Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Správná bojovnice proti čemukoli má být štíhlá, nepříliš oděná, v sexy obuvi a s pořádnou bouchačkou. Alice i Jill tohle splňují a tak jsem v tomto pokračování mlácení, střílení a pečení zombíků našel dvojnásobek zábavy. Co na tom, že to bylo o ničem, když se na to celkem příjemně koukalo? Nic, protože já umím vypnout mozek naprosto brilantním způsobem.(21.10.2015)

Musim se priznat, ze prvni dil byl pro mne uspokojujicim zazitkem, proto jsem tak tajne doufal, ze by to mohlo vyjit i na podruhe. A vysledek? RE:Apokalypsa pokracuje v trendu akcnejsich, zbesilejsich a co nejvic "cool" sequelu, ne ze by to bylo spatne, ale.... PS: ten hlavni zaporak, co vypada jako spatny klon Haliny Pawlovske, opravdu v pocitacove verzi existuje, tak se zase tak moc nesmejte:-)(3.1.2005)

• Berry

RE je prakticky jen o tom, že nějaká ženská vraždí hnusný zombíky. A pokud jde o lekačky (teda spíš pokusy o lekačky), tak se skládají jen z toho, že na někoho něco "nečekaně" vylítne... Film se vlastně vystihl už v názvu - Apokalipsa.(22.4.2005)

• Strike

Nakonec dám tři ***, i když prvních 30 minut byl naprostej odpad a chaos. Vůbec sem nevěděl co se v tom filmu děje. Potom už se z toho stala průměrná akce. Hmmm tak jsem to viděl znovu a jdeme s hvězdičkama dolů...(14.8.2005)

A víte, že se mi Apokalypsa líbila víc než první díl? Už to není takové to chladné podzemní story s namachrovanou Rodriguez - je to konečně "reálnější" (to není ten správný výraz, ale ti co shledli oba díly snad pochopí). Pořád si ale myslím, že taková kvalitní látka, jakou Resident Evil bezesporu je, zasloužila úplně jiné zpracování, než jakého se jí dostalo.(31.10.2005)

• Dogmeat

I jeden díl večerníčku má lepší scénář a atmosféru. Závěr je naprostým vrcholem, kdy jsem po jeho shlédnutí nemohl z rozčílení celou noc spát. Ani ta akce se moc nepovedla. To jsou scénáristé dnešních špičkových seriálů (Lost, BSG..) tak drazí?(2.5.2006)

Celkem dobré:)(13.11.2006)

• Pawlisman

Tento film se mi dostal do ruky náhodou a shlédl jsem ho při největší nudě v práci, ale i tak vás varuju - neudělejte takovou chybu jako já a radši koukejte do zdi... 3/10(13.6.2007)

Taková jednohubka, na zombie akci dost nevýrazné chuti. Na trojku se ráfd podívám.(4.9.2007)

Na druhý díl Resident Evilu jsem se velice těšil a o to větší pak bylo mé zklamání. Očekával jsem další akční nářez s hororovými prvky, ale místo toho jsem dostal jen jakýsi polovičatý film, který se snažil být tak trochu víc. Proč jsem tedy dal tři hvězdy? Protože jsem si po několikátém shlédnutí uvědomil, že se docela dobře bavím. Už to sice nemělo ten šmrnc jako jednička, ale děj odsýpal celkem svižně a člověk se tak nemohl ani začít nudit. Je to béčko a jako takové je skvělé. Když to někdo chce posuzovat podle áčkových kritérií, tak to hodnocení asi nedopadne nejlépe. V čem víídím největší problém? Je to jednoznačně hlavní záporák, poněkud zmrvený projekt Nemesis. Nevím co si autoři mysleli, že vytváří, ale výsledek je až úsměvný. Dvometrový nemotorný kolos, kterému by utekl snad i důchodce na invalidním vozíku.(19.11.2007)

• DocBrown

Hromada tupe akce. Jestlize jednicku jsem docela bral, mozna hlavne kvuli Mille, tak tady mi postupem zacala poradne pit krev. Krasou ji tu jasne predci Sienna Guillory a Milla ji spis jen zaclani. Navic na terminatora si muze hrat Arnie, ale ne modelka. Treba takovy souboj s Nemesis museli strihaci rozstrihat na tak male kousicky, aby se Mille vsichni nesmali. Nejhorsi ale bylo, jak se vzdy znenadani nekde objevila jak strazny andel a vyresila zapeklitou situaci. Kdyz proskocila sklem kostela, tak jsem se musel hodne premahat, abych to dokoukal. Jednicka mela pomerne jednoduchy a primocary dej, ale zaroven pomerne logicky. Tenhle dil je prekombinovany a casto naprosto nesmyslny. Treba opravdu rad bych vedel, jak se behem par hodin podarilo uzavrit tak velke mesto. Jestli me neco opravdu pobavilo, tak srovnani hrudniku Milly - skutecneho a na pocitacich na zakladne. Jo, Jill Valentine je jediny duvod, proc nedavam odpad.(1.1.2010)

• Morico

Mnohem horší, než první díl. Na to, že je to vlastně o zombíkach, moc prostoru nedostaly a Nemesis vypadá, jak kdyby zrovna utek od Madame Tussauds. Nicméně jsem se celou stopáž nenudil, takže aspoň ty dvě hvězdy.(14.1.2010)

Zbytečně ublížilo trilogii!(22.3.2010)

• Ricky_CZ

RE nám tady trochu ztratil na kvalitě, řekl bych :) Sienna a Milla, jsou však naštěstí koukatelné a i na tu hrůznou kameru se dá zvyknout...(1.8.2010)

• Kratoc

Jednička vydělala nějaké peníze, takže se do osvědčeného receptu přidala jenom nová monstra (teda kdo vymýšlel toho zmutovaného maníka na konci, ten to v hlavě asi také má trošku proházené :)), nové holky, které ukáží své vnady nebo nohy nebo cokoliv co stojí za pohled. Samozřejmě zombíci jsou všude a mletí olovem na hodně jemnou sekanou.(14.9.2010)

• M1k9

Když jsem byl v kině, docela jsem se bavil jaká to je blbost. Je mi líto, že tímto dílem série Resident Evil utrpěla tvrdou ránu. Apokalypsa na plátně. 1/10(24.12.2011)

Valentine, Olivera a Nemesis sú tí, čo za niečo v tomto filme stoja. Inak trochu posun smerom dole so spokojnosťou. Až tak ma to nebralo, no stále sa na to dá pozerať.(9.2.2015)

Včera jsem znuděně koukal na Pomádu, tak to chtělo něco, aby mi znovu narostly koule. První Resident Evil skýtal potenciál na fajnovou béčkovou podívanou a druhý díl tento potenciál naplnil. Apocalypse rozhodně nedělá skvělým videohrám ostudu a atmosféru zprostředkovává znamenitě. Ano, je to trochu blbé, ale na nic si to nehraje. Příběh o megazlé korporaci Umbrella mě i přes svoji ujetost prostě baví, zombie jsou pěkně ohyzdné, hrdinové pořádně COOL a vedlejší postavy pořádně sežrané. Za mě vlastně asi nejlepší film podle videoherní předlohy... a to je trochu smutné.(29.6.2015)

• Paldiny

Apokalypsa nenastala, alebo aspoň nie tá, akú som si predstavoval. Postavy: 0, dej: 0, cool scéna: 1, atmosféra: 0. Aspoň Milla nabrala na sebavedomí a vizuál sa pevne usadil na áčkovej úrovni. Všetko ostatné je krute béčkové, miestami až komicky zábavné (Čo tam robil Jason Voorhees?). Umbrella je zlá a tým to končí, o jej minulosti sa dozvieme len zo 60 sekundového šteku doktora, čo pátra po dcérke, uviaznutej v zabarikádovanom gete. Našťastie nuda nehrozí, tempo si pokračovanie postráži svedomite, len po iných stránkach už nemá veľa čo ponúknuť, čím sa radí k rýchlo zabudnuteľným.(6.2.2017)

nejlepší díl série resident evil se skvělou akcí /75%(27.4.2018)

Normální akční film, který se nedokáže vyrovnat jedničce. Škoda.(14.2.2005)