Hrdiny tohoto příběhu jsou dvě hollywoodské hvězdy Gwen Harrisová a Eddie Thomas. Jejich manželství se sice ocitlo v troskách, ale kvůli udržení popularity je potřeba, aby se společně zúčastnili tiskové konference a předpremiéry nového filmu. Celou akci zprostředkuje Gwenina sestra Kiki, která rozmarné hvězdě dělá asistentku. Jenže dostat rozhádanou dvojici do luxusního hotelu nedaleko Los Angeles a udržet ji tam na uzdě je hodně těžký úkol i pro zkušeného tiskového agenta Lee Phillipse… Gwen Harrisonová a Eddie Thomas jsou nejen obdivovanou hereckou dvojící, ale i vzorným manželským párem až do okamžiku, kdy se Gwen zamiluje do béčkového španělského herce Hectora Gorgonzolase. Eddie se zhroutí, odjede do hor a svěří se do rukou duchovního vůdce. Blíží se premiéra posledního filmu, který ještě jako slavný pár natočili. Jeho režisér Hal Weidmann film šéfovi filmového studia Dave Kingmanovi nepředvede, skrývá ho a dá si jako podmínku, že jako první uvidí film tisk. Kingman pověří šéfa propagace Lee Phillipse, aby na projekci  představil rozkmotřené manžele jako hrdličky. Lee zajistí pro projekci hotel v nevadské poušti a pro novináře nabitý program. Po dlouhých tahanicích se mu podaří přesvědčit Gwen i Eddieho, aby odjeli do nevadského hotelu. Gwen tam jede se svou sestrou a asistentkou Kiki a svěří se jí, že situace využije, aby Eddiemu předala rozvodové papíry. Ale Eddieho Gwen stále přitahuje, takže si ani nevšimne, že je do něj zamilovaná Kiki, kterou Gwen jen využívá… Gwen s Eddiem se dohodnou, že budou před novináři vystupovat jako přátelé, kteří si jsou přese všechno velmi blízcí. Když má Eddie povečeřet s Gwen, ona se omluví a pošle za sebe Kiki... (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"Jsem paranoidní schizozrenik. Doprovázím sám sebe." Tak to jsme dva. Takže vlastně čtyři. No to je jedno. Já jsem si tuto propagaci jednoho filmu "ze života" docela užil, ale Eddieho jsem hodně litoval. Nejde jen o to podezření, že si ho honil nad kaktusem, ale o to rozhodování mezi sestrami Gwen a Kiki. Copak o to, obě byly do postele docela vhodné, ale Eddie s nimi chtěl žít. A ono vybrat si mezi namyšlenou hvězdou a její hysterickou služkou není šťastná volba. Na rozdíl od šišlajícího Hectora. Ten byl prostě báječný, i když legendu o velikosti jeho přirození nemohu potvrdit ani vyvrátit. ()

Gemini

Limonádoidní pohodovka s manipulačními prvečky Kříšťálově čistého Billyho (neplést s grosse Standou, ten byl křišťálově průzračný), maniakálním úletem starého dobrého Christophera Walkena, dokonale debilním nabíječem Hanka Azarii (jako že ho hraje, ne že tam má nabíječe) a dalšími srandotvůrci... jo a někde mezi tím má být to hlavní, a sice trojúhelník pohádkového prince (který je ale bohužel víc Cusack než kusanec), nepohádkové Popelky (roztomilá Julia Roberts) a pohádkové zlé sestry (velmi správně lacině působící primadona Catherine Zeta), který by to vlastně měl táhnout. To poslední bohužel nevychází, ale kvůli na jazyk si šlapajícímu Hektorovi (nevím, jak mluví v originále a celkem mě to nezajímá) jsem ochoten si to jednou za pár let zopáknout a dumat nad tím, proč to byl v USA takový hit, že se přetáčel konec. Dávám 60%, protože i přes jistou dávku ironie nakopávající celebritózní vztahy a svazky, stejně jako komerční zoufalství producentského sboru napříč uměleckým světem to prostě ani zdaleka nešlape tak jak by mohlo. ()

genetique

Pol hodinku som myslel, že sledujem dokonalý film. A ako to už býva, zdanie klame. Po príchode romantickej prílohy začne byť všetko dopredu jasné a menej zaujímavé. Našťastie to ale zachraňuje hlavná štvorica, z ktorej svieti najmä duo Crystal-Cusack a aj nejaké podporné roličky, ktoré si zahrali Seth Green, Stanley Tucci alebo Christopher Walken. Takisto aj pohľad do kvázi kvalitne zobrazeného hollywoodskeho a celkovo filmárskeho prostredia je pre našincov celkom zaujímavý. 75%. ()

kleopatra

Catherine Zeta-Jones mě naprosto odbourala svým, pro mě zcela nečekaným komediantstvím a smyslem pro ironii a nadsázku a to s vážnou tváří, bez jakéhokoli pitvoření. John Cusack jako její neurotický manžel byl taky perfektní a oba lehce zastínili Julii, která měla být asi hvězdou tohoto filmu. Film má velmi vtipné momenty, ale to neni nic proti bombě v podobě projekce a "účtování" na závěr. ()

Radyo

Velice trefná komedie, která zákulisí Hollywoodu ukazuje jen náznakově. Spíše se věnuje manýrismu a labilitě hvězd, ale zato tohle téma zpracovává velmi precizně a divákům výsledek servíruje v podobě vkusné, a navíc zabalené do vtipného obalu. Vynikající výkon podali Billy Crystal a Hank Azaria (jeho role z Ptačí klece asi utkvěla v paměti nejen mně), příjemně překvapili ale i ostatní herci. Catherine Zeta-Jones si svou nesnesitelnou herečku vystřihla dokonale (že by ve skutečnosti ani nemusela příliš přihrávat?), John Cusack byl skoro precizně vyšinutý a Christopher Walken jako krásně ulítlý režisér taky pobavil. Díval jsem se jen pro ukrácení dlouhé chvíle a byl jsem velmi mile překvapen a potěšen, mj. taky spoustou vtipných scének a hlášek (hlavně Azaria jako "šišlavý" Hector, ale i Crystal v nich vynikají). Není to sice dokonalé, ale rozhodně jde o zábavný film. ()

• Billy Crystal napsal původně roli Eddieho pro sebe, ale když se režie chopil Roth, dostal Crystal roli publicisty Leeho. (PußyMagnet)
  • Zpočátku měl režírovat Billy Crystal, po přečtení scénáře se ale Roth rozhodl režii převzít. Crystal se ujal produkce. (PußyMagnet)