Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Tak nevim...vrátil sem se z kina a vůbec netušim, jak bych residenta 2 měl ohodnotit - akce to byla přímo náserová. Ale, bylo tam moc málo scén se zombíky, hodně "reálií" ze hry tam bylo hodně přeměněno (ale možná je to dobře, protože ani fanoušci série nebudou vědět JAK TO SKONČÍ), navíc se Anderson nevyvaroval klasických klišé...rasení s Nemesisem je pěkné, ale zakončení LAST rasičky je více než předvídatelné. Prostě....AvP v zombie vydání - mnoho záporů, ale k*rva, je to přece RESIDENT. Navíc si tvůrci (minálně) jednu scénu vypůjčili přímo ze hry, ale ne ze 3. dílu (Resident Evil: Nemesis), ale z RE: Code Veronica X (z intra). K postavá - Alice se mi zdála dobrá (prostě klasika "horko-chladnokrevná" až na dřeň), Jill - tak to je katastrofa.....herečka pěkná, ale zdá se mi, že jí vytáhli z nějakého pornáče (hláška v autobuse: "Fuck me.." mě v tom jenom utvrzuje;o), Mike Epps alias "každý americký film (na žánru nezáleží) musí mít hláškujícího negra" plní svou roli....celkem dobře a nakonec malá Ashfordovic holčička - KATASTROFA - horší to už snad být nemohlo, to já bych tu roli zahrál líp i kdyby mi přitom dávali extra dávku klystýru po každých 5-ti vteřinách...Nemesis-ten neměl chybu, vypadal skoro stejně jako ve hře (dokonce měl i stejné equipment i ohoz). Resident 2 ani nezklame a ani nenadchne...prostě zlatá střední cesta. Pro normální smrtelníky by to měla být zábava a pro fanoušky série "zábava" (ovšem z jiných důvodů). Jen sem zvědavej, kdy se ve filmu konečně objeví dr. William Birkin...(6.1.2005)

Skvělá akční jízda, která dobře navazuje na stejně dobrou jedničku, možná že tohle je ještě lepší, protože tady neni skoro žádnej čas na vydechnutí, akce střídá akci, výbuch střídá výbuch a Milla střídá Millu, po celou dobu filmu jsem se skvěle bavil a užíval si tu akční řež, ale přece jenom to mohlo být ještě lepší, jen kdyby dali ještě víc prostoru Mille Jovovich, akce s ní je opravdu vynikající. Ta akce by sama o sobě byla dobrá, ale ještě je parádně podpořená kamerovými vychytávkami, který tomu ještě dodaj šmrnc, kameraman si s tim opravdu pěkně pohrál, někdy to možná už trošku přeháněl, ale většinou se mu ty záběry povedly na výbornou. Jediným tak trošku mínusem je slabej scénář, ale u takovýhleho filmu nemusí být scénář nijak zvlášť propracovanej, jen stačí aby nebyl úplně stupidní a to se povedlo(13.2.2006)

Hodne slusnej masakr. Neni to sice na cistejch 5*, ale je to o dost lepsi nez prvni dil, kteremu jsem dal 4* a proto davam 5*. Sice tu plati vetsina toho co pro prvni dil, ale je to opet skvela zabava. Scenar je sice jednoduchej (ale sviznej, rube se to skoro od zacatku filmu, takze vubec nevadi, ze to je docela predvidatelne a je dopredu jasne kdo prezije a navic dobre navazali na prvni dil, misty to je navic nelogicke, ale to taky nevadi) - tady jsou drsnaci, tady ti co chcipnou, par sefu, halda zombii a zbrane a vse se rube, zadne dukladnejsi prokresleni postav. Proste tohle je Jill Valentine, je to drsna policajtka a to vam musi stacit, tady to je drsnej polda Carlos Olivera a umi strilet, to staci. Samozrejme nesmi chybet hlaskujici cernoch se skvelou hlaskou "GTA motherfucker". Mirne me zklamal Nemesis, jednak je spis jako robot nez nasrany monstrum a navic nijak extremne nerasi, ale kvery ma slusny. Ale naopak hodne me potesila Milla "Alice" Jovovich. Ta to vsechno rube neskutecnym zpusobem a jesli natoci treti dil, tak s tema dalsima schopnostma, co na konci ziskala, to bude jeste vetsi masakr. Kamera je hodne dobra, i kdyz misty je zbytecne moc zbesila, triky vyborny a hudba by mohla bejt o fous drsnejsi, ale jinak si nemam vcelku na to stezovat. Cekal jsem zabavny becko a to jsem dostal a navic asi jedno z nejlepsich roku 2004 - proste skvelej mix akce a hororu.(26.9.2005)

