Rhinoceros Eyes

Drama / Horor / Romantický

USA, 2003, 92 min

M. Pittovi vždy išli úlohy psychicky poškodených jedincov a všelijakých pošahancov, v tom je perfektný. Naplno to rozbalil aj tu, jeho herecký prejav je tak zároveň aj najväčšou devízou tohto snímku. K tomu ešte treba prirátať zvláštnu, hypnotickú atmosféru, ktorá si ma dokázala celého získať. No po obsahovej stránke som predsa len čakal niečo zmysluplnejšie. Myslel som, že sa dostaví nejaká pointa, alebo že príbeh niekam dospeje, no nedospelo to nikam, akurát len tak ku odfiknutému prstu. Škoda. Lepší priemer. 65/100(1.2.2018)

No o horore sa tu priliš hovoriť nedá. To však neuberá filme na zaujímavosti, skvelá atmosféra a Michael Pitt úchvatne stvárnil psychicky labilného, samotárskeho a nesmelého Chepa. Veľmi sa mi páčil jednooký starý priateľ a aj úchylný nekrofilný zriadenec v márnici. Manželský pár seniorov tiež nebol ani trochu nudný, vlastne tam nebola jediná nudná postava a prostredie plné filmových rekvizít dodávalo celému snímku mysteriózny nádych. Výnimočné.(20.10.2015)

Fascinující výkon Michaela Pitta v hlavní roli by stačil jako tahák i v daleko hůř natočeném snímku, než je tento. Mimo roztomile od reality odtrženého a nesmělého Chepa nám scénář předkládá jeho trhlé spolupracovníky, kteří jsou ohromně vtipní, ať už jen sedí a mají pásku přes oko nebo jsou posedlí hledáním čtyř chlápků, co měli na Halloween kostýmy goril. Co mě osobně taky hodně vyděsilo a zároveň pobavilo byl perfektní manželský párek přes ulici. (Kde ti filmoví tvůrci proboha berou tak dokonalé zvrásněné hororové důchodce?). Snové animované sekvence představ hlavního hrdiny jsou mrazivě pitoreskní, a ač se Michael ani příliš nesnaží měnit hlas, přesto zní jako z jiného světa. Film v podstatě plyne velmi pomalým tempem a nic moc se tam toho neděje, ale pokud jste naladěni na hrdinovu vlnu, nebudete se nudit ani chvilku. Příjemně psychedelická závěrečná pointa je sice předem uhádnutelná, ale krásně natočená, a zaručuje vám, že na tyhle nosorožčí oči jen tak nezapomenete. ♥♥♥(4.7.2008)

Tak báječně a zábavně natočené halucinace jsem ještě neviděl. Domeček pro panenky, maska Tora Johnsona, femme fatale z filmového průmyslu, důchodci, opičáci, třicetikilová třešeň, pitevna, zamilovaná pokladní a desítky dalších povětšinou zábavných motivů a detailů, které mají svůj smysl. Žádný umělý šokantní ART, ale působivá a s citem natočená hříčka. Kdo rád hravé filmy, přijde si na své. Hodně neamerické, tedy nehollywoodské. Chep je při své nemoci šťastná bytost a to je moc dobře. Prozatím silné čtyři.(4.3.2015)

Veľmi zvláštny a neobyčajný film, ktorý pôsobí ako bizarný art plný zvláštnych figúrok a podivností - hudobná (a miestami aj scénická) štylizácia filmov z 30. rokov, netradičný strih, plynulé prechádzanie medzi čímsi akoby halucináciami (?) a "realitou", neopakovateľná romanca a punc hororu - no v skutočnosti, ako vraví aj JASM, je pomerne stráviteľný a prístupnejší než mnoho "podobných" snímkov - druhý takýto by ste našli asi ťažko. Michael Pitt je v hlavnej roli tradične skvelý, Paige Turco je niečo medzi Jennifer Garner a Juliou Roberts (našťastie len vzhľadom, nie herectvom), a Aaron Woodley sa javí ako viac než len interesantný experimentátor. Neviem, či som tomuto filmu pochopil, ani č sa to vôbec dá - ale je výborný. Scéna s detským domčekom vzdáva hold hravosti a fantázii, rovnako ako očarenie starými haraburdami v rekvizitáriu. Jeden z filmov roka. 80%(6.2.2014)

• - Režisér Aaron Woodley a členové jeho štábu David Greene a Michael Charles si ve filmu vystřihli malá camea jako ti, co natáčí porno o Betty Bumcakes, když Chep krade repliku nosorožčích očí. (Morien)