Rhinoceros Eyes

Drama / Horor / Romantický

USA, 2003, 92 min

M. Pittovi vždy išli úlohy psychicky poškodených jedincov a všelijakých pošahancov, v tom je perfektný. Naplno to rozbalil aj tu, jeho herecký prejav je tak zároveň aj najväčšou devízou tohto snímku. K tomu ešte treba prirátať zvláštnu, hypnotickú atmosféru, ktorá si ma dokázala celého získať. No po obsahovej stránke som predsa len čakal niečo zmysluplnejšie. Myslel som, že sa dostaví nejaká pointa, alebo že príbeh niekam dospeje, no nedospelo to nikam, akurát len tak ku odfiknutému prstu. Škoda. Lepší priemer. 65/100(1.2.2018)

Několikaleté čekání na titulky se vyplatilo. Díkybohu že jsem to nevzdala a na tento filmek nezapomněla!!! Jeden z nejúžasnějších psychologických filmů, které jsem doposud shlédla, prostě prvotřídní filmový zážitek s neskutečně silnou atmosférou. Herecký výkon Michaela Pitta mi vzal doslova dech. Neskutečně se do své role vžil, každý pohyb, výraz....bezchybné a dechberoucí. Zaujal mě už ve Funny Games USA ale tentokrát mě dostal na kolena. Tenhle film jsem rozhodně neviděla naposledy. 100%-ní spokojenost!!!(7.10.2013)

Veľmi zvláštny a neobyčajný film, ktorý pôsobí ako bizarný art plný zvláštnych figúrok a podivností - hudobná (a miestami aj scénická) štylizácia filmov z 30. rokov, netradičný strih, plynulé prechádzanie medzi čímsi akoby halucináciami (?) a "realitou", neopakovateľná romanca a punc hororu - no v skutočnosti, ako vraví aj JASM, je pomerne stráviteľný a prístupnejší než mnoho "podobných" snímkov - druhý takýto by ste našli asi ťažko. Michael Pitt je v hlavnej roli tradične skvelý, Paige Turco je niečo medzi Jennifer Garner a Juliou Roberts (našťastie len vzhľadom, nie herectvom), a Aaron Woodley sa javí ako viac než len interesantný experimentátor. Neviem, či som tomuto filmu pochopil, ani č sa to vôbec dá - ale je výborný. Scéna s detským domčekom vzdáva hold hravosti a fantázii, rovnako ako očarenie starými haraburdami v rekvizitáriu. Jeden z filmov roka. 80%(6.2.2014)

Stravitelnější, než jsem čekal. V očekávání přeartovaného a do sebe zahleděného psycho filmu jsem se tomuto snímku velice dlouho vyhýbal, ale nebyl důvod. Krásně natočený, vizuálně osobitý, kvalitně zahraný film. Perfektní surrealistická atmosféra. Celkově to na mě zapůsobilo jako značně osobní film velice zajímavého tvůrce.(27.6.2013)

• *CARNIFEX*

Chep je mentálne spomaleným chlapcom. Prebýva a zároveň pracuje v špecializovanom obchode na rekvizity. Film je jeho život. Nič iné ho nebaví. Jedného dňa sa na predajni objaví mladá, krásna žena, Fran. Má špeciálnu prosbu, "reálne" hrošie oči. Nakoľko momentálne v obchode ničím takým nedisponujú, a Chepa, Fran skutočne zaujala, rozhodne sa jej za každú cenu pomôcť. Postretol ho totiž cit, s akým doposiaľ nemal skúsenosti - láska. Kam až môže viesť oddanosť zaostalého mladíka, aby si udržal krásnu, mladú ženu? Snímok, ktorý nie je určený pre klasického fanúšika hororu. Ktorý obľubuje prvky, ako gore, mrazivú atmosféru či dokonca lakačky. Tento film totiž ničím takým nedisponuje. Snímok sa rozbieha veľmi pomaly, je miestami dosť nudným, v určitých momentoch prejavom Chep-ových emócii, špecifickým. Každopádne, jedná sa skôr o slabšiu ( čudesnú ) psycho drámu. Okolo hororu "Rhinoceros Eyes" ani len nekráčal. Za pozornosť stála len zápletka a herecký výkon Michaela Pitta. Inak strašná nuda - 40%.(16.1.2014)

• - Režisér Aaron Woodley a členové jeho štábu David Greene a Michael Charles si ve filmu vystřihli malá camea jako ti, co natáčí porno o Betty Bumcakes, když Chep krade repliku nosorožčích očí. (Morien)