Režisér se pohybuje mezi melodramatem a psychologickou studií, když líčí příběh zvláštního trojúhelníku dvou žen a jednoho muže. Alex působí jako vyrovnaný čtyřicátník, který se vzorně stará o hosty ve své restauraci a také o psychicky labilního mladšího bratra. Vypadá to, že se konečně ožení s mladou Claire, jenže právě když chystají svatbu, objeví se v Paříži Jeanne, Alexova velká láska, a ač se dvanáct let neviděli, jejich vzájemné city se znovu naplno rozhoří. Jeanne tvrdí, že její manželství je omyl, a hořce lituje někdejšího zmařeného vztahu. Claire trpí Alexovou nevěrou a zjevnými příznaky jeho odcizování. Ještě ke všemu se vzbouří i bratr a označí Alexe za sobce a uzurpátora. Muž ztrácí půdu pod nohama, každý den se rozhoduje jinak, trápí ho vědomí, že ubližuje oběma ženám. Až před romantickým útěkem s Jeanne se rozhodne definitivně (oficiální text distributora)

Slarque

Hlavní hrdina je (spolu)majitel pařížské restaurace a chová se jako hovado. Ke svým zaměstnancům, mladšímu bratrovi i snoubence. Jediná, ke které se chová lépe, je jeho bývalá láska, která ho před dvanácti lety beze slova opustila. Když budete dost dlouho čekat, dozvíte se, jak to dopadlo. Když ne, o nic jste nepřišli. ()

Snorlax

Smutné psychologické drama s perfektně vystavěnou atmosférou. Já Alexe naprosto chápala, proč se nemůže rozhodnout. ()