Dokáže mladý středoškolák John Cusack obhájit svou lásku k mimořádně šikovné a ambiciózní spolužačce, která chce odejít studovat na prestižní univerzitu v zámoří? Diane Courtová a Lloyd Dobler právě končí střední školu. Dianin rozvedený otec James chce, aby jeho mimořádně inteligentní, ambiciózní a šikovná dcera studovala na prestižní univerzitě ve Velké Británii. Proto se mu nelíbí, že Diane začala chodit s Lloydem, který se mu nezdá pro jeho dceru dost dobrý. Lloyd je sice dobrý sportovec, ale nemá žádné ambice. Aspoň zpočátku. Když však jde o srdce milované dívky, je schopný udělat cokoliv, aby dokázal, že není žádné béčko. (oficiální text distributora)

Trailer

freddy

Pro tento svůj kulatý 700. komentář jsem si záměrně vybral jeden z nejlepších filmů mého nejoblíbenějšího herce Johna Cusacka. Opravdu tento film je jedním z nejlepších, které má tento sympatický herec ve své bohaté filmografii. Krásný, citlivě podaný romantický příběh o lásce mezi dvěma mladými absolventy střední školy, kteří se poznají, zamilují a prožívají krásné chvíle, ale i mnoho zklamání. Kde jen jsou ty časy takovýchto sympatických teenagerovských filmů, které se obešly bez nahých těl a nechutných scén. Tenhle film navíc zůstane v mé paměti kvůli dvěma aspektům, kvůli dvěma scénám, které se opravdu absolutně povedly a troufám si říci, že v rámci romantických filmů patří tyto scény mezi úplně ty nejlepší. První scéna, která je naprosto úžasná, přichází v okamžiku, kdy se Lloyd v podání Johna Cusacka pokouší o poslední možnost získat zpátky svou milovanou Dianu. Zastaví v noci se svým autem před jejím domem a stojí tam s rádiomagnetofonem nad hlavou a nahlas pouští své milované její oblíbenou písničku. Tahle scéna pro mě zůstává nezapomenutelnou a vím minimálně o jednom americkém seriálu ze současnosti, kde byla tato scénka použita právě s odkazem na tenhle film. Druhá scénka je dokonalá hlavně díky otázce, kterou pronese hlavní hrdina. Diana přiběhne za Lloydem s tím, že se k němu chce vrátit a on jí položí naprosto nezapomenutelnou a geniální otázku: "Potřebuješ někoho, nebo potřebuješ mě?" Tohle je opravdu jedna z nejlepších vět v historii romantických filmů. Díky těmto dvěma zmíněným okamžikům ve filmu se tento film pro mě stává nezapomenutelným, nesmrtelným a jedním z nejlepších romantických filmů, který jsem kdy viděl. Více snad netřeba dodávat. Snad jen to, že John Cusack, který je zde velice sympatický, příjemný a především přirozený, si stejně jako jeho herecká kolegyně Ione Skye zaslouží za tuto svou roli absolutní uznání a plné absolutorium. Tohle je skutečně jeden z filmů, který musí vidět každý, kdo má v oblibě Johna Cusacka a celkově romantické filmy. Smekám, tleskám a skláním se před tvůrci a herci, kteří se na tomto filmu podíleli. Tohle je skvost mezi romantickými filmy a bohužel v Česku je velmi neprávem opomíjen. ()

Psema

Crowea rád nemám, Cusacka nesnáším... ale sakra, tady jim to šlape jedna báseň. Romantické až na dřeň, otcovskou linií osvěžující jako "jedenáctka" v parném létě, a s jedním z nejsympatičtějších párů, jaký kdy celuloid viděl. Budete jim fandit, budete brečet a možná si koupíte i boombox a budete hrát té své 80s pecky pod oknem. Totální srdcovka... 9/10 ()

viperblade

Je to stejný případ, jako u novějšího It's Kind of a Funny Story. Kdybych to viděl za rok, dva, tak by mě to (pravděpodobně) nezasáhlo tolik, jako se stalo teď (student těsně před maturitou). Say Anything… je film, který rozumí mysli mladého člověka a ukazuje nám, že za těch dvacet a něco let se moc nezměnilo. Stále jsou zde mladí, kteří jsou předurčeni k něčemu většímu a stále jsou zde tací, kteří ještě nevědí, co si zvolit. Scéna s rádiem je dnes kultovní, stejně jako tenhle film (minimálně v Americe, zde je poměrně neznámý). Kvůli důvodům výše musím dát plný počet. ()

Gemini

Ten pocit, když se údajná skoro třicet let stará "kultovka" ukáže být skutečně kultovní, ale jinak, než byste ve škatuli "romantická komedie" čekali. Say Anything je skvěle napsaná a výborně zahraná, trochu veselá, a hlavně velmi lidská vztahová záležitost (pozor, nejen o vztahu dvou hlavních postav), která po všech těch tradičních více či méně povedených limonádách dokáže hodně překvapit. Johnu Cusackovi nejde nefandit, i když objektivně jeho Lloyd nepochopitelně mrhá svým talentem - přičemž obdivuhodně kryje záda svojí sestře, které zůstal na krku malý synek. A Diane pro změnu taky v zásadě řeší to, co vzešlo z vyrůstání jen s všemožně se snažícím, ale přece jen nedokonalým otcem. Nečekejte, že se budete smíchy válet po zemi nebo slzet dojetím, tenhle film si vás dokáže získat něčím úplně jiným. 80% ()

dobytek

Nejzajímavější věc na celym filmu je to, že konečně vim, odkud se vzala inspirace pro legendární scénu s magičem nad hlavou v Noci v Roxbury. Jinak jsem tam neobjevil nic, co by stálo za zmínku. John Cusack tradičně působí jako úplná trubka a lítá tam pořád jak magor v kabátu, přestože je léto a všichni okolo jsou tam v tričkách a v kraťasech. Mladičká Ione Skye sice byla celkem hezká, ale přišla mi v týhle roli jako strašná kráva. Asi bych vzal radši za vděk Lili Taylor, která za rok složila 65 depresivních písniček o nešťastný lásce. Navíc tohle nefunguje ani jako nějaká teen-komedie, u který bych třeba zavzpomínal na bouřlivý mládí. Tady jsou hlavní postavy tak strašně zodpovědný, že kdyby se to točilo v dnešní koronovirální době, tak nejspíš budou mít pohlavní styk přes skype a navíc v rouškách. ()

• John Cusack v tomto filmu hraje bratra své skutečné sestry, Joan Cusackové. (Ištván87)