Reklama

Reklama

1923

(seriál)
  • USA 1932 (pracovní název)
Trailer 2
USA, (2022–2024), 15 h 47 min (Minutáž: 48–70 min)

Série(2) / Epizody(16)

Ve stopách Yellowstonské rodiny Duttonů z počátku 20. století v USA čelí další generace pandemii, historickému suchu, konci prohibice a nástupu Velké hospodářské krize, zatímco dále prozkoumávají hornatý západ. (SkyShowtime)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (59)

HAL 

všechny recenze uživatele

Roztříštěnost na tři příběhy s tím že všechny jsou i tak roztahané že se nestihnout spojit v jeden a uzavřít v rámci jedné série to zabíjí. Sheridanův problém obecně, líbí se mi jeho styl a témata, ale všechno má utahané jak telenovelu - přinejmenším seriály tedy, první Sicario bylo ok, tam si to pohlídal Vileneuve, a k Wind River ten pomalejší styl seděl. 1883 bylo také lepší, pomalé, ale se sevřenějším a čistě uzavřeným příběhem - ale u něj platí že už si ho znovu asi nikdy nepustím. A tady je ta roztahanost úplně zbytečná -  ze tří nesouvisejících příběhů indiánka nepotřebovala víc než jeden díl, pokud tam vůbec má nějaký účel, a Ford s Mirren, bez ohledu na mou nemalou úctu k nim, taky nepotřebovali zdaleka tolik prostoru, ta jejich linie je dost nuda. Jen lovec s holkou v Africe mě bavili hodně, a kdyby čistě jejich příběh natočil jako film, byl bych asi nadšený... i když je to samozřejmě kýč jak blázen. Je to hezký kýč. 6/10 ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Druhá časť rozsiahlej ságy rodiny Duttonovcov v podaní Taylora Sheridana. Herecké obsadenie sľubovalo vysokú úroveň, ale ako to už býva, kde niet silného príbehu... 1923 sa môže pochváliť úžasnými stavbami a výpravou, ale tým sa výpočet pozitívnych pocitov končí. Vložiť toľko vaty do skromného deja je trestuhodné. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Fantastický epos rodiny Duttonových začíná bolestivým pádem a pomalým prohráváním. Harrison Ford jako Jake, živoucí pomník starého světa, monolit bojující se moderním světem je naprosto dokonalý. Stejně tak Hellen Mirren jako panímáma, která si hned v úvodu zavře dveře do nebe. Celou domácí linku směle válcují pasáže z Afriky kde sledujeme návrat Spencera Duttona domů a jednu z nejpovedenějších romancí co jsem v posledních letech viděl. Už aby tady byl 1924. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Po roce dostáváme pokračování westernu 1883, tedy o 40 let později. Opět se zaměřuje na rodinu Duttonových, ale na jiné členy, protože většina je už mrtvá. Sledujeme hned několik linek. Rančery v Montaně, staršího syna v Africe a katolickou školu na převýchovu indiánek. Doba pokročila a honákům dobytka zrovna pšenka nekvete. Je sucho a jim nezbývá nic jiného, než hnát dobytek vysoko do hor. Obsazení je celkem slušné. Časem se děj posouvá s vše se vyhrocuje. Duttonovi v Montaně bojují o přežití jak s počasím, tak s nenasytným magnátem. Africká linka nám zase představí Spencera, který zde objeví lásku a veze si ji do Ameriky. Po cestě ale narazí na mnoho komplikací. Další prostor je věnován indiánské dívce. Více se snad dozvíme v další sérii... Dost se tu tlačí na důraz technického pokroku. "Vem si místo mě krávu!" ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

O fous zajímavější než předchozí doplněk Yellowstone ale Sheridanovo tvůrčí výčpění je viditelné. 1923 má slušnou výpravu a potěší přítomnost Harrisona Forda, přestože příběh by se bez něj prakticky obešel ale macho postavy ze Sheridanova světa už jsou spíše pro smích, než aby je divák obdivoval a některé vyloženě vypadají jako z románů, které psala postava z Honby za diamantem, čemuž odpovídá i závěr, který připomene tu nejlacinější červenou knihovnu. Pro absolutní obdivovatele Yellowstone, jde opět o zajímavý doplněk typu, jak to bylo předtím ale jinak se jedná o na oko hezký ale přeci jen zbytečný seriál. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (2)

  • Seriál je stejně jako 1883 (od r. 2021), další prequel k Yellowstone (od r. 2018), vyprávěn herečkou Isabel May, která si v 1883 také zahrála roli Elsy Dutton. (Punisher)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (více)

Reklama

Reklama