Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Sledujte novou generaci rodiny Duttonů na počátku dvacátého století, kdy horský západ a Duttonovy, kteří jej nazývají svým domovem, sužují pandemie, historické sucho, konec prohibice a velká hospodářská krize. (Shr1nK)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (22)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Billy Kid už je víc než 40 let po smrti, Wyatt Earp si užívá pár zbývajících let zaslouženého důchodu, auta začínají vytlačovat koně, města pomalu pohlcují venkov a rančeři už nejsou tou hybnou hospodářskou silou, kterou bývali. Ale to ještě neznamená, že Duttonovi a jejich kovbojové nedokážou vzít právo do svých rukou a netasit kolty. Stejně jako Indiáni ještě nezapomněli brát si skalpy. Srážka starého s novým světem je asi nejvýraznějším motivem, ale neodehrává se jen v rámci Duttnonovic rodiny. Jeden z jejích členů potká na africkém safari osudovou ženu v podobě anglické šlechtičny a hodně mě bavila i linka indiánské holčiny, která prožívá peklo v církevní škole. Není nouze o přestřelky, dramata se odehrávají na moři, v horách i africké krajině, vztahových eskapád se tu najde přehršel a tradičně výborný  scénář i režii mocně podporuje úžasný casting, jemuž vévodí Helen Mirren.  Za mě další skvostný přírustek do yellowstoneského universa a už se nemůžu dočkat další série. 100% ()

higuain 

všechny recenze uživatele

Když jsem před zhruba pěti lety začal sledovat Yellowstone, tak mě ani ve snu nenapadlo, jak se tahle sága rozroste a notabene, že to půjde skoro ruku v ruce s čím dál více uvadající kvalitou již zavedených filmových (komiksových) vesmírů, jejichž mainstreamová dominance byla v minulý dekádě neoddiskutovatelná. Sheridan kombinuje jeho již klasický neo-westernovský prvky s dost odvážnou romantikou, která v závěru zcela nepokrytě připomíná i takový klasiky jako Titanic a jakkoliv nepravděpodobně to zní, ono mu to fakt funguje. 1923 je zatím asi nejrozmáchlejší přírůstek do Yellowstonské ságy. Rozdělený na tři dějové linky, na jejichž provázání si budeme muset počkat přinejmenším do druhé sezóny, přičemž neduhem takhle rozkouskovaný struktury je zejména to, že na menším epizodním prostoru se některé linky natahují na více epizod, než by asi bylo zdrávo. I přes některé výtky jde ale v součtu všeho o výborný seriál, jehož druhou sérii budu vyhlížet dost netrpělivě, zvlášť když se koncem té první vlastně vůbec nic neuzavřelo. 85%. ()

Reklama

Bordoshut 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série – 6/10 –  Sheridanovo 1923 ve mně skutečně silně zarezonovalo. V tomhle ohledu tomuto seriálu patří všechna čest naší dosud obyvatelné planety. Jako málo který jiný mě totiž dokázal nejprve totálně napnout a zaháčkovat a následně nehorázně zklamat, otrávit a vytočit do běla. Všechny tři dějové linie jsou zajímavé, zábavné a výtečně sehrané i nasnímané, nicméně způsob, jakým jsou (ne)dány do kopy, je příšerný. Zprvu jsem se to slovo zdráhal použít, ale ono je to skutečně tak amatérsky a netečně slepené do gigantického 3v1, že to snad musela dělat banda netalentovaných necitů (necita, tj. člověk, který pro to nemá cit). Celým seriálem vás provází vzrušující příslib toho, že se alespoň 2 dějové linie v jednom bodě propojí a nastane jakés takés extatické vyvrcholení. V půlce série se na to už dychtivě těšíte, v 5. epizodě to nemůžete vydržet, v 6. epizodě se dostavují první nálevy hořkého zklamání, v 7. už jen nechápavě kroutíte hlavou a 8. závěrečný díl s sebou nese totální scénáristické fiasko, repetitivně natahovanou diváckou prudu a fatální filmařské selhání alespoň minimálně diváka odměnit za 8 hodin strávených nad tímto zbytečným flopem. Tři dějové linky se zkrátka vůbec nespojily a ani nedošly k jakémukoli přijatelnému rozuzlení, pouze vyčpěly do vesmírného vzduchoprázdna s tichým příslibem brzkého pokračování. 1923, aneb 8 hodinová snaha natáhnout 4 epizodní děj na dvojnásobnou délku. Místy bylo skutečně k smíchu, jak se scénárista (pozor, to je zase ten Sheridán) účelově snaží prodloužit zejm. jednu z dějových linek, kdy cestujícímu páru, který se vrací domů, neustále hází do cesty nové překážky, jednu střelenější než druhou. Na cestě se s nimi například potopí loď, musí se vzít, následuje konfrontace s ex přítelem dané ženy, jež vyústí v souboj, který skončí smrtí toho ex přítele, načež manžel upadne v nemilost jeho veličensta a je odvezen kamsi na pevninu... Prostě totální krávovina. Sice nádherně natočená, skvěle zahraná, ztvárněná... ale pořád bída. Předchozímu 1883 to nesahá ani po kotníky. Přirozeně se rád zase mrknu na 2. sérii, ale pořád mi zůstane v ústech pachuť po těch reklamách uprostřed mého rozkoukaného pořadu, které se protáhly na 4 epizody. Je to ostuda, takhle okázale dojit seriál, který měl na to být kvalitním. Ostuda a hlavně nehoráznost. Top hláška: „You are our only hope. You must hurry, Spencer.“ Běž, Spencere, a utíkej rychle! Abys tam do konce seriálu stihnul doběhnout... ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Já fakt nechápu, jak dokáže Sheridan natáčet tak vysoce kvalitní počiny v tak obřím nákladu? Ten člověk je asi mimozemšťan :D....Ne, ale teď vážně. Fakt smekám klobouček. 1923 volně navazuje na příběh rodiny Duttonů, jenž se rozehrál již minulý rok v sérii s přídomkem 1883. Tentokrát se na řadu dostal Harrison Ford, z čehož mi zaplesalo srdíčko (role kovboje mu slušela). S Helen Mirren tak vytvořili solidní herecký základ. Jinak se seriál nese v podobném duchu, tedy hodně se zde hraje na dlouhé promluvy všech zúčastněných postav společně s krásnými expozičními záběry nádherného Wyomingu. Ale divák má šanci nakouknout i na africký kontinent. Zpočátku jsem se bál toho většího počtu příběhových linek, ale Sheridan to dokázal ukočírovat. Uvidíme co přinese druhá řada, až se ten Spencer konečně podívá do Ameriky. Myslím si, že nás tvůrci určitě zase překvapí. Zatím převládá spokojenost. 8/10 ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Po roce dostáváme pokračování westernu 1883, tedy o 40 let později. Opět se zaměřuje na rodinu Duttonových, ale na jiné členy, protože většina je už mrtvá. Sledujeme hned několik linek. Rančery v Montaně, staršího syna v Africe a katolickou školu na převýchovu indiánek. Doba pokročila a honákům dobytka zrovna pšenka nekvete. Je sucho a jim nezbývá nic jiného, než hnát dobytek vysoko do hor. Obsazení je celkem slušné. Časem se děj posouvá s vše se vyhrocuje. Duttonovi v Montaně bojují o přežití jak s počasím, tak s nenasytným magnátem. Africká linka nám zase představí Spencera, který zde objeví lásku a veze si ji do Ameriky. Po cestě ale narazí na mnoho komplikací. Další prostor je věnován indiánské dívce. Více se snad dozvíme v další sérii... Dost se tu tlačí na důraz technického pokroku. "Vem si místo mě krávu!" ()

Galerie (81)

Zajímavosti (1)

  • Seriál je stejně jako 1883 (od r. 2021), další prequel k Yellowstone (od r. 2018), vyprávěn herečkou Isabel May, která si v 1883 také zahrála roli Elsy Dutton. (Punisher)

Související novinky

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (více)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (více)

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (více)

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Reklama

Reklama