Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Skvělá akční jízda, která dobře navazuje na stejně dobrou jedničku, možná že tohle je ještě lepší, protože tady neni skoro žádnej čas na vydechnutí, akce střídá akci, výbuch střídá výbuch a Milla střídá Millu, po celou dobu filmu jsem se skvěle bavil a užíval si tu akční řež, ale přece jenom to mohlo být ještě lepší, jen kdyby dali ještě víc prostoru Mille Jovovich, akce s ní je opravdu vynikající. Ta akce by sama o sobě byla dobrá, ale ještě je parádně podpořená kamerovými vychytávkami, který tomu ještě dodaj šmrnc, kameraman si s tim opravdu pěkně pohrál, někdy to možná už trošku přeháněl, ale většinou se mu ty záběry povedly na výbornou. Jediným tak trošku mínusem je slabej scénář, ale u takovýhleho filmu nemusí být scénář nijak zvlášť propracovanej, jen stačí aby nebyl úplně stupidní a to se povedlo(13.2.2006)

Úpadok filmu je značný, ale pozerateľný priemer si drží s veľkým prehľadom. Určite to však nie je pre zmenu režiséra, to skôr predebilnený scenár, žiadny mega záver a zbytočne komplikovanú akciu. Pár scén ju síce drží parádne nad vodou, ale hneď na to ju podkopáva nejaká debilná scéna, ktorá vystrelí z hlavy všetko dobré, čo bolo dovtedy datočené. Faktom ale zostáva, že Milla je aj tak stále jediná action-woman, ktorej tú akciu verím. 55%.(6.3.2006)

Na okraj píši, že zvedám své hodnocení ze 4* na 5* nyní, kdy jsem tento film viděl, odhadem, popáté plus mínus. Ještě nikdy, s výjimkou Silent Hill, nepřenesli američané nějakou hru do filmu tak dokonale jako zde. To, co se může zdát jako prvoplánová akce, je zde ztělesnění principů a pochodů uvnitř samé hry, z hlediska filmu jde o akční podívanou, jež ovšem nemá žádné logické škobrtance. Z pohledu RE her se film nejvíc opírá o třetí hru v sérii, a myslím, že podstatu hlavního Nemesis monstra, stejně jako panikaření korporace Umbrella a snahu o přežití v podobě vycvičeného S.T.A.R.S. teamu, nemohl nikdo, ani tibetane nebo antarktidane, ztvarnit lepe.(18.5.2007)

Wtf? Premiera v CR az pristi rok? No k veci. Tenhle film nestoji za moc ale jako odlehcena zabava ujde.. Scenar je naprosto out, mam pocit ze scenaristi tehle scifi se sjizdej hodne tvrdym zbozim, protoze to, co predvadi v tomhle filmu, je na povazenou. Mix Vetrelce 4, Nepritele statu a nevim ceho vseho jeste splacanyho dohromady a polityho hnedou omackou. 1*za Millu 1*za tu Laru Croft a 1* za ty teleskopicky obusky... Aspon neco je originalni...(1.11.2004)

• H34D

Milá Milla Mysticky Masakruje Masu Malomyslných Mutantů... Ale to je tak všechno, kdysi mi to bohatě stačilo na 3 hvězdičky, jenže dnes už ne, protože jako starší a moudřejší chlapec vidím, že film nemá téměř žádnou hodnotu, tvůrci si s nim evidentně nedali moc práce a vyjma aranže akčních scén, by se snímek dal klidně označit za docela amatérskou prácičku. Působí jako různě poslepované akční scény dle slaboduchého scénáře, kde průměrná režie je ještě plus. Záchranou tedy budiž, že přeci jen v celku, pokud se člověku nechce přemýšlet, je to aspoň nějaká zábava. 5/10(26.4.2008)