poster

Prachy za nic

 • USA

  Money for Nothing

 • Slovensko

  Rýchle prachy

Komedie / Krimi

USA, 1993, 100 min

 • Frajer42
  **

  Bohužel se mi tenhle nepříliš známý snímeček nepodařilo najít v originálním znění, a tak jsem po delší době riskl dabing. Cusack byl nadabován ještě dobře, ale u zbytku moje ouška docela trpěla. Dokonce i kvalita byla průměrná. Nemyslím si ovšem, že by se jiné podmínky nějak zásadně promítly do mého hodnocení. Z každičkého záběru dýchne na člověka skoro až filmová céčkovost. Nad hladinou snímek drží rozhodně příběh, který je natolik šílený a hlavní hrdina je natolik velký retard, že se divák vyloženě jen nenudí a místy je dokonce napjatý, jakou další chybu Cusack provede. Tento film je v podstatě manuálem, jak se nezachovat, pokud vás někdy potká podobná příhoda a narazíte na tučnější finanční obnos. Stejně jako ostatní manuály, je v dost částech neuvěřitelně nudný. Snímku v průběhu šíleným způsobem dochází dech, až mu nakonec dojde úplně. Každopádně dle zdejšího nevábného hodnocení, jsem očekával ještě větší utrpení. Dvě hvězdy ze sebe bez problému dostanu. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska.(21.9.2016)

 • -ETIENNE-
  ****

  Celkom nechápem takto nízke hodnotenie. Ide o spracovanie skutočného príbehu : predstavte si, že nájdete jeden milión dolárov, áno dobre ste počuli MILIÓN DOLÁROV : a skvelý herci mu odovzdávajú naozaj veľa energie a hereckého lesku. Spomeniem skvelého Johna Cusacka, ktorému sekundujú Benicio Del Toro ako večný podvodník a Michael Madsen v roli detektíva na stope balíku peňazí. Vznikne veľa úsmevných situácií ale aj napínavých a úzkostných stavov.(6.4.2008)

 • blackJag
  ****

  Podle skutečných událostí natočená kriminální komedie se zástupem známých herců, v době natáčení nehvězdných (Del Toro nebo P.S. Hoffman dávají na poměrně malém prostoru tušit pozdějších hereckých triumfů), mým oblíbeným padouchem Madsenem coby kladnou postavou (to se jen tak nevidí - a je to škoda), ale hlavně Cusackem, jehož výraz, když najdou peníze, je neuvěřitelně dokonalý. Přál jsem Joeymu, aby s těma prachama úspěšně pláchl, ale přes všechny ty nepochopitelné přehmaty, kterých se dopustil, by to byl opravdu zázrak :-) Ale kdo ví, jak by se člověk zachoval, kdyby se to stalo zrovna jemu? Můžete s klidným srdcem říct, že byste podobně nebláznili? 75%(16.3.2008)

 • freddy
  ****

  Můj oblíbený herec John Cusack v úžasné adaptaci podle skutečné události. Nevím, jak se nejlépe vyjádřit, ale tenhle film mi přišel fakt zajímavý a vlastně i velmi povedený. Johnu Cusackovi snadno člověk uvěří jeho chamtivost a to je právě to, co dělá snímek zajímavým. Člověk si skoro připadá, jako by koukal na reálné počínání reálného člověka. Prostě geniální film, kterému já dávám čtyři hvězdičky, protože je to fakt koukatelné, a to nejen jednou, ale klidně se na to rád podívám několikrát, protože je to super film.(25.8.2006)

 • tron
  **

  Aj keď je ústredná zápletka natoľko šialená, že mohla vzniknúť len podľa skutočných udalostí a hrá v nej galéria hercov, čo si vedia udržať vašu pozornosť už len svojim vzhľadom (Gandolfini, Madsen, Del Toro...), je to inak jedna veľká nuda. Na mieste sú najmä rozpaky a znechutenie, prameniace z ustavičného drístania o ničom. A od polovice sa to už iba naťaaahuje a nič z toho.(7.1.2006)

 • - Natáčení probíhalo v Pittsburghu. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy skutečného příběhu Joeya Coyleho, který v roce 1981 našel na ulici 1 200 000 amerických dolarů. Ve skutečnosti však nežil se svým bratrem, byl drogově závislý a zabil se v roce 1993. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace