Resident Evil: Apokalypsa

Resident Evil : Apocalypse

Resident Evil: Apokalypsa

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada / USA, 2004, 94 min (SE: 98 min)

Soundtrack Jeff Danna: 1. Vermilion - Slipknot [4:14] ,2. Just a Little - The Used [3:27] ,3. Us or Them - The Cure [4:10] ,4. Swamped - Lacuna Coil [3:59] ,5. The Outsider - A Perfect Circle [5:26] ,6. The End of Heartache - Killswitch Engage [4:04] ,7. Mein Teil - Rammstein [4:23] ,8. Digging Up the Corpses - DevilDriver [3:52] ,9. Nymphetamine - Cradle of Filth [5:01] ,10. Escape from Hellview - CKY [3:42] ,11. The Chauffeur - Deftones [5:24] ,12. Join Me in Death - HIM [3:37] ,13. My Heartstrings Come Undone - Demon Hunter [4:38] ,14. Under a Killing Moon - Thrice [2:42] ,15. Bloodwork - 36 Crazyfists [3:12] ,16. End of the World - Cold [3:37] ,17. Girl on Fire - Rob Zombie [5:11] ,18. Future Proof - Massive Attack [5:39],(14.5.2011)

Správná bojovnice proti čemukoli má být štíhlá, nepříliš oděná, v sexy obuvi a s pořádnou bouchačkou. Alice i Jill tohle splňují a tak jsem v tomto pokračování mlácení, střílení a pečení zombíků našel dvojnásobek zábavy. Co na tom, že to bylo o ničem, když se na to celkem příjemně koukalo? Nic, protože já umím vypnout mozek naprosto brilantním způsobem.(21.10.2015)

• Tyler

Klady - Jill Valentine, částečně Alice, Jill Valentine, pár hlášek, Jill Valentine, známé prostředí a postavy věrně kopírující hru a konečně Jill Valentine...Vlastně Sienna Guillory. Jenže ono je tak lehké zapomenout, že šlo jen o herečku ztvárňující roli v nepovedené adaptaci kultovní počítačové hry, protože Sienna prostě je Jill ! A právě ona je tím největším pozitivem kvůli kterému bych se snad někdy mohl na "RE:Apokalypsu" znovu podívat...Připojuji se k hromadné gratulaci castingovému oddělení a chci Siennu v podobné roli vidět znovu (ale v něčem mnohem lepším...a opět s tmavými vlasy ;))!! Zápory - vše ostatní. Opravdu...Od nenápadité a často zmatené akce, přes nulové napětí až po tu největší slabinu - Nemesis...Prosím, někdo mi sestříhejte "mini Resident Evil 2" sestávající se pouze ze záběrů s Jill Valentine a pošlete mi ho - pak tomuhle filmu jednu hvězdičku přidám.(25.8.2005)

• sud

Zatímco první díl se mi kupodivu líbil, druhý díl se mi snad neměl dostat do rukou. Je to totiž nebetyčný škvár, který je tak imbecilní a fušérský, že to až práská dveřmi. Ani Milla Jovovich to nedokáže vytáhnout z bláta. P.W.S. Anderson sice není žádný režisérský umělec, ale svůj film zvládl, narozdíl od Alexandera Witta. 0%.(26.9.2007)

Nervák Resident Evil som hral, ale s filmom porovnávať nebudem, nie je to fér. Film totiž nemôže ponúknuť to, čo je estetike videohry vlastné a čím videohra predčí možnosti filmu - ak sa v hre zastavíte na relatívne bezpečnom mieste, všetko naokolo pokračuje vo svojej zlovestnej existencii, takže hustota atmosféry narastá geometrickou rýchlosťou. Ak pauznete film, zostane fotografia bez zvuku, z ktorej atmosféra pozvoľna vyprcháva. Takže z iného uhlu. Prvý diel mal omnoho lepší scenár a ešte lepšie spracovanie, dvojka je menej prehľadná, zato je tu omnoho viac akcie, takže rozhodne nenudí. Nehovorím, že nadupané tempo je predpokladom úspechu, ale tu sa pracuje s parádnymi monštrami (no nie až tak dobrými ako v Silent Hill) v čele s technokratickou ikonou Nemesis, pri pohľade na ktorú som si mimovoľne prekrížil ramená na hrudi (bezhlavá zombie s pílou v Evil Dead 2 je len zábavná, Nemesis s big fucking gun je i pekne desivá a z hľadiska klasickej mytológie mi celý ten dizajn pripadá akosi zmysluplný). V prípade zombies mi vadí to, čo bolo necnosťou tak ospevovaného Snyderovho filmu - prácu maskérov nie je kvôli rýchlemu strihu takmer vidieť, no na rozdiel od "Úsvitu mŕtvych" tu mŕtvi aspoň nebehajú ako na medzinárodných majstrovstvách. Techno horor, ktorý sa síce legendou nikdy nestane, no do tzv. filmového bahna má naozaj ďaleko.(3.3.2007)

• Mike Epps

• - Režisér Alexander Witt ztvárnil odstřelovače, kterému Alice Abernathy (Milla Jovovich) zakryla výhled. (imro)

• - Herečka Natasha Henstridge měla původně hrát postavu Jill Valentine (Sienna Guillory) a slavný rapper Snoop Dogg měl ztvárnit Lloyda Jeffersona (Mike Epps). (Zdroj: residentevil.wikia.com) (imro)

• - Zmutovaný člověk Nemesis (Matthew G. Taylor) vysloví slovo „Stars“, což v překladu znamená „Hvězdy“. Nemesis je hypotetickou sesterskou hvězdou – hnědým nebo červeným trpaslíkem – našeho Slunce. (imro)