Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve velkém městě, pozdě v noci, kdesi hlasitě štěká pes. Hluk probudí obyvatele domu, kteří si jdou stěžovat do bytu, odkud se štěkot ozývá. Otevře jim Peter (Lee Tergesen), jehož sarkasmus všechny popudí. Ti, kdo si stěžují na rušení nočního klidu, ovšem netuší, že kvílivý štěkot vydává Peterova manželka Lucy (Heather Morganová, též autorka scénáře). Myslí si totiž, že je pes. Její podivný psychický stav trvá již několik týdnů a Peter neví, co si s ní má počít. Snaha poradit se s odborníky naráží na nezájem nebo nepochopení, jeden psychiatr si dokonce myslí, že to není zas tak špatná obrana proti krutosti světa: oddaně milovat a být milován bez jakýchkoliv podmínek tak, jak lidé mají rádi svá domácí zvířata. Jenže přijmout takovou metamorfózu milované bytosti je přetěžký úkol (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Absurdní nápad mi přišel dobrý jen pro nějakou střelenou komedii, ale Kasia Adamik ho vzala vážně (tím chci říci, že nejsem přesvědčen o tom, že by to byla komedie), a dobře udělala. Ač na sebe největší pozornost strhává autorka scénáře Heather Morgan v roli „psa“, středem zájmu autorů zůstává, jak na nenadálou duševní poruchu reaguje její okolí. Kdyby mi některé vedlejší postavy nepřipadaly až zbytečně moc trhlé, byl by to úplně dokonalý nezávislý film. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Vlastně jedinou předností tohohle filmu je ujetost a vědomí, že kdyby scénárista s něčím podobným přišel do velkého studia, s kopancem by vyletěl ven, udělal dva přemety a šel si foukat bolístky někam do kavárny. Jako dočasný únik a vybočení z mainstreamu je to dobré, ale nic hlubšího se v tom hledat nedá. Je to prostě jenom bizarní hříčka s několika slušnými herci a pár fungujícími dialogy. Celkový dojem: 50 %. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Filosofické poselství o tom, že století Markéty Samsové skončilo. Poznal bych to i sám, ale pro ty méně nápadité to dává film najevo výklady o Kafkově Proměně. Vůbec se to všechno trochu otočilo - středověkou obětavou pannu, respektive pozitivně sobeckou Markétu nahradil mužský, který nakonec dochází k závěru, že ta láska k bližním se dá docela dobře kombinovat s vlastní zábavou (no, tady se tomu říká asi život) a že vlastně nic není tak tragické a bezvýchodné, jak se zdá. Neříkám, že bych byl úplný pesimista, ale takhle jednoduchá cesta z dnešní doby nepovede! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Základní myšlenka filmu je docela prostá: když je pes nejlepším přítelem člověka, tak proč jej nemít za manželku? Prvotní reakce onoho muže, který zjistí, že jeho manželka uvažuje, dokonce i štěká jako pes, pochopitelně není nikterak radostná. A než se s tímto těžko uvěřitelným faktem vypořádá, uplyne nějaký ten čas, konkrétně celý film. Kasia Adamiková natočila lehce psychologizující komedii o lidech lišících se od normy a o reakcích jejích příbuzných – vykašlat se, nebo pomoct? To, co filmu ubírá nepravděpodobnost námětu, zachraňují solidní herci a pestrý výběr bizarních figurek, jež zaručují vtipnost některých scén. Sami asi uznáte, že když v jednom pokoji sedí kleptoman, štěkající manželka a úplatný psychiatr – harfista, tak nelze mluvit o vážnosti. 70% ()

monolog 

všechny recenze uživatele

No musím uznat, že námětem je to zatracenej úlet. Takovou pitominu jsem snad ještě neviděl, a to jsem viděl už pořádnou kopu kuriozit. Námět je sice bláznivej, ale zpracování výborný. Musím vypíchnout Vincenta, jenž coby harfista krásně hraje. Já tohohle chlapíka žeru. Co se týká Heather Morganové, zajímalo by mě, jestli věděla, že bude hrát hlavní roli, když to psala? Pokud ne, zajímalo by mě, jestli by to vůbec napsala... Co se týká obsahu a vyznění filmu, nezbývá mi, než (ne)obdivovat Tergesena. Já bych na tohle neměl odvahu (ani nic jinýho) a pravděpