Resident Evil: Apokalypsa

• Francie

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Herním předlohám dějově nejvěrnější díl série, ač jim není věren skoro vůbec a scénář je jedna bota za druhou. A všem těm botám se loupou podrážky ihned po nazutí. Z úvodní trilogie se mi ale na tohohle Resiho koukalo zdaleka nejlépe, s nejnižším faktorem utrpení. Plusové body za Nemesis a Jill Valentine, obě potvůrky jsou herní předloze vzhledově věrnější než jak je moje ranní podoba v zrdcadle věrná mně (v Residentském vesmíru každopádně charakterově i dějově jeden průser vedle druhého, dostal se v těch hrách kurva alespoň někdo z tvůrců dál než za intro?). Mínus naopak za Carlose, od jeho pixelové verze bych se klidně nechala dobrovolně pokousat, zato jeho filmové verzi bych nejradši udělala totéž, co Odeda Fehra potkalo v Drool. 50%(7.5.2014)

Soundtrack Jeff Danna: 1. Vermilion - Slipknot [4:14] ,2. Just a Little - The Used [3:27] ,3. Us or Them - The Cure [4:10] ,4. Swamped - Lacuna Coil [3:59] ,5. The Outsider - A Perfect Circle [5:26] ,6. The End of Heartache - Killswitch Engage [4:04] ,7. Mein Teil - Rammstein [4:23] ,8. Digging Up the Corpses - DevilDriver [3:52] ,9. Nymphetamine - Cradle of Filth [5:01] ,10. Escape from Hellview - CKY [3:42] ,11. The Chauffeur - Deftones [5:24] ,12. Join Me in Death - HIM [3:37] ,13. My Heartstrings Come Undone - Demon Hunter [4:38] ,14. Under a Killing Moon - Thrice [2:42] ,15. Bloodwork - 36 Crazyfists [3:12] ,16. End of the World - Cold [3:37] ,17. Girl on Fire - Rob Zombie [5:11] ,18. Future Proof - Massive Attack [5:39],(14.5.2011)

• akisha

Chaotický akční scény, zachraňování školačky a nuda, to všechno v podání A. Witta, kdy ani zahnívající zombíci a krásně béčkový monstrum s okem sešitým sešívačkou Resident Evilu nepomůžou. Nepomůže mu totiž ani Thomas Kretschmann, kterýho žeru, a kterej zřejmě vymáčkl určitý procento z tý jedný hvězdy. Nevím, čím to je, že jedničku považuju za hodně nadprůměrný zombie béčko a dvojka je absolutní zombie odpad. Zřejmě protože ve dvojce nejsou studený a bílý laboratoře se svou typickou zombie atmosférou - místo toho je tu furt tma a nějaký nudný město - dále ani nabušená hudba nefunguje, chybí efektní scény jako např., naporcování laserem, hlavní herci až na výjimky (Fehr) nejsou tak obstojný, jako byla Michelle Rodriguez nebo Eric Mabius a ani Millin novej obleček se nemůže vyrovnat sexy rudé. On totiž ten Anderson opravdu může mít nějaký to procento tvůrčího umu, když ho zrovna osvítí zázrak. Witt je proti němu totální fušér.(10.5.2006)

Zdá sa mi, že toto sa mi páčilo ešte viac ako jednotka. Resident evil má oproti väčšine zombie filmov dve výhody. Okrem zombiekov ľudí tu vidíme aj zvieratá, v tomto konkrétne psy, ktoré sú fakt nadupané, krvilačné, odporné beštie. K tomu sú tu ešte nejaké monštrá, ktoré filmu dodávajú správny akčný nádych. Mila Jovovich predvádza perfektné akčné kúsky ako aj ostatné postavy. Príbeh je síce klasický americký, ale to sa dá preglgnúť. Prost esuper záležitosť.(10.6.2010)

• Niktorius

Naprosto nechápu jak mohla tahle SRAČKA se scénářem jako od opice po operaci mozku, příšernou kamerou a smutně směšnou režií od někoho dostat víc jak jednu hvězdičku. Proti tomuhle odpadu kinematografie je Andersonova zprzněná jednička takřka geniálním dílem. P.S: Když mi bylo tak 12, psal jsem takové krátké sci-fi povídky a děsí mě, jak moc se podobají (dějově i kvalitativně) téhle obludnosti. Myslím že jsem měl kdysi něco z toho prodat do Hollywoodu :-D(19.8.2007)