Připoutejte se, protože začíná nejdivočejší výlet roku! Bavič Cedric the Entertainer stojí v čele skvělého obsazení povedeného komediálního dobrodružství jedné rodiny, která se pokouší zvládnout nevídané potíže (a přežít jeden druhého) na tripu napříč celou zemí. Na své cestě potkávají šíleného řidiče nákladního auta, naloží stopaře holdujícího kultu voodoo a odhalí nebezpečí podezřelého hotelu. (oficiální text distributora)

DjMetal

Nechapem, co vam na tejto komedii vadi. Ja viem. Isto ju slovaci pozerali so slovenskym dabingom,ze?? ja ho totalne neznasa. Mali by ho zakazat.povolenie dostanu len na rozpravky. inak je film potom o hovne. Kukal som to s ceskym dabingom a je to super komedia.vela krat som sa smial. Ako napr. pri zaciatku. dcera: sama jsem si je usila (saty). tata: no, ale koupila si si malo latky. (tak nejak) :D:D:D. Je to ppci komedia. mi napiste co je pre vas super komedia. ale nie cetnikov alebo nejake stare.tie su vsetky skvele.ale nejaku novsiu. Pre mna je tato super. A ti ktori rozmyslate ci si ju pozriet, vrelo doporucujem. ()

A.Beech

Prečo má táto komédia také malé hodnotenie to naozaj neviem. Presne takto si predstavujem nenáročnú pohodovú komédiu pri ktorej sa dobre zasmejem. Už od začiatku ma zaujala a tak som ju musel dopozerať do konca. Samozrejme nemôžeme porovnávať tento film (ľahký žáner) s nejakými oscarovými drámamy ale aj tak by som jej dal oveľa viac percent. Medzi komédiami určite z tých lepších. Viem, že Cedric the Entertainer nepatrí na csfd k obľúbeným komikom, ale ja si nemôžem pomôcť, mne sa zdá vtipný. :P ()

JohnMiller

Rodinná komédia plná negrov a priblblích vtipov. Amerika ako vyšitá, multikulturalistická zadusená v skazených hodnotách. Bla, bla, bla, bla, bla. Keď som mal 13. a tieto veci ma nezaujímali a nesledoval som ich, sa mi to v podstate páčilo. Proste ide o úplne šablónový film na ôsmu hodinu večer. Malé deti tešia na večerný film ale aj tak ho nedopozerajú keďže po prvej alebo druhej reklame zaspia. 1,5* ()

tron

„Hmlovky nepotrebujete.“ To si takto unavený divák sadne večer pred televízor a z upútavky čaká klasickú bláznivú komédiu s hovnami a sexom, po štvrťhodinke ale do parádneho auta nastúpi štvorročné dievčatko a je jasné, že reklama zasa klamala a namiesto bláznivej komédie nás čaká komédia rodinná, čo znamená ponaučenia o „sile a hodnotách rodiny“ a minimum „škodlivého“ humoru, lebo film pozerajú aj deti. A tak divák sklamane čučí na obrazovku a strašne sa nudí. Snímka skutočne len VEĽMI NEČASTO ponúkne aspoň troška vydarenejší vtip a to som divák, ktorý sa prechechtal polovicou DEUCEA BIGALOWA: EURÓPSKEHO GIGOLA. A tak som len nervózne poklepkával nohou a rátal priame a nepriame citácie klasickej road movie s Griswaldovcami, ktorých tempu však táto família prestane stačiť už po prvých minútach. Najviac som sa bavil predstavou, že titulnú rolu stvárnil Martin Lawrence, ale z otrasných kritík, aké jeho komédie dostávali, brutálne stlstol. V skutočnosti to nie je Martin Lawrence, ale Cedric the Entertainment (ale tá podobnosť mi bila do očí celých 92 minút) a prekvapivo je dosť dobrý, tak nech sa mu v budúcnosti pod nohy pletú lepšie scenáre (doteraz zaujal najmä dabingom madagaskarského kráľa pojašených lemurov Mauricea z MADAGASCAR 1 - 2). ()

Torgal

Komédia pre najmenej náročné publikum (aka pre černochov). Všetky zložky filmu sú na tak nízkej úrovni, až to hraničí s diletantstvom – jednotlivé scény sú na sebe nahádzané bez ladu a skladu a často im chýba začiatok aj koniec. Celý ten road trip navyše nedáva vôbec zmysel a je zavŕšený trápnym naťahovaním sa o priblblú trofej. Od odpadu to zachraňuje hlavne to, že na rozdiel od iných černošských „komédii“ to neskĺzne k vrieskaniu a fekálnemu humoru. 3/10 ()

• Režisér Christopher Erskin snímkou debutoval vo filmovom priemysle, dovtedy nakrúcal videá pre Missy Elliot, TLC a Boyz II Men. (ash99)