Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Tento díl má aspoň něco společného s videohrou na které bezostyšně tato série parazituje.(7.1.2014)

Čistokrevná akční řežba. Nemá cenu nad filmem uvažovat, nejlepší je prostě jenom koukat na užívat si skvělé akce a pastvy pro oči.(8.5.2014)

• Swanny

Od tohoto filmu jsem si sliboval mnohem víc. U začátku filmu jsem seděl natěšený co se bude dít. Ale proti prvnímu dílu naprosté fiasko, na můj vkus šíleně přehnané efekty. Přece jen stačilo ubrat zdegenerovaných potvor a přidat zombie. Ale co se dá dělat jinak dějově je film celkem kvalitní ale i přesto lehce podprůměrný.(27.7.2014)

Na jednu stranu je pro mě toto pokračování mnohem lepší než první film, ale na druhou stranu je o hodně horší. Ty plusové body jsou za lepší akci, větší počet herců, malinko pro mě zajímavější prostředí a hlavně za luxusní začátek. Ty mínusové body jsou za nepodařené monstrum, debilní konec a někdy až přehnané akční scény a nadlidské schopnosti Alice. Bohužel negativa nakonec malinko převládají pozitiva a tak musím jednu hvězdu ubrat.(23.11.2014)

Miluju tuhle hru na PS a tady jsou nejen postavy i ty záporné Nemesis, ale i scény ze hry a podle hry!Milla dobrá,ale Sienna Guillory jako Jill je vynikající + Carlos Oliveira, (S.T.A.R.S)team pro mě 99,9!(20.12.2014)

Perfektní vraždící monstrum proti něžné dívce. Super kontrast.(10.1.2015)

Len vdaka podobnosti s hrou RE2 (moj najoblubenejsi diel) davam naozaj vela. Jednotka bola super, ale k hernej jednotke mala fakt daleko. Je pravda ze ani jeden film nebol to co som cakal, no ten kto hral, ten vie. Ku komentaru uzivatela Kleopatra, ten zmrd bol v hre skaredak ako to mostrum, no tam len behal cez stenu.(25.4.2015)

• Helllboy

Jo, to je ta hra, kterou jsem jako dítě hrál na play-stationu a nemohl jsem tu obrovskou obludu porazit. Když ve škole začala prorážet stěny a střílet z bazuky, znovu jsem se na chvíli vrátil do dětství. Bohužel jen na chvíli. Filmu chybí ta správná atmosféra. Sérii resident evil prostě nesluší bezduchá akční střílečka bez tajemné atmosféry - i když zrovna tímto směrem se vydává nejen ve filmech, ale i v nových herních dílech. Oproti jedničce rozhodně zklamání, často to totiž působí jako parodie. Alice je ale skvělá, to bezpochyby. Víc zombíků, víc temna, víc survival prvků, víc lekavých scén, míň trapných keců, míň nábojů a epičtější závěrečný boss fight... a bude to mít tu správnou atmosféru, jakou si matně pamatuji z dob prvních videoher.(12.5.2015)

Jediný díl, který se nejvíce podobá herní předloze. Spolu s jedničkou nejlepší RE filmy.(6.12.2016)

Důstojné pokračování prvního dílu. Pro Alice mám prostě slabost. K ní se navíc přidala Jill Valentine, která je možná ještě o trošku víc sexy. Film mě samozřejmě neseděl jen kvůli ženskému obsazení. Skvělou roli zahráli i muži, já osobně velmi kvitoval obsazení Mika Eppse a Odeda Fehra, kteří přinesli velké zpestření. I druhý Resident Evil má ve svém repertoáru plno zajímavých scén, za mnohé bych jmenoval seanci v kostele a nebo bojování s projektem Nemesis. Na úplný piedestal slávy to není, je zde i pár zbytečných scén (Jill Valentine na policejní stanci), ale to rozhodně nemění pozitivní dojem z Apocalypsy.(7.12.2016)

V porovnání s předchozím dílem přibylo akce a napětí o 100%. Bohužel s větším počtem akce přibyla i větší nepřehlednost. Ale co, mě se to líbilo a myslím, že za kosení zombíků holejma rukama, boj s monstrem a přežití pádu vrtulníku by se nestyděli ani Segal, Stallone a Statham dohromady :-D(1.1.2017)

