Resident Evil: Apokalypsa

• Velká Británie Resident Evil: Apocalypse (více)
Trailer 1

Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Trailer 1

Gemini

Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky. ()

Malarkey

Pravda je, že trojka byla už strašná, a dvojka se snažila furt ještě bojovat s příběhem a se zombíky tak půl na půl, ale už mi bylo jasný, že to prostě tak dobrý nebude a skutečně tomu tak je. Na trojce je alespoň hezké, že je vidět, jak autoři uvažují, že příběhově už moc neuhrají, tak hrajou hlavně na tu krvavou strunu jednosměrného cíle, tady je to tak zakomplikovaný, až už je to prostě klasické dvojkové zbídačení herní série. ()

Lima

No co si budem namlouvat, je to bezmozková ptákovina jako hrom, ale vyčítat filmu tohoto druhu dementní scenář a nulovou logiku je jako posmívat se Arnoldu Schwarzeneggerovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Film má poměrně svižné tempo, pořád se v něm něco děje (rozuměj sřílí, hoří, vybuchuje), proslovy jsou tu omezeny na minimum a tak ani nevadí, že o hereckých výkonech se tu nedá moc mluvit (a Mila není a nebyla dobrá herečka a to se nikdy nezmění). Některé akce jsou zajímavé, některé bohužel zmateně, nepřehledně sestříhané a co do brutality poměrně sterilní, to Anderson uměl přitlačit více na pilu. Jako nechtěná komedie ucházející. ()

Djkoma

Film, který je naprosto o ničem. Ujetě začíná a i končí. Žádné přestavování, prostě jen tihle jsou opět špatní, tyhle dvě krásky nás zachrání a možná ukecají nějaké monstrum, aby porušilo svůj primary objective. To celé v tragickém pojetí jednoho kameramana co neumí točit bojové scény. Naprosto tragickým stříháním scén. Scénář(pokud se tomu v tomto případě dá takto říkat) dělá z Milly Jovovich mega cool drsnou supermanku a z celého filmu další důvod, proč (ne-)natočit další pokračování. Milla je slabá a její (podle mě mnohem mnohem hezčí) kamarádka Jill Valentine je bohužel přesto odsunuta do pozadí. Celý tento film je takový ujetý videoklip a je o dost jiný než jednička. Už dlouho jsem neviděl nic horšího a nudného než tento paskvil a snahu jednoho "muže ze štábu" o to dostat se do nebe... naštěstí snad navždy ví, že nesmí režírovat. ()

Matty

Nabité kolty, rychlé žravé mrchy a akční hrdinky v minisukních… paráda! Již v komentáři k prvnímu dílu jsem uvedl, že bych někdy rád viděl dvojku, doufaje v ještě slabodušší akční pecku. A skutečně, je to hloupější a tím i zábavnější než jednička. Sledovat něco podobného znamená svádět urpurný boj s vlastním intelektem. Je to nepřetržitá a nezamýšlená parodie akčního filmu (zkuste si představit posledních třicet minut Hot Fuzz se zombíky a bez zamýšleného humoru, roztáhnuté na hodinu a půl). Za vrchol jeho tvůrčích schopností scenáristy lze považovat věty „Doprdele, kdo jste?“ a „Doprdele, co je tohle?“, příznačné pro celý film. Zodpovědnější přístup k režii nebyl díky nagovanému střihač a metalové muzice třeba. Hercům namísto hraní stačí sexy vzhled a drsné výrazy. Jako bonus kongeniální český dabing, překládající i nápisy jako „searching… .“ V závěru jsem již byl souhrou těchto faktorů povznesen do jakéhosi vyššího stavu vnímání, neschopen racionálního uvažování: „Něco se mnou provedli, už se ani necítím jako člověk“. 60% Zajímavé komentáře: Lima, MIMIC, gr8 escape, hudryhudry ()

• V novelizaci, již napsal Keith R.A. DeCandido, je uvedeno, že Alice (Milla Jovovich) se příjmením jmenuje Abernathy. Toto slovo je piktského původu a znamená „ústí řeky Nethy“. V žádném díle filmové série se to nedovíme. (t.mon)
  • Kostel, v němž postavy našly azyl, se stavěl 7 týdnů. (viperblade)