Jeden jediný večer stačí na to, aby se do sebe dva cizinci zamilovali. Svede je osud zase k sobě? On napsal své jméno a číslo na bankovku, se kterou následně zaplatili v obchodě - a ona do knihy, kterou prodala v antikvariátu. Jestliže jsou opravdu spřízněné duše, tak si k nim nějak najdou cestu.. Nemám ráda slabochy, kteří všechno svádí na osud, takže s počínáním hlavní hrdinky jsem měla zpočátku trochu problém. Nicméně jsem si Serendipity pustila v období, kdy se snadno nechám dojmout, obzvlášť pokud je tam alespoň trochu té vánoční atmosféry. A možná i proto se mi příběh zalíbil - především lehkost, s jakou byl vyprávěný. Přestože námět zní jako obrovské kýčovité klišé, je to v rámci možností podáno snesitelně a se sympatickou dávkou příjemného humoru. Palec nahoru také za to, že jsem překousla i Cusacka.(3.12.2014)

Absolutně nenáročný a prvoplánový film, který ovšem natolik sedl mé zachmuřené náladě kdysi o Vánocích, že jej nelze jen tak odstrčit do propadliště filmových dějin. A fungovalo to i podruhé, potřetí... Celý snímek provází neuvěřitelná náhoda, kouzlo okamžiku, hloupé zkoušky osudovosti, které diváka musí vytáčet do neuvěřitelných mezí, protože pokud je nám někdo blízký a sympatický, tak mu kašmírové rukavice věnujeme a budeme ho chtít vidět znovu - a nebudeme strkat pětidolarovku s telefonním číslem do oběhu někam do trafiky a psát své údaje do slavného románu. Ale v tomto případě nám to scénárista Marc Klein s chutí předhazuje a je jen na nás (a na naší trpělivosti), jak se s tím vypořádáme. I s permanentním těsném míjením se a dalším a dalším náhodám. Já to zvládnul a takřka se za to nestydím! Vánoční (i jakoukoliv jinou) atmosféru to nezkazí! Na ústřední duo John Cusack a Kate Beckinsale se navíc velmi dobře dívá. Moc příjemné. A skvělý soundtrack.(12.12.2005)

Příjemná romantická oddechovka pro všechny, kdo mají tento typ filmů rádi. Výběr obou představitelů byl velice šťastný. John Cusack se určitě bude líbit všem ženám a velice sympatická Kate Beckinsale zase mužům. Kromě těchto představitelů hraje hlavní roli ve filmu náhoda. Náhodou se potkají, náhodou se spolu míjejí a náhodou se opět šťastně sejdou. A "náhodou" se celkově povedl i tento roztomilý film...(28.9.2008)

Tak asi nakonec nebudu takovej cynik (a nebo to dělá to červené víno) - u Lásce na stopě musíte spolknout i s navijákem "poněkud problematický" začátek (i když máte tendence přát hrdinům jen to nejhorší, protože se chovají jako totální pitomci), ale když se s nastolenými pravidly hry srovnáte, dočkáte se moc pěkně natočené (a fajnovou hudbou doprovázené) romantické komedie se zatraceně sympatickým obsazením (Kate Beckinsale mi nikdy nepřišla tak krásná jako tady). Ještě kdyby to tak chodilo i v životě.(21.7.2007)

V tomto období mi to neskutočne sadlo. Nie len po hereckej, či príbehovej stránke, ale celkovo. S časti mám momentálne rovnaký problém, až na to, že viem kde mám tu svoju nájsť :-) Ale inak nápad s korčuľovaním a všetkými tými znameniami a tak podobne je rovnaký s časti aj u mňa. Mám pocit, že sa priťahujeme, rovnako ako vo filme, len dúfam, že môj príbeh tiež skončí rovnako a ja nebudem toto prepisovať. Pre mňa film, ktorý nie len dobre bavil, ale aj dobre poradil. Btw. asi najzvláštnejší komentár, aký som kedy napísal. 85% - 4*(23.1.2012)

• - Natáčanie prebiehalo v Kalifornii, Toronte, v New Yorskom Central Parku, New Jersey, San Franciscu a Ontariu a trvalo 3 mesiace. (Greenpeacak)

• - Stůl v restauraci, u kterého sedí ve filmu hlavní postavy, byl po premiéře přejmenován na Hvězdný stůl. (HappySmile)

• - Kniha, kterou Jonathan (John Cusack) ve filmu hledá - "Láska za časů cholery", je Johnem Cusackem zmíněna již v jeho předchozím filmu Všechny moje lásky (2000) na seznamu knih, které právě čte. (HappySmile)