Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Škoda, že Anderson nezůstal u režie, protože po skvělé první půlhodině se snímek zvrhne v přepálenou a příliš sterilní podívanou. Ani Milla už není tolik sexy jako v jedničce, naštěstí tu máme dračici Siennu Guillory, které to v tričku a kraťasech nadmíru sluší. Zpomalovačky jsou ještě horší než v jedničce a chaotický střih taky moc nepomáhá, ale vlastně jsem se i podruhé docela solidně bavil.(4.9.2010)

• Tyler

Klady - Jill Valentine, částečně Alice, Jill Valentine, pár hlášek, Jill Valentine, známé prostředí a postavy věrně kopírující hru a konečně Jill Valentine...Vlastně Sienna Guillory. Jenže ono je tak lehké zapomenout, že šlo jen o herečku ztvárňující roli v nepovedené adaptaci kultovní počítačové hry, protože Sienna prostě je Jill ! A právě ona je tím největším pozitivem kvůli kterému bych se snad někdy mohl na "RE:Apokalypsu" znovu podívat...Připojuji se k hromadné gratulaci castingovému oddělení a chci Siennu v podobné roli vidět znovu (ale v něčem mnohem lepším...a opět s tmavými vlasy ;))!! Zápory - vše ostatní. Opravdu...Od nenápadité a často zmatené akce, přes nulové napětí až po tu největší slabinu - Nemesis...Prosím, někdo mi sestříhejte "mini Resident Evil 2" sestávající se pouze ze záběrů s Jill Valentine a pošlete mi ho - pak tomuhle filmu jednu hvězdičku přidám.(25.8.2005)

Správná bojovnice proti čemukoli má být štíhlá, nepříliš oděná, v sexy obuvi a s pořádnou bouchačkou. Alice i Jill tohle splňují a tak jsem v tomto pokračování mlácení, střílení a pečení zombíků našel dvojnásobek zábavy. Co na tom, že to bylo o ničem, když se na to celkem příjemně koukalo? Nic, protože já umím vypnout mozek naprosto brilantním způsobem.(21.10.2015)

O triedu slabšie, než Anderson. Tam bola každá akčná scéna takmer audiovizuálnou žranicou a tu sú dve tretiny akcie nastrihané tak neprehľadne, že vlastne nič nevidíme, len tušíme, kto "vyhráva". V porovnaní s hrou je tu minimum atmosféry (v hre aspoň nejaká bola, aj keď na Silent Hill nemá), no Sienna Guillory je ako Jill Valentine naozaj perfektná voľba (oficiálne sa eda pridávam ku Geminiho gratulácií castingovému oddeleniu). Celý čas sa to tvári skôr na tie dve hviezdy, no posledných cca 5 minút je fantastických a úplne zdvihne ako náladu, tak aj výsledný dojem z filmu z "ach, zlatý Anderson..." na "no, nebolo to až také zlé..." ;)(9.4.2005)

• castor

Prvních pár minut to vypadá, že se může jednat o slušnou oddychovku, jenže pak se na policejní stanici objeví Jill Valentine (neptejte se mě, kdo to je – je to úplně jedno) a neznalý divák už moc dobře tuší, kam to směřuje. Ještě je tu malý záblesk naděje, když se kdesi v laboratoři probudí sličná Milla Jovovich, ale pak.. Střílení do zombie, střílení do zombie a ještě taky střílení do zombie. Navíc ten střih??? Nejvíc mě asi rozčilovala ta počítačová a vědecká cool fakta, kterým stejně nikdo nerozumí (ani tvůrci). Takže sečteno podtrženo, máme tu naprosto zbytečné pokračování videoherní adaptace!!(8.10.2006)

• - Film stál 45 milionů $, což je v přepočtu 1,17 miliardy Kč, a za první víkend vydělal 23 milionů $ = 598 milionů Kč. (Zdroj: boxofficemojo.com) (imro)

• - Spoiler: Počet zabitých ve filmu je 123. (Zdroj: moviebodycounts.com)

• - Režisér prvého dielu (2002) Paul W.S. Anderson si kvôli vyťaženosti na Votrelec vs. Predátor (2004) nemohol dovoliť obetovať tomuto projektu viac ako napísanie scenára. (POMO)