Lásce na stopě

Láske na stope

Náhoda

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2001, 88 min

Samozřejmě, že míra pravděpodobnosti událostí je v tomhle snímku extrémě nízká. Jenže John Cusack a Kate Beckinsale jsou opravdu sympaťáci, kterým budete přát, aby to nakonec, pravděpodobnost nepravděpodobnost, dali dohromady a pokud to celé nebudete brát příliš vážně, tak je Serendipity (docela divný název) milá oddychovka na nedělní odpoledne.(27.2.2010)

Správné načasování pro mě osobně právě teď! ;-) Ale celkově je romantika na vysoké tvůrčí úrovni, protože plyne s naprostou lehkostí, s příjemným hudebním doprovodem a moc dobře vybraným castingem. Moc jsem si přála, aby se ti dva osudoví neminuli, tak hodně jsem se nechala nenásilně vtáhnout dějem, což je nejlepší zpětnou vazbou pro autory a tak to má ve filmovém světě být.(30.10.2014)

• Slarque

Další podprůměrná komedie s nevýraznými hlavními postavami (nekritizuji herce, ale scénář) a zcela neuvěřitelnou mírou „náhod“. Chápu, že to mělo celé být o tom, jak naše životy řídí Osud, ale to věčné míjení hrdinů o vlásek mi brzy začalo lézt krkem a scénárista nic lepšího nevypotil. Je tu alespoň pár zajímavých vedlejších postav.(26.12.2004)

Příjemná romantická oddechovka pro všechny, kdo mají tento typ filmů rádi. Výběr obou představitelů byl velice šťastný. John Cusack se určitě bude líbit všem ženám a velice sympatická Kate Beckinsale zase mužům. Kromě těchto představitelů hraje hlavní roli ve filmu náhoda. Náhodou se potkají, náhodou se spolu míjejí a náhodou se opět šťastně sejdou. A "náhodou" se celkově povedl i tento roztomilý film...(28.9.2008)

Niekedy človeka sklamú filmy, na ktoré sa teší aj niekoľko mesiacov pred ich príchodom do svetových kín. A inokedy ho zase veľmi príjemne prekvapí kúsok, o ktorého existencii sa dozvedel počas úvodných titulkov v televízii. Veľmi dobrým príkladom druhého spomínaného prípadu je práve Serendipity. Zdanlivo nenáročná a občas poriadne presladená romantická snímka s nádychom komédie, ktorú ťahá medzi výnimočné žánrové tituly predovšetkým zaujímavý a pomerne neobvyklý námet spoločne so sympatickou ústrednou dvojicou a neobyčajnou scenáristickou schopnosťou vytvoriť vytvoriť reťazec náhod, ktorý je natoľko neuveriteľný, až sa napokon pevne obmotá okolo diváka a ten celú nepravdepodobnú hru na osud zhltne aj s navijakom. To, že celý príbeh napokon doputuje do ľahko čitateľného záveru, nie je v tomto konkrétnom prípade žiadnou slabinou, ale nevyhnutnou čerešničkou na celej torte, ktorej chuť si v budúcnosti určite rád pripomeniem. (75%)(13.12.2015)

• - Jonathan (John Cusack) řekne Sáře o souhvězdí Kasiopea. Ve filmu The Sure Thing (1985) Cusackova postava také vypráví objektu svého zájmu (Alison) o tomto souhvězdí. (HappySmile)

• - Kniha, kterou Jonathan (John Cusack) ve filmu hledá - "Láska za časů cholery", je Johnem Cusackem zmíněna již v jeho předchozím filmu Všechny moje lásky (2000) na seznamu knih, které právě čte. (HappySmile)

• - Na schodišti metra je za Jonem vidět reklama na hru zvanou "Six Degrees of Separation" (šest stupňů separace). Tak se nazývá teorie, která tvrdí, že každí dva určití lidé jsou spojeni řetězem pouze šesti lidí, kteří se vzájemně znají. (HappySmile)