poster

Prachy za nic

 • USA

  Money for Nothing

 • Slovensko

  Rýchle prachy

Komedie / Krimi

USA, 1993, 100 min

 • tron
  **

  Aj keď je ústredná zápletka natoľko šialená, že mohla vzniknúť len podľa skutočných udalostí a hrá v nej galéria hercov, čo si vedia udržať vašu pozornosť už len svojim vzhľadom (Gandolfini, Madsen, Del Toro...), je to inak jedna veľká nuda. Na mieste sú najmä rozpaky a znechutenie, prameniace z ustavičného drístania o ničom. A od polovice sa to už iba naťaaahuje a nič z toho.(7.1.2006)

 • blackJag
  ****

  Podle skutečných událostí natočená kriminální komedie se zástupem známých herců, v době natáčení nehvězdných (Del Toro nebo P.S. Hoffman dávají na poměrně malém prostoru tušit pozdějších hereckých triumfů), mým oblíbeným padouchem Madsenem coby kladnou postavou (to se jen tak nevidí - a je to škoda), ale hlavně Cusackem, jehož výraz, když najdou peníze, je neuvěřitelně dokonalý. Přál jsem Joeymu, aby s těma prachama úspěšně pláchl, ale přes všechny ty nepochopitelné přehmaty, kterých se dopustil, by to byl opravdu zázrak :-) Ale kdo ví, jak by se člověk zachoval, kdyby se to stalo zrovna jemu? Můžete s klidným srdcem říct, že byste podobně nebláznili? 75%(16.3.2008)

 • SeanLSD
  ***

  Smial by som sa na celé kolo nad toľkou scenáristickou neobratnosťou, nebyť skutočnosti v tomto príbehu. A takto ? Zástup skvelých hercov v obyčajne natočenom filme, ozvláštnený tým, že som deň predtým našiel na zemi novučičkú 2000-korunáčku ( prvý a asi aj posledný krát v živote ) a uvažoval nad tým, že vylepím oznam : Našlo sa 2000 Kč, majiteľ nech sa hlási na izbe 443 B, dokonca som s tým otravoval vrátničku ( a v nasledujúcej chvíli ma prepadla obava, že by si po ne fakt mohol niekto prísť !) No nie je ten život zábavný a zvláštny ? Herdek, načo vlastne aj niečo vymýšľať...(9.3.2008)

 • freddy
  ****

  Můj oblíbený herec John Cusack v úžasné adaptaci podle skutečné události. Nevím, jak se nejlépe vyjádřit, ale tenhle film mi přišel fakt zajímavý a vlastně i velmi povedený. Johnu Cusackovi snadno člověk uvěří jeho chamtivost a to je právě to, co dělá snímek zajímavým. Člověk si skoro připadá, jako by koukal na reálné počínání reálného člověka. Prostě geniální film, kterému já dávám čtyři hvězdičky, protože je to fakt koukatelné, a to nejen jednou, ale klidně se na to rád podívám několikrát, protože je to super film.(25.8.2006)

 • Cruchot
  ***

  Námět je opravdu zajímavý. Kdo z nás by si nepřál najít na ulici milion (zde 1200000 dolarů). Jenže nějak smysluplně tu kupu označených bankovek využít - to není jen tak. Zvlášť když je na ně vypsaná odměna za vrácení, jde po nich mazaný policajt a kupě dalších lidí by se taky hodily. Jak vysvětlíte, že ještě včera jste neměli ani floka a dneska hostíte celou putyku? Kam ty peníze ukrýt? Komu se svěřit? Viděl vás někdo, jak ty peníze berete? Výchozí situace filmu nabízí hodně možností, ale autoři z ní po hříchu nevytěžili tolik, kolik by se dalo. A to měli k dispozici nadmíru zajímavou hereckou sestavu (Cusack, Del Toro, Gandolfini, Madsen....) a mohli se opřít o skutečné události. Škoda. Výsledkem jejich snažení je jen průměrná krimikomedie, která kromě ústřední myšlenky ničím zvláštním nezaujme. Za jedno podívání stojí, ale pak na ni asi rychle zapomenete.(22.8.2006)

 • - Natáčení probíhalo v Pittsburghu. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy skutečného příběhu Joeya Coyleho, který v roce 1981 našel na ulici 1 200 000 amerických dolarů. Ve skutečnosti však nežil se svým bratrem, byl drogově závislý a zabil se v roce 1993. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace