poster

Rhinoceros Eyes

Drama / Horor / Romantický

USA, 2003, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radka_86
  *****

  Několikaleté čekání na titulky se vyplatilo. Díkybohu že jsem to nevzdala a na tento filmek nezapomněla!!! Jeden z nejúžasnějších psychologických filmů, které jsem doposud shlédla, prostě prvotřídní filmový zážitek s neskutečně silnou atmosférou. Herecký výkon Michaela Pitta mi vzal doslova dech. Neskutečně se do své role vžil, každý pohyb, výraz....bezchybné a dechberoucí. Zaujal mě už ve Funny Games USA ale tentokrát mě dostal na kolena. Tenhle film jsem rozhodně neviděla naposledy. 100%-ní spokojenost!!!(7.10.2013)

 • Morien
  *****

  Fascinující výkon Michaela Pitta v hlavní roli by stačil jako tahák i v daleko hůř natočeném snímku, než je tento. Mimo roztomile od reality odtrženého a nesmělého Chepa nám scénář předkládá jeho trhlé spolupracovníky, kteří jsou ohromně vtipní, ať už jen sedí a mají pásku přes oko nebo jsou posedlí hledáním čtyř chlápků, co měli na Halloween kostýmy goril. Co mě osobně taky hodně vyděsilo a zároveň pobavilo byl perfektní manželský párek přes ulici. (Kde ti filmoví tvůrci proboha berou tak dokonalé zvrásněné hororové důchodce?). Snové animované sekvence představ hlavního hrdiny jsou mrazivě pitoreskní, a ač se Michael ani příliš nesnaží měnit hlas, přesto zní jako z jiného světa. Film v podstatě plyne velmi pomalým tempem a nic moc se tam toho neděje, ale pokud jste naladěni na hrdinovu vlnu, nebudete se nudit ani chvilku. Příjemně psychedelická závěrečná pointa je sice předem uhádnutelná, ale krásně natočená, a zaručuje vám, že na tyhle nosorožčí oči jen tak nezapomenete. ♥♥♥(4.7.2008)

 • chezush
  ****

  Moc milý film, který pohladil po duši. Michael Pitt v roli plachého, psychicky narušeného a zakřiknutého samotáře Chepa s dětskou duší, mě opět přesvědčil o tom, že hrát umí. Ponořil mě do světa jeho fantazie, rekvizit a nalákal do pastí mezi realitou a představou, kde si mě halucinogenní stop motion animace naprosto získala. Občas je to úsměvné, například scény, ve kterých se Chep snaží získat prst jako rekvizitu. Kouzelný. Jen se nenechte zmást žánrem, je to film který určitě stojí za povšimnutí, i když to s hororem nemá víceméně nic společného.(25.6.2013)

 • *CARNIFEX*
  **

  Chep je mentálne spomaleným chlapcom. Prebýva a zároveň pracuje v špecializovanom obchode na rekvizity. Film je jeho život. Nič iné ho nebaví. Jedného dňa sa na predajni objaví mladá, krásna žena, Fran. Má špeciálnu prosbu, "reálne" hrošie oči. Nakoľko momentálne v obchode ničím takým nedisponujú, a Chepa, Fran skutočne zaujala, rozhodne sa jej za každú cenu pomôcť. Postretol ho totiž cit, s akým doposiaľ nemal skúsenosti - láska. Kam až môže viesť oddanosť zaostalého mladíka, aby si udržal krásnu, mladú ženu? Snímok, ktorý nie je určený pre klasického fanúšika hororu. Ktorý obľubuje prvky, ako gore, mrazivú atmosféru či dokonca lakačky. Tento film totiž ničím takým nedisponuje. Snímok sa rozbieha veľmi pomaly, je miestami dosť nudným, v určitých momentoch prejavom Chep-ových emócii, špecifickým. Každopádne, jedná sa skôr o slabšiu ( čudesnú ) psycho drámu. Okolo hororu "Rhinoceros Eyes" ani len nekráčal. Za pozornosť stála len zápletka a herecký výkon Michaela Pitta. Inak strašná nuda - 40%.(16.1.2014)

 • kajda.l
  ****

  Tak báječně a zábavně natočené halucinace jsem ještě neviděl. Domeček pro panenky, maska Tora Johnsona, femme fatale z filmového průmyslu, důchodci, opičáci, třicetikilová třešeň, pitevna, zamilovaná pokladní a desítky dalších povětšinou zábavných motivů a detailů, které mají svůj smysl. Žádný umělý šokantní ART, ale působivá a s citem natočená hříčka. Kdo rád hravé filmy, přijde si na své. Hodně neamerické, tedy nehollywoodské. Chep je při své nemoci šťastná bytost a to je moc dobře. Prozatím silné čtyři.(4.3.2015)

 • - Režisér Aaron Woodley a členové jeho štábu David Greene a Michael Charles si ve filmu vystřihli malá camea jako ti, co natáčí porno o Betty Bumcakes, když Chep krade repliku nosorožčích očí. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace