Boris vs. Anglie

• Velká Británie This England

Epizody(6)

Drama sledující události kolem premiéra Borise Johnsona (Kenneth Branagh) a jeho vlády tváří v tvář první vlně covid-19. (FunDinDung)

fabecc1222

Velmi netradiční série, která místy mnohem více připomíná dokudrama, než klasický hraný seriál. Naprosto k nepoznání změněný Branagh (tady všechna čest maskérům, odvedli ohromný kus práce a ukazují, jak je mnohdy jejich práce nedoceněná) v roli Johnsona je místy spíš jen doplňkěm v rámci znázornění hrůz covidové pandemie. V rámci filmů a seriálů jsme zvyklý na řezaní hlav, mučení a všemožné násilnosti, ale tady tvůrci zpracovávají nemocniční a domácí péči, či situaci v různých specializovaných zařízeních v době covidu s takovým naturalismem, že si některé epizody vysloužili na začátku varování ohledně drastických scén. Jen škoda, že tu chybí nějaká větší dějová filmařina. V sérií se objeví nepřeberné množství postav, kterým ale zpravidla chybí jakýkoliv charakter a je v podstatě nemožné se v nich orientovat. Ve výsledku se tak spíš jedná převážně o skoro dokumentární zpracování jedné etapy nedávné historie. ()