Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

• tron

Tak neviem, veľa divákov hovorí, že Anderson je mizerný režisér a jeho filmy nemajú šťavu. Ja by som povedal, že sa to hodí na Alexandra Witta. Originálu dávam 80%, ale dvojka je príšerný, fádny a nudný film. Scenár je biedny ako len vládze byť (ako môžu profesionálni vojaci nechať žiť infikovaného, o ktorom na 100% vedia, že sa zmení na zombíka?), akcia nenápaditá (okrem motorky v kostole si vlastne ani na nič iné nespomínam), triky nestoja za veľa, ani herci (s výnimkou Jovovichovej, ktorá ukáže našťastie na konci podobnú pôvabnú nahotinku, ako minule) . Najviac zarazí trápny titulný "desivý zloduch" Nemesis a smutný fakt, že o zombíkov v tomto zombíckom akčnom horore takmer vôbec nejde (!).(19.8.2005)

• akisha

Chaotický akční scény, zachraňování školačky a nuda, to všechno v podání A. Witta, kdy ani zahnívající zombíci a krásně béčkový monstrum s okem sešitým sešívačkou Resident Evilu nepomůžou. Nepomůže mu totiž ani Thomas Kretschmann, kterýho žeru, a kterej zřejmě vymáčkl určitý procento z tý jedný hvězdy. Nevím, čím to je, že jedničku považuju za hodně nadprůměrný zombie béčko a dvojka je absolutní zombie odpad. Zřejmě protože ve dvojce nejsou studený a bílý laboratoře se svou typickou zombie atmosférou - místo toho je tu furt tma a nějaký nudný město - dále ani nabušená hudba nefunguje, chybí efektní scény jako např., naporcování laserem, hlavní herci až na výjimky (Fehr) nejsou tak obstojný, jako byla Michelle Rodriguez nebo Eric Mabius a ani Millin novej obleček se nemůže vyrovnat sexy rudé. On totiž ten Anderson opravdu může mít nějaký to procento tvůrčího umu, když ho zrovna osvítí zázrak. Witt je proti němu totální fušér.(10.5.2006)

Nulová očekávání = žádné možné zklamání. A tady to funguje. Solidní akční zombie vyvražďovačka se sexy Millou Jovovich (příjemnou protiváhou všudypřítomných muskulatur), patřičně stupidním příběhem, klipovým střihem a matrixoidní stylizací akčních scén. Šlape to velice slušně, pokud si mozek šoupnete hezky pod kanape, určitě vás to neurazí. Wittovi se myslím povedl docela solidní vstup na stříbrné plátno, ačkoli, co si budeme namlouvat, Resident Evil Apocalypse vypadá jako dobře udělané intro počítačové hry, a tak jediným narušitelem nulových očekávání bylo všudypřítomný nutkání popadnout myš a vzít akci do vlastních rukou. Což bohužel nejde. Takže ještě než si nandám mozek tam, kam patří, dávám tři hvězdičky. Relax muší bejt...(5.10.2004)

• Rosomak

Ubohé pokračování našlapaného prvního dílu, která úplně vaří z vody až mi bylo trapně na něj koukat. Totálně nezvládnuté akční scény, stupidní scénář, který postrádá jakoukoli logiku a tempo u kterého musí snad každý usnout... Film rozbředl a mrzí mě, že autoři nedokáží už napsat scénář ani tak, aby byl slepencem spousty akčních scén, které by bavily a nějak diváka alespoň upoutaly... Takhle je to nuda, u které jsem neustále koukal na hodinky a čekal kdy už to skončí...(30.4.2008)

• Gemini

Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky.(12.3.2005)

• - Zmutovaný člověk Nemesis (Matthew G. Taylor) vysloví slovo „Stars“, což v překladu znamená „Hvězdy“. Nemesis je hypotetickou sesterskou hvězdou – hnědým nebo červeným trpaslíkem – našeho Slunce. (imro)

• - Poslední díl, jenž byl vydán na VHS, ale zároveň první, který je k dostání na Blu-ray. (viperblade)

• - Spoiler: V následujícím (2007), tomto a předešlém díle (2002) vystupují skuteční dobrmani s mrtvolným make-upem. (akisha)