Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Pravda je, že trojka byla už strašná, a dvojka se snažila furt ještě bojovat s příběhem a se zombíky tak půl na půl, ale už mi bylo jasný, že to prostě tak dobrý nebude a skutečně tomu tak je. Na trojce je alespoň hezké, že je vidět, jak autoři uvažují, že příběhově už moc neuhrají, tak hrajou hlavně na tu krvavou strunu jednosměrného cíle, tady je to tak zakomplikovaný, až už je to prostě klasické dvojkové zbídačení herní série.(11.5.2005)

Tak nevim...vrátil sem se z kina a vůbec netušim, jak bych residenta 2 měl ohodnotit - akce to byla přímo náserová. Ale, bylo tam moc málo scén se zombíky, hodně "reálií" ze hry tam bylo hodně přeměněno (ale možná je to dobře, protože ani fanoušci série nebudou vědět JAK TO SKONČÍ), navíc se Anderson nevyvaroval klasických klišé...rasení s Nemesisem je pěkné, ale zakončení LAST rasičky je více než předvídatelné. Prostě....AvP v zombie vydání - mnoho záporů, ale k*rva, je to přece RESIDENT. Navíc si tvůrci (minálně) jednu scénu vypůjčili přímo ze hry, ale ne ze 3. dílu (Resident Evil: Nemesis), ale z RE: Code Veronica X (z intra). K postavá - Alice se mi zdála dobrá (prostě klasika "horko-chladnokrevná" až na dřeň), Jill - tak to je katastrofa.....herečka pěkná, ale zdá se mi, že jí vytáhli z nějakého pornáče (hláška v autobuse: "Fuck me.." mě v tom jenom utvrzuje;o), Mike Epps alias "každý americký film (na žánru nezáleží) musí mít hláškujícího negra" plní svou roli....celkem dobře a nakonec malá Ashfordovic holčička - KATASTROFA - horší to už snad být nemohlo, to já bych tu roli zahrál líp i kdyby mi přitom dávali extra dávku klystýru po každých 5-ti vteřinách...Nemesis-ten neměl chybu, vypadal skoro stejně jako ve hře (dokonce měl i stejné equipment i ohoz). Resident 2 ani nezklame a ani nenadchne...prostě zlatá střední cesta. Pro normální smrtelníky by to měla být zábava a pro fanoušky série "zábava" (ovšem z jiných důvodů). Jen sem zvědavej, kdy se ve filmu konečně objeví dr. William Birkin...(6.1.2005)

• Niktorius

Naprosto nechápu jak mohla tahle SRAČKA se scénářem jako od opice po operaci mozku, příšernou kamerou a smutně směšnou režií od někoho dostat víc jak jednu hvězdičku. Proti tomuhle odpadu kinematografie je Andersonova zprzněná jednička takřka geniálním dílem. P.S: Když mi bylo tak 12, psal jsem takové krátké sci-fi povídky a děsí mě, jak moc se podobají (dějově i kvalitativně) téhle obludnosti. Myslím že jsem měl kdysi něco z toho prodat do Hollywoodu :-D(19.8.2007)

• H34D

Milá Milla Mysticky Masakruje Masu Malomyslných Mutantů... Ale to je tak všechno, kdysi mi to bohatě stačilo na 3 hvězdičky, jenže dnes už ne, protože jako starší a moudřejší chlapec vidím, že film nemá téměř žádnou hodnotu, tvůrci si s nim evidentně nedali moc práce a vyjma aranže akčních scén, by se snímek dal klidně označit za docela amatérskou prácičku. Působí jako různě poslepované akční scény dle slaboduchého scénáře, kde průměrná režie je ještě plus. Záchranou tedy budiž, že přeci jen v celku, pokud se člověku nechce přemýšlet, je to aspoň nějaká zábava. 5/10(26.4.2008)

Na okraj píši, že zvedám své hodnocení ze 4* na 5* nyní, kdy jsem tento film viděl, odhadem, popáté plus mínus. Ještě nikdy, s výjimkou Silent Hill, nepřenesli američané nějakou hru do filmu tak dokonale jako zde. To, co se může zdát jako prvoplánová akce, je zde ztělesnění principů a pochodů uvnitř samé hry, z hlediska filmu jde o akční podívanou, jež ovšem nemá žádné logické škobrtance. Z pohledu RE her se film nejvíc opírá o třetí hru v sérii, a myslím, že podstatu hlavního Nemesis monstra, stejně jako panikaření korporace Umbrella a snahu o přežití v podobě vycvičeného S.T.A.R.S. teamu, nemohl nikdo, ani tibetane nebo antarktidane, ztvarnit lepe.(18.5.2007)

• - Moderátorka počasí Terri Moralesová (Sandrine Holt) oznamuje, že vlna veder ve městě Raccoon pokračuje. S tímto nápadem přišla Milla Jovovich, aby její postava mohla být spoře oděná. Film se naneštěstí točil v listopadu, a ještě ve studeném Torontu. (viperblade)

• - Spoiler: Slovo zombie nezazní – v tomto a předešlém díle (2002) – ani jednou. Ale komik Tom Gerhardt je v závěrečných titulcích uveden jako Zombie Dad (zombie-taťka), jenž kousne Peytona Wellse (Razaaq Adoti). Všichni ostatní jsou undead (nemrtví). (imro)

• - Poslední díl, jenž byl vydán na VHS, ale zároveň první, který je k dostání na Blu-ray. (viperblade)