Zlatíčka pro každého

America's Sweethearts

Zlatíčka pre každého

Komedie / Romantický

USA, 2001, 96 min

Film, který se mi překvapivě vyhnul a to navzdory hvězdnému obsazení. Je škoda, že snímek má pár trapných scének, které jeho kvalitu dost snižují dolů (například scéna se psem?!), jinak by moje hodnocení vypadalo zcela jinak. Velké plus za skvělé obsazení, Catherine zahrála namyšlenou hereckou hvězdu dokonale ale ne nepříjemně. Spojení Johna a Julie bylo skvělé, oba mám strašně moc ráda a skvěle mi k sobě šli. Příběh je dobrý, místy vtipný, ale jak říkám škoda těch trapných scének, které snižují kvalitu.(22.6.2019)

Zlatíčka jsou natočena tak, aby byla snesitelná vskutku pro každého (alespoň jednou). Jsou místy dosti vtipná a s cynickým nadhledem si střílí do vlastních hollywoodských řad, nicméně milostný trojúhelník sympaťáka Cusacka a obou sester mě jednoduše otravovala. Nebavila mě prototypově povrchní, afektovaná slepice (tak si skutečně představuju Zetu-Jones), ani její ušlápnutý protipól (nevýrazně sehraný Julií Roberts, o jejímž herectví si vlastně nic moc nemyslím); zábavná byla ta filmová omáčka kolem.(16.2.2013)

Komedií s milostnými zápletkami bylo už natočeno tolik, že by je jen stěží někdo spočítal. Tahle, alespoň podle mého, díky svému hvězdnému hereckému obsazení a výbornému scénáři Billyho Crystala patří mezi ty nejlepší. Mám ráda filmy, které trochu poodkrývají zákulisí velkého světa filmu. Jen by mě zajímalo, která z těch " Hollywood star " byla předlohou k postavě Gwen Harrison ........ že by Catherine Zeta-Jones ....... no, protože jinak tu mrchu zahrála velmi důvěryhodně :-D.(17.12.2006)

Pokud tvůrcům sežerete Julii Roberts coby uťápnutou šedou myš (což je tak absurdní, že by se to snad v reálu i mohlo stát), je tahle "dekonstrukce Hollywoodu" příjemným snímkem, který je v mnoha ohledech odvážnější než bych čekal. Na druhou stranu se ale místy trochu moc drží zpátky a jeho potenciál je do určité míry nevyužitý a jako celek mohly America's Sweethearts tlačit na pilu ještě víc a z téměř sociopatického prostředí slavných vykřesat ještě jizlivější (a větší) zábavu. Z průměrného "šumu" romantických komedií se ale bezesporu vytáhnou, což je dobře, protože jinak bych se pro tu nudu ve druhé třetině přikláněl možná spíš ke dvěma hvězdám. --------------- Enormně potěšil John Cusack, na kterého je radost se koukat a kterého bych rád viděl častěji. Jemu i Roberts to dohromady sekne a jako dvojka (překvapivě) fungují. Scény z disfunkčního manželství dvou egomaniaků jsou jadrně trefné. Tahle zlatíčka rozhodně nejsou pro každého, ale stejně tak si dokážu představit, že bych šel s hodnocením ještě výš. Možná někdy jindy, v jiném životě.(10.3.2014)

Velice trefná komedie, která zákulisí Hollywoodu ukazuje jen náznakově. Spíše se věnuje manýrismu a labilitě hvězd, ale zato tohle téma zpracovává velmi precizně a divákům výsledek servíruje v podobě vkusné, a navíc zabalené do vtipného obalu. Vynikající výkon podali Billy Crystal a Hank Azaria (jeho role z Ptačí klece asi utkvěla v paměti nejen mně), příjemně překvapili ale i ostatní herci. Catherine Zeta-Jones si svou nesnesitelnou herečku vystřihla dokonale (že by ve skutečnosti ani nemusela příliš přihrávat?), John Cusack byl skoro precizně vyšinutý a Christopher Walken jako krásně ulítlý režisér taky pobavil. Díval jsem se jen pro ukrácení dlouhé chvíle a byl jsem velmi mile překvapen a potěšen, mj. taky spoustou vtipných scének a hlášek (hlavně Azaria jako "šišlavý" Hector, ale i Crystal v nich vynikají). Není to sice dokonalé, ale rozhodně jde o zábavný film.(12.5.2003)

• - Billy Crystal napsal původně roli Eddieho pro sebe, ale když se režie chopil Roth, dostal Crystal roli publicisty Leeho. (PußyMagnet)

• - Julia Roberts měla původně hrát hlavní ženskou roli, sama ji ale odmítla, protože ji více oslovila ta vedlejší. [Zdroj: Filmserver.cz] (Duoscop)

• - Postava Hala Weidmanna je založena na Halu Ashbym. (PußyMagnet)