• Tyler

Klady - Jill Valentine, částečně Alice, Jill Valentine, pár hlášek, Jill Valentine, známé prostředí a postavy věrně kopírující hru a konečně Jill Valentine...Vlastně Sienna Guillory. Jenže ono je tak lehké zapomenout, že šlo jen o herečku ztvárňující roli v nepovedené adaptaci kultovní počítačové hry, protože Sienna prostě je Jill ! A právě ona je tím největším pozitivem kvůli kterému bych se snad někdy mohl na "RE:Apokalypsu" znovu podívat...Připojuji se k hromadné gratulaci castingovému oddělení a chci Siennu v podobné roli vidět znovu (ale v něčem mnohem lepším...a opět s tmavými vlasy ;))!! Zápory - vše ostatní. Opravdu...Od nenápadité a často zmatené akce, přes nulové napětí až po tu největší slabinu - Nemesis...Prosím, někdo mi sestříhejte "mini Resident Evil 2" sestávající se pouze ze záběrů s Jill Valentine a pošlete mi ho - pak tomuhle filmu jednu hvězdičku přidám.(25.8.2005)

• tombac

Jsem fanda videoherní série RE, takže mi to nedá, abych se po dlouhé době, jež uplynula od jediného (a posledního) zhlédnutí Resident Evil: Apocalypse, nevyjádřil k této odpornosti, bezostyšně špinící dobré jméno RE. Už první díl mě zklamal, že měl máloco společného se světem RE (kromě zombies, Umbrelly, psů a nechutně digitálního Lickera). Ale aspoň byl solidně zpracován a jako popcornová zábava celkem ušel. Dvojka se vydala opačným směrem. Režisérské kopyto Witt chvályhodně nacpal do filmu spoustu postav a scén z jednotlivých herních dílů RE, avšak natočil to takovým způsobem, že jsem v kině nevěděl, jestli se mám smát či brečet. Film je mišmaš chaoticky a zrychleně sestříhaných, přitom ještě mizerně natočených akčních scén, směšných monster a hereckých nemehel, až se mi z toho místy dělalo blivno. To afektované poleno Sienna Guillory že je neohrožená a sympatická Jill Valentine?! A kam se podělo to ve hře nesmírně děsivé monstrum, setkání s nímž většinou znamenalo pro hráčem ovládanou postavu smrt, supersilná a hrozivá Nemesis, ve filmu legrační gumový paňáca?! Ó hrůzo!! O Mille Jovovich je i škoda mluvit.. Na filmu mi byly sympatické jen scény přenesené z her, i když mizerně provedené (na dramatický souboj výsadkového komanda Umbrelly a policejní jednotky s přesilou zombíků ve fantastickém intru ke třetímu videohernímu RE nikdy nezapomenu, ve filmu to vypadá směšně), Carlos Oliveira a dvě málo zmršené akce (tedy v intencích žánru průměrné). Za to dávám tu jednu hvězdu. Jinak všechno ostatní fuj, fuj a ještě třikrát fuj!!! Za tohle "veledílo" by tvůrci filmu zasloužili hodit do klece plné hladových zombíků.(22.8.2005)

• - V novelizaci, již napsal Keith R.A. DeCandido, je uvedeno, že Alice (Milla Jovovich) se příjmením jmenuje Abernathy. Toto slovo je piktského původu a znamená „ústí řeky Nethy“. V žádném díle filmové série se to nedovíme. (t.mon)

• - Kostel, v němž postavy našly azyl, se stavěl 7 týdnů. (viperblade)

• - L.J. (Mike Epps) drží dvě zlaté pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .44 Magnum, ale Nemesis (Matthew G. Taylor) nesprávně vidí, že se jedná o model VII. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)