Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

• tombac

Jsem fanda videoherní série RE, takže mi to nedá, abych se po dlouhé době, jež uplynula od jediného (a posledního) zhlédnutí Resident Evil: Apocalypse, nevyjádřil k této odpornosti, bezostyšně špinící dobré jméno RE. Už první díl mě zklamal, že měl máloco společného se světem RE (kromě zombies, Umbrelly, psů a nechutně digitálního Lickera). Ale aspoň byl solidně zpracován a jako popcornová zábava celkem ušel. Dvojka se vydala opačným směrem. Režisérské kopyto Witt chvályhodně nacpal do filmu spoustu postav a scén z jednotlivých herních dílů RE, avšak natočil to takovým způsobem, že jsem v kině nevěděl, jestli se mám smát či brečet. Film je mišmaš chaoticky a zrychleně sestříhaných, přitom ještě mizerně natočených akčních scén, směšných monster a hereckých nemehel, až se mi z toho místy dělalo blivno. To afektované poleno Sienna Guillory že je neohrožená a sympatická Jill Valentine?! A kam se podělo to ve hře nesmírně děsivé monstrum, setkání s nímž většinou znamenalo pro hráčem ovládanou postavu smrt, supersilná a hrozivá Nemesis, ve filmu legrační gumový paňáca?! Ó hrůzo!! O Mille Jovovich je i škoda mluvit.. Na filmu mi byly sympatické jen scény přenesené z her, i když mizerně provedené (na dramatický souboj výsadkového komanda Umbrelly a policejní jednotky s přesilou zombíků ve fantastickém intru ke třetímu videohernímu RE nikdy nezapomenu, ve filmu to vypadá směšně), Carlos Oliveira a dvě málo zmršené akce (tedy v intencích žánru průměrné). Za to dávám tu jednu hvězdu. Jinak všechno ostatní fuj, fuj a ještě třikrát fuj!!! Za tohle "veledílo" by tvůrci filmu zasloužili hodit do klece plné hladových zombíků.(22.8.2005)

Wtf? Premiera v CR az pristi rok? No k veci. Tenhle film nestoji za moc ale jako odlehcena zabava ujde.. Scenar je naprosto out, mam pocit ze scenaristi tehle scifi se sjizdej hodne tvrdym zbozim, protoze to, co predvadi v tomhle filmu, je na povazenou. Mix Vetrelce 4, Nepritele statu a nevim ceho vseho jeste splacanyho dohromady a polityho hnedou omackou. 1*za Millu 1*za tu Laru Croft a 1* za ty teleskopicky obusky... Aspon neco je originalni...(1.11.2004)

• Hrabka

Bohužel slabé pokračování. Dějově by se to snad ještě dalo, ale těch jednotlivých stupidit je zde docela požehnaně. Kouzlo jedničky je to tam, tohle je úplně o něčem jiném a bohužel to není nic převratného, co by diváka alespoň trochu ohromilo. Pár dobrých scén a nápadů se najde, ale v celkovém vyznění převládají spíše negativní pocity. 45%(23.12.2007)

• akisha

Chaotický akční scény, zachraňování školačky a nuda, to všechno v podání A. Witta, kdy ani zahnívající zombíci a krásně béčkový monstrum s okem sešitým sešívačkou Resident Evilu nepomůžou. Nepomůže mu totiž ani Thomas Kretschmann, kterýho žeru, a kterej zřejmě vymáčkl určitý procento z tý jedný hvězdy. Nevím, čím to je, že jedničku považuju za hodně nadprůměrný zombie béčko a dvojka je absolutní zombie odpad. Zřejmě protože ve dvojce nejsou studený a bílý laboratoře se svou typickou zombie atmosférou - místo toho je tu furt tma a nějaký nudný město - dále ani nabušená hudba nefunguje, chybí efektní scény jako např., naporcování laserem, hlavní herci až na výjimky (Fehr) nejsou tak obstojný, jako byla Michelle Rodriguez nebo Eric Mabius a ani Millin novej obleček se nemůže vyrovnat sexy rudé. On totiž ten Anderson opravdu může mít nějaký to procento tvůrčího umu, když ho zrovna osvítí zázrak. Witt je proti němu totální fušér.(10.5.2006)

• Kordus

Ja vim, ze napsat "Bylo to udesny, mel jsem chut odejit z kina" asi stacit nebude, ale je to ta nejpresnejsi vypoved, kterou mohu dva dny po zhlednuti tohoto veledila podat. Ve filmu se nastesti najde i par hezkych scen, ale jinak des bes. Kdyz uz zacne nejaka trochu zajimava akce, cely jeji naboj je zabity strihem a kamerou, pribeh dost kopiruje prvni dil, nic lepsiho nez zombie pejsci scenaristu ocividne nenapadlo (zacinam mit k Andersonovi averzi a pritom jeho Event Horizon miluju) a mutant Nemesis je docela... komickej.(16.1.2005)

• - Milla Jovovich (Alice) trpí klaustrofóbiou a povedala, že najstrašidelnejšou vecou, ktorú kedy urobila, bola scéna, kde musí byť v malom tanku. (Raccoon.city)

• - V novelizaci, již napsal Keith R.A. DeCandido, je uvedeno, že Alice (Milla Jovovich) se příjmením jmenuje Abernathy. Toto slovo je piktského původu a znamená „ústí řeky Nethy“. V žádném díle filmové série se to nedovíme. (t.mon)

• - Kritik Roger Ebert napsal: „Film je naprosto nesmyslná ztráta času. Je to mrtvá zóna bez zájmu, důvtipu, imaginace nebo dokonce zábavného násilí a speciálních efektů.“ (Zdroj: rogerebert.com) (Terva)