poster

Rhinoceros Eyes

Drama / Horor / Romantický

USA, 2003, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  M. Pittovi vždy išli úlohy psychicky poškodených jedincov a všelijakých pošahancov, v tom je perfektný. Naplno to rozbalil aj tu, jeho herecký prejav je tak zároveň aj najväčšou devízou tohto snímku. K tomu ešte treba prirátať zvláštnu, hypnotickú atmosféru, ktorá si ma dokázala celého získať. No po obsahovej stránke som predsa len čakal niečo zmysluplnejšie. Myslel som, že sa dostaví nejaká pointa, alebo že príbeh niekam dospeje, no nedospelo to nikam, akurát len tak ku odfiknutému prstu. Škoda. Lepší priemer. 65/100(1.2.2018)

 • Radka_86
  *****

  Několikaleté čekání na titulky se vyplatilo. Díkybohu že jsem to nevzdala a na tento filmek nezapomněla!!! Jeden z nejúžasnějších psychologických filmů, které jsem doposud shlédla, prostě prvotřídní filmový zážitek s neskutečně silnou atmosférou. Herecký výkon Michaela Pitta mi vzal doslova dech. Neskutečně se do své role vžil, každý pohyb, výraz....bezchybné a dechberoucí. Zaujal mě už ve Funny Games USA ale tentokrát mě dostal na kolena. Tenhle film jsem rozhodně neviděla naposledy. 100%-ní spokojenost!!!(7.10.2013)

 • Morien
  *****

  Fascinující výkon Michaela Pitta v hlavní roli by stačil jako tahák i v daleko hůř natočeném snímku, než je tento. Mimo roztomile od reality odtrženého a nesmělého Chepa nám scénář předkládá jeho trhlé spolupracovníky, kteří jsou ohromně vtipní, ať už jen sedí a mají pásku přes oko nebo jsou posedlí hledáním čtyř chlápků, co měli na Halloween kostýmy goril. Co mě osobně taky hodně vyděsilo a zároveň pobavilo byl perfektní manželský párek přes ulici. (Kde ti filmoví tvůrci proboha berou tak dokonalé zvrásněné hororové důchodce?). Snové animované sekvence představ hlavního hrdiny jsou mrazivě pitoreskní, a ač se Michael ani příliš nesnaží měnit hlas, přesto zní jako z jiného světa. Film v podstatě plyne velmi pomalým tempem a nic moc se tam toho neděje, ale pokud jste naladěni na hrdinovu vlnu, nebudete se nudit ani chvilku. Příjemně psychedelická závěrečná pointa je sice předem uhádnutelná, ale krásně natočená, a zaručuje vám, že na tyhle nosorožčí oči jen tak nezapomenete. ♥♥♥(4.7.2008)

 • Khalesi
  ****

  No o horore sa tu priliš hovoriť nedá. To však neuberá filme na zaujímavosti, skvelá atmosféra a Michael Pitt úchvatne stvárnil psychicky labilného, samotárskeho a nesmelého Chepa. Veľmi sa mi páčil jednooký starý priateľ a aj úchylný nekrofilný zriadenec v márnici. Manželský pár seniorov tiež nebol ani trochu nudný, vlastne tam nebola jediná nudná postava a prostredie plné filmových rekvizít dodávalo celému snímku mysteriózny nádych. Výnimočné.(20.10.2015)

 • chezush
  ****

  Moc milý film, který pohladil po duši. Michael Pitt v roli plachého, psychicky narušeného a zakřiknutého samotáře Chepa s dětskou duší, mě opět přesvědčil o tom, že hrát umí. Ponořil mě do světa jeho fantazie, rekvizit a nalákal do pastí mezi realitou a představou, kde si mě halucinogenní stop motion animace naprosto získala. Občas je to úsměvné, například scény, ve kterých se Chep snaží získat prst jako rekvizitu. Kouzelný. Jen se nenechte zmást žánrem, je to film který určitě stojí za povšimnutí, i když to s hororem nemá víceméně nic společného.(25.6.2013)

 • - Režisér Aaron Woodley a členové jeho štábu David Greene a Michael Charles si ve filmu vystřihli malá camea jako ti, co natáčí porno o Betty Bumcakes, když Chep krade repliku nosorožčích očí. (Morien)