Nad naprosto nereálnou zápletkou a těmi náhodami lze tentokrát přivřít oko (nejen kvůli žánru), ale řekněme, že to je specifikum tohoto snímku. Zbytek je zcela standartní doplněný o scény jako je bruslení při zasněženém New Yorku. Naštěstí tu je extra hezoučká Kate Beckinsale (jejíž postava to ale asi nemá v hlavě moc v pořádku - no psychiatr :) a sympaťák John Cusak, jinak by to byla fakt bída. Největší problém je, že hlavní hrdinové se na obrazovce téměř nepotkají.(15.11.2009)

• Radiq

Tolik náhod pohromadě v jednom filmu, to už by nevymyslel ani podělanej ježíš. To bylo to jediný a hlavní trapná věc! Jinak to samožrejmě okupovala romantika. Vtipu tam mo nebylo, Kate Beckinsale tam byla a má štěstí, že je docela hezká, protože kdyby byla jenom o trochu míň hezká, dal bych odpad a Hitler by dal určitě taky... PS: no ale přiznávám, že vtipnej byl Eugene Levy, kterej je všude jinde dycky jenom trapnej a s hustým obočím, ale tady byl fakt docela vtipnej (a s hustým obočím)..(24.12.2012)

Krásný a nenáročný film s lehkým nádechem romantiky. Oceňuji magickou atmosféru a lehkost příběhu. Není třeba přemýšlet nad tím, zda je vůbec možné, aby se něco takového stalo. Je to fantasy a tam je možné všechno. Každopádně mě to pohladilo a přinutilo k lehkému úsměvu, ikdyž nemám zrovna dobrou náladu. A to je ta sílu filmu.4, 5*(27.11.2011)

Ne že by náhody a víra v osud byly špatná věc, ale někdy člověku nepřejí a pokud si sám nepomůže, může se stát, že ztratí svou životní lásku mezi prsty, jenom proto, že věří ve vyšší moc, která jestliže mají být spolu, nezahálí. Jenže někdy si musíte pomoct, někdy prostě musíme jednat právě jako J. Cusack, a své lásce jít naproti. Milé, pěkné, zábavné.(28.3.2015)

Jeden jediný večer stačí na to, aby se do sebe dva cizinci zamilovali. Svede je osud zase k sobě? On napsal své jméno a číslo na bankovku, se kterou následně zaplatili v obchodě - a ona do knihy, kterou prodala v antikvariátu. Jestliže jsou opravdu spřízněné duše, tak si k nim nějak najdou cestu.. Nemám ráda slabochy, kteří všechno svádí na osud, takže s počínáním hlavní hrdinky jsem měla zpočátku trochu problém. Nicméně jsem si Serendipity pustila v období, kdy se snadno nechám dojmout, obzvlášť pokud je tam alespoň trochu té vánoční atmosféry. A možná i proto se mi příběh zalíbil - především lehkost, s jakou byl vyprávěný. Přestože námět zní jako obrovské kýčovité klišé, je to v rámci možností podáno snesitelně a se sympatickou dávkou příjemného humoru. Palec nahoru také za to, že jsem překousla i Cusacka.(3.12.2014)

• - John Cusack a Kate Beckinsale strávili spolu pri natáčaní len veľmi málo času, tak ako aj ich postavy. (Karush)

• - Kvůli teroristickému útoku na World Trade Center 11. září 2001 byly ze všech panoramatických záběrů New York City digitálně odstraněny obě věže. (HappySmile)

• - Režisér Peter Chelsom chtěl, aby si Dawn French zahrála hlavní roli, ale studio to vetovalo. (HappySmile)