Zlatíčka pro každého

America's Sweethearts

Zlatíčka pre každého

Komedie / Romantický

USA, 2001, 96 min

Poměrně zdařilá tak trochu parodie na hollywoodské hvězdičky, v níž z mužského osazenstva vyniká především Billy Crystal coby hasič problémů, z ženského poté výborná Zeta-Jones jako ona nafoukaná hvězda. Příběhově to celkově vzato je spíše takový průměr, ale film disponuje řadou výborných a známých herců a to i ve vedlejším obsazení, kde excelují jak Stanley Tucci, Hank Azaria, tak i vynikající Christopher Walken, který v závěrečném promítání předvede skvělou show.(29.3.2015)

Catherine Zeta-Jones mě naprosto odbourala svým, pro mě zcela nečekaným komediantstvím a smyslem pro ironii a nadsázku a to s vážnou tváří, bez jakéhokoli pitvoření. John Cusack jako její neurotický manžel byl taky perfektní a oba lehce zastínili Julii, která měla být asi hvězdou tohoto filmu. Film má velmi vtipné momenty, ale to neni nic proti bombě v podobě projekce a "účtování" na závěr.(15.1.2005)

Kdysi se mi to hrozně líbilo a pořád je to výborná pohodová oddychovka s výstavním hereckým ansáblem. John Cusack je vždycky hrozný sympaťák a v roli psychicky labilní herecké hvězdy je super. Julia je okouzlující, Catherine dokonale mrchovitá a i další ulítlé vedlejší postavy (španělský milenec Hank Azaria nebo jetý režisér Christopher Walken) nemají chybu. Občas je to lehce klišoidní, ale já v tom zas tolik nehledám a musím říct, že jsem se u této komedie prostě bavila. Nejvíc se mi líbil výbuch Julie - Kiki při vaření snídaně :) :)(7.8.2013)

Jak začít? Asi, že tento můj komentář nemůže být objektivní, protože se v něm objevil můj nejoblíbenější herec John Cusack v hlavní roli. Jakmile tohoto herce vidím v nějakém filmu, nejdu většinou pod tři hvězdičky. Tenhle film však měl ještě něco navíc, než excelentní výkon Johna Cusacka. Měl zajímavý děj, byl vlastně jakousi parodií na Hollywood a Hollywoodskou smetánku. Tři hlavní role ztvárnili známí američtí herci. Scénář naprosto perfektní včetně excelentních posledních dvaceti minut. A perfektní John Cusack a jeho vtipné: "Jsem vděčný za stromy, jsem vděčný za hvězdy, jsem vděčný za slunce..." Navíc krásky Catherine Zeta-Jones a Julia Roberts k tomu. Pro mne ideální kombinace vtipné, zajímavé a originální komedie. Čtyři hvězdičky dávám právě z výše zmíněných důvodů a také za roztomilého žárlivého psíka, který si to umí se zapomnětlivým objektem své lásky a chtíče pěkně drsně vyřídit. Vy, co jste film viděli až do konce jistě víte, na co narážím. Srdečně tenhle filmík doporučuju ke zhlédnutí, spolu s filmem Lásce na stopě a s filmem Láska nebeská je to jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií...(6.6.2007)

Nevím jak je to s pointou nebo romantikou, ale komedie je to boží. Hlášky v ní nemají chybu. To se mi na tom nejvíc líbí. Romantika taky ujde a film sice nepatří mezi nejlepší, ale má fakt dobrej humor. Když pozorně posloucháte co kdo říká, tak se prostě musíte smát. Ráda se k němu vracím. Skvělej v něm je John Cusack a Billy Crystal. Billy strašně oživuje tento film o super vtipy ze života a John je tam super už z toho důvodu, že ač to všechno myslí vážně, vyzní to často směšně. :) Opravdu pěkný vtipný film, který už znám skoro zpaměti, ale pár scén z traileru se v něm (bohužel) neobjevuje.(7.6.2011)

• - Postava Hala Weidmanna je založena na Halu Ashbym. (PußyMagnet)

• - Gwen používá v hotelích krycí jméno "Holly Golightly". Catherine Zeta-Jones si tuto praktiku chtěla vždy v reálném životě zkusit. (PußyMagnet)

• - Julia Roberts měla původně hrát hlavní ženskou roli, sama ji ale odmítla, protože ji více oslovila ta vedlejší. [Zdroj: Filmserver.cz] (Bioscop)