O chlp slabšie než super jednotka. Nočné Racoon City má šmrc rovnako ako v hre a Nemesis detto. Škoda len, že to až tak nedrží pokope ako prví film. Scenár mierne hapruje a akcia je nemastná-neslaná.. niečo tomu proste chýba. Stále však ide dôstojné pokračovanie, ktoré sa rovnako ako jeho predchodca rukami a nohami drží feelingu videohry, a to je podstatné.. 65%(12.2.2017)

• Wiceman

Tak tohle je průser jako Brno. Po trailerech s Nemesisem (ten je na celym filmu prakticky to nejlepší btw.) jsem čekal, že konečně se děj přesune do ulic Racoon City, a já se tak konečně dočkám starejch známejch postav z her. Sice jsem se dočkal, ale jejich počínání ve filmu nejenom, že je debilní ale prakticky i zbytečný a to hlavně ve chvíli, kdy se objeví supergirl Alice. Od Jill Valentine, která se tu chová až extrémně drsňácky a hlavně ví, co a jak dělat aniž by někdo vysvětlil, jak to přesně ví (hlavně co se zabíjení zombie týče atd.) až po Carlose Oliveru, kterej byl zbytečnej už ve hrách a tady je ještě zbytečnější :D Co se ale musí nechat tvůrcům je jejich do detailů propracovaná Umbrella corp. a její prostředí, ať už se jedná o popisky technologii jako Umbrellatec apod. Nakonec docela díky za Mikea Eppse, kterej filmu dává aspoň známku toho, aby se nebral tak smrtelně vážně, jako to dělají ostatní postavy (hlavně Jill). Každopádně to ale moc nepomůže a film je nakonec ještě větší maglajz, než byl první díl. Od tentokrát extrémních děr v ději, přes divnej CGI, až po dementní obsazení (fakt se divim, že někdo jako je Jared Harris se k tomuhle upsal). Nebýt Nemesise a dobrýho soundtracku, dal bych odpad. Slabší dvě hvězdy.(13.2.2017)

Druhé pokračovanie je už o triedu slabšie, niektoré scény ako napr. vjazd hlavnej hrdinky do kostola sú prehnané, Beltramiho hudba mi tu chýba, no napriek tomu snímka nesklamala, potešila aj pobavila a aj po desiatich rokoch je pozeratelná.(12.3.2017)

57%(27.1.2018)

Trochu spojler, ale asi tu není nikdo, kdo by tohle neviděl a když, tak už je dostatečně varován, ať na to nekouká. I když na dvojku jo. Po trapné vyvraždovačce z jedničky tu máme celkem solidní střílečku, škoda jen, že těch nábojů nebylo víc, prostor tam pro to byl a je škoda, že není využit. Film už začíná plně připravovat diváka na to, že se smysluplností si nikdo hlavu nelámal. Otevírání úlu v pěti? Jasně pokud už víte, jak to skončí, tak je to buřt. Přeci to byl plán. Záchrana podrápaných a Milla nechá negra kousnutýho, asi mu chce dát šanci, že už za 4 díly bude lék a třeba to dá. Moment a nezastřelila jich pár se slovy nakažení…. No nevadí tomuhle asi věřila, že to dá, a nebo u něj nefungovala její schopnost poznat nakažený. Třeba nějaký trik s blátem jako v Predátorovi. No a korunku tomu nasadí jednotka kryjící se v krámě, která mega zombíkovi střílí do brnění místo hlavy. Asi to byla jen místní připo domobrana, ale ne vykreslují je tam jako próčka. No a láska nakonec a je z toho zase komedie plná nesmyslů. No ale povznést se nad ně dá, film to úplně nezkazí a při nějaké kruté rýmičce je to znova pustitelné.(31.10.2018)

• Dalajlada

O kus horší než první díl. Víc a víc věcí nedává smysl, ale pěkně to odsýpá. Noc oživlých mrtvol a Frankensteinovo monstrum mi i vykouzili úsměv na tváři.(2.1.2019)

1 8 15 22 26 27 28 29 následující >>