Reklama

Reklama

Resident Evil: Apokalypsa

  • Velká Británie Resident Evil: Apocalypse (více)
Trailer 1

Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (606)

Matty 

všechny recenze uživatele

Nabité kolty, rychlé žravé mrchy a akční hrdinky v minisukních… paráda! Již v komentáři k prvnímu dílu jsem uvedl, že bych někdy rád viděl dvojku, doufaje v ještě slabodušší akční pecku. A skutečně, je to hloupější a tím i zábavnější než jednička. Sledovat něco podobného znamená svádět urpurný boj s vlastním intelektem. Je to nepřetržitá a nezamýšlená parodie akčního filmu (zkuste si představit posledních třicet minut Hot Fuzz se zombíky a bez zamýšleného humoru, roztáhnuté na hodinu a půl). Za vrchol jeho tvůrčích schopností scenáristy lze považovat věty „Doprdele, kdo jste?“ a „Doprdele, co je tohle?“, příznačné pro celý film. Zodpovědnější přístup k režii nebyl díky nagovanému střihač a metalové muzice třeba. Hercům namísto hraní stačí sexy vzhled a drsné výrazy. Jako bonus kongeniální český dabing, překládající i nápisy jako „searching… .“ V závěru jsem již byl souhrou těchto faktorů povznesen do jakéhosi vyššího stavu vnímání, neschopen racionálního uvažování: „Něco se mnou provedli, už se ani necítím jako člověk“. 60% Zajímavé komentáře: Lima, MIMIC, gr8 escape, hudryhudry ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nulová očekávání = žádné možné zklamání. A tady to funguje. Solidní akční zombie vyvražďovačka se sexy Millou Jovovich (příjemnou protiváhou všudypřítomných muskulatur), patřičně stupidním příběhem, klipovým střihem a matrixoidní stylizací akčních scén. Šlape to velice slušně, pokud si mozek šoupnete hezky pod kanape, určitě vás to neurazí. Wittovi se myslím povedl docela solidní vstup na stříbrné plátno, ačkoli, co si budeme namlouvat, Resident Evil Apocalypse vypadá jako dobře udělané intro počítačové hry, a tak jediným narušitelem nulových očekávání bylo všudypřítomný nutkání popadnout myš a vzít akci do vlastních rukou. Což bohužel nejde. Takže ještě než si nandám mozek tam, kam patří, dávám tři hvězdičky. Relax muší bejt... ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

No co si budem namlouvat, je to bezmozková ptákovina jako hrom, ale vyčítat filmu tohoto druhu dementní scenář a nulovou logiku je jako posmívat se Arnoldu Schwarzeneggerovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Film má poměrně svižné tempo, pořád se v něm něco děje (rozuměj sřílí, hoří, vybuchuje), proslovy jsou tu omezeny na minimum a tak ani nevadí, že o hereckých výkonech se tu nedá moc mluvit (a Mila není a nebyla dobrá herečka a to se nikdy nezmění). Některé akce jsou zajímavé, některé bohužel zmateně, nepřehledně sestříhané a co do brutality poměrně sterilní, to Anderson uměl přitlačit více na pilu. Jako nechtěná komedie ucházející. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pravda je, že trojka byla už strašná, a dvojka se snažila furt ještě bojovat s příběhem a se zombíky tak půl na půl, ale už mi bylo jasný, že to prostě tak dobrý nebude a skutečně tomu tak je. Na trojce je alespoň hezké, že je vidět, jak autoři uvažují, že příběhově už moc neuhrají, tak hrajou hlavně na tu krvavou strunu jednosměrného cíle, tady je to tak zakomplikovaný, až už je to prostě klasické dvojkové zbídačení herní série. ()

Galerie (204)

Zajímavosti (29)

  • Krátkou upoutávku ve formě reklamy společnosti Umbrella „Regenerate“ si stáhlo 8,5 milionů lidí. Ve filmu vidíme logo společnosti na autobusu. (imro)

Související novinky

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,…

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film…

Reklama

Reklama