Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil: Apokalypsa

• Nizozemsko

• Belgie

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Zdá sa mi, že toto sa mi páčilo ešte viac ako jednotka. Resident evil má oproti väčšine zombie filmov dve výhody. Okrem zombiekov ľudí tu vidíme aj zvieratá, v tomto konkrétne psy, ktoré sú fakt nadupané, krvilačné, odporné beštie. K tomu sú tu ešte nejaké monštrá, ktoré filmu dodávajú správny akčný nádych. Mila Jovovich predvádza perfektné akčné kúsky ako aj ostatné postavy. Príbeh je síce klasický americký, ale to sa dá preglgnúť. Prost esuper záležitosť.(10.6.2010)

Změna o 180 stupňů od úvodního dílu této ságy. A pro mě to bylo i mírné zlepšení, neboť pokud se na tuto epizodu nedíváte jako na hororvý snímek, ale na jeden velký akční nářez s přehlídkou nových potvor a zbraní, nehledáte nelogičnosti a jen si užíváte velkolepé triky a o jednu atraktivní hrdinku navíc, zlepšení zaznamenáte také. Každopádně se začínám bát následujících pokračování, neboť děj se už v rámci chápání začíná značně vychylovat. 65%(9.9.2012)

Soundtrack Jeff Danna: 1. Vermilion - Slipknot [4:14] ,2. Just a Little - The Used [3:27] ,3. Us or Them - The Cure [4:10] ,4. Swamped - Lacuna Coil [3:59] ,5. The Outsider - A Perfect Circle [5:26] ,6. The End of Heartache - Killswitch Engage [4:04] ,7. Mein Teil - Rammstein [4:23] ,8. Digging Up the Corpses - DevilDriver [3:52] ,9. Nymphetamine - Cradle of Filth [5:01] ,10. Escape from Hellview - CKY [3:42] ,11. The Chauffeur - Deftones [5:24] ,12. Join Me in Death - HIM [3:37] ,13. My Heartstrings Come Undone - Demon Hunter [4:38] ,14. Under a Killing Moon - Thrice [2:42] ,15. Bloodwork - 36 Crazyfists [3:12] ,16. End of the World - Cold [3:37] ,17. Girl on Fire - Rob Zombie [5:11] ,18. Future Proof - Massive Attack [5:39],(14.5.2011)

• sud

Zatímco první díl se mi kupodivu líbil, druhý díl se mi snad neměl dostat do rukou. Je to totiž nebetyčný škvár, který je tak imbecilní a fušérský, že to až práská dveřmi. Ani Milla Jovovich to nedokáže vytáhnout z bláta. P.W.S. Anderson sice není žádný režisérský umělec, ale svůj film zvládl, narozdíl od Alexandera Witta. 0%.(26.9.2007)

Druhý díl zombiácké série oproti hororově jedničce přitvrdíl co se týče akce a coolovosti. Místy je nechtěne vtipný a s hororem má pramálo společného. Je však proklatě zábavný a hezky se u něj odpočívá. Navíc Nemesis je prima záporák a holkam to fakt sluší. --------- s odstupem pěti let bohužel musím jít někam k 50%, no :-)(23.4.2006)