Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Úpadok filmu je značný, ale pozerateľný priemer si drží s veľkým prehľadom. Určite to však nie je pre zmenu režiséra, to skôr predebilnený scenár, žiadny mega záver a zbytočne komplikovanú akciu. Pár scén ju síce drží parádne nad vodou, ale hneď na to ju podkopáva nejaká debilná scéna, ktorá vystrelí z hlavy všetko dobré, čo bolo dovtedy datočené. Faktom ale zostáva, že Milla je aj tak stále jediná action-woman, ktorej tú akciu verím. 55%.(6.3.2006)

Zdá sa mi, že toto sa mi páčilo ešte viac ako jednotka. Resident evil má oproti väčšine zombie filmov dve výhody. Okrem zombiekov ľudí tu vidíme aj zvieratá, v tomto konkrétne psy, ktoré sú fakt nadupané, krvilačné, odporné beštie. K tomu sú tu ešte nejaké monštrá, ktoré filmu dodávajú správny akčný nádych. Mila Jovovich predvádza perfektné akčné kúsky ako aj ostatné postavy. Príbeh je síce klasický americký, ale to sa dá preglgnúť. Prost esuper záležitosť.(10.6.2010)

• 2Pac

Neviem k RE2 napisat nic "inteligentne", tak ani nic nepisem... snad len tolko, ze scenar, rezia a herecke vykony by boli slusne v PC hre, nie vsak v kine. Ked niekto pristupi na hru (zatial neznameho a podla mna aj v buducnosti neznameho) rejzu, moze sa vytesovat pri brutalne preexponovanych akcnych scenach (pozliepanych bez rozmyslu), na krcovitych vyrazoch kvazihercov a neskutocnych logickych zhovadilostiach a moze sa celkom dobre zabavit. Ja sa vsak po tejto skusenosti uz nikdy s Wittom na jednom piesocku hrat nebudem.(23.10.2004)

• castor

Prvních pár minut to vypadá, že se může jednat o slušnou oddychovku, jenže pak se na policejní stanici objeví Jill Valentine (neptejte se mě, kdo to je – je to úplně jedno) a neznalý divák už moc dobře tuší, kam to směřuje. Ještě je tu malý záblesk naděje, když se kdesi v laboratoři probudí sličná Milla Jovovich, ale pak.. Střílení do zombie, střílení do zombie a ještě taky střílení do zombie. Navíc ten střih??? Nejvíc mě asi rozčilovala ta počítačová a vědecká cool fakta, kterým stejně nikdo nerozumí (ani tvůrci). Takže sečteno podtrženo, máme tu naprosto zbytečné pokračování videoherní adaptace!!(8.10.2006)

• Gemini

Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky.(12.3.2005)

• - Moderátorka počasí Terri Moralesová (Sandrine Holt) oznamuje, že vlna veder ve městě Raccoon pokračuje. S tímto nápadem přišla Milla Jovovich, aby její postava mohla být spoře oděná. Film se naneštěstí točil v listopadu, a ještě ve studeném Torontu. (viperblade)

• - Krátkou upoutávku – či přesněji reklamu společnosti Umbrella „Regenerate“ si stáhlo 8,5 milionů lidí. Ve filmu ji vidíme na autobusu. (Zdroj: variety.com) (imro)

• - Film se měl jmenovat podle PS hry Resident Evil 3: Nemesis (1999). Tvůrci podtitul změnili, aby nedocházelo k záměně se snímkem Star Trek X: Nemesis (2002). (viperblade)