém hávu animovaného světa se přesunul do něčeho, co lze spíše vnímat jako fikci, budeme-li hodně shovívavý. Nemá to náboj předchozích "sérií" a už vůbec ne jejich vypovídací hodnotu. 65%(2.12.2012)

  • lubospoti
    ***

    Animace stejná jako u Byl jednou jeden život, ale takové "vzdělávací" kvality nedosahuje. Přitom námět není o nic slabší než lidské tělo.(29.1.2013)

  • char_t
    **

    Rozhodně nejslabší ze všech "Byl jednou jeden...". A navíc na dnešní dobu zoufale zastaralý, na rozdíl od ostatních. Tvůrci měli zůstat u faktů (historie, biologie...), tam je (bylo) jejich místo.(4.5.2011)

  • pepa3rd
    **

    Další seriál z vynikajícího naučného univerza tentokrát nepochopitelně vybočuje z řady. Upřímně, nechápu jeho účel, protože krom grafického zpracování do celého cyklu naučných animovaných seriálů vůbec nezapadá. Co hůře, ve většině dílů dokonale mate směsicí historie Země, ovšem umístěné na rozličné planety, a velmi nepovedené fikce. Nedrží se jednotného konceptu ani sám k sobě, natož v rámci celé série. Pamatuji si, jak jsem si při sledování "Byl jednou jeden život" kdysi přál, aby vznikl seriál, kde "vesmírné lodě" bílých krvinek budou brázdit skutečný vesmír. Přání se mi vyplnilo, ale bohužel v tak mizerné scénaristické kvalitě, že snad tento sriál neměl vůbec vznikat. Do vesmíru tak příště raději s Ládínkem. 40 %(2.11.2012)

  • Luk Skywalker
    ****

    Tohle jsem zřejmě neviděl celé, ale pár dílů určitě. Opět kvalitní, ale starší se mi líbili více. Je tam toho dost vymyšleno, kdoví jak by to bylo.(22.11.2015)

  • Renie42
    ***

    Já si myslím, že toto kleslo na nižší úroveň než příběhy o lidském těle. Tam jsem prožívala každý díl, ale tady jako by dělal někdo jiný. Postavy tam jsou některé stejné, ale jakoby už nechtějí dělat, to co dělali v těle. Je hezké, že mají nějakou vesmírnou konfederaci, ale o vesmíru toho moc není.(30.6.2012)

  • Víteček
    **

    Řádově horší než všechny ostatní Byl jednou jeden seriály. Částečně se to snaží být ryzím sci-fi příběhem ,ale částečně stále edukativním dílem a ať se to snaží, jak chce, nejde to příliš dohromady. Ke konci se to zlepší, opustí to různé dinosaury, Inky a spol. a má to ucelený relativně normální sci-fi příběh, ale i tak to prostě nedostačuje. navíc mám problém odpustit tu nespravedlnost, že i kdy má nejmenší přínos pro řešení nastalých potíží, tak je Petr jediný z týmu povýšen a vzhlíží se k němu jako k hrdinovi, zatímco ostatní utřou nos. Strašně z toho čiší touha být jako vzdělávací Star Trek, ale nepodařilo se. 40 %.(22.6.2020)

<< předchozí 1 2