Björk at the Royal Opera House (koncert)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2002

David Barnard

Björk

Björk

Famozní koncertní zážitek... to se nedá popsat slovy, musí se to vidět!!(26.2.2011)

Bjork je skvělá, když jí svítí očička a vidím jak se tím baví mám husí kůži. Matmos jsou zajímaví se všemi těmi udělátkami. To co dělá Zeena Parkins v poslední skladbě, to je teda něco. Střih celého koncertu je výborný a velmi dynamický.(21.2.2011)

Emocionální nářez dokáže Björk vytvořit za všech okolností - když zpívá klidné až ambientní skladby, i když najede na svižnější tempo. ;o) A když se dá Björk dohromady se zvukovými šílenci Matmos, harfistkou Zeenou Parkins či grónským ženským sborem (Inuit Choir), tak můžeme čekat jen a jen netradiční a kvalitní zážitek. A to, co všichni hudebníci předvedou v závěru koncertu (skladba It's in Our Hands), to je přímo fyzický útok na emoce - sonický nářez za hluku harfy, epilepticky zmateného lámaného beatu a hlasu divy současné hudby, Björk. Bravo...(5.6.2005)

Björk na svých koncertech často dělá to, co hodně lidí nemá rádo - zpívá ve svém vlastním tempu, podle citu (jazzový feeling, chcete-li). Ještě více to zdůrazňuje svými gesty (viz Possibly Maybe). Mně to nevadí, protože každý koncert je pak opravdu jedinečný.(4.5.2011)

Nádherný koncert s neodolatelnou Bjork a jejími hosty - harfistkou Zeenou Parkins, elektronickými úchyly Matmos a grónským dívčím pěveckým sborem. Výjimečný zážitek.(26.11.2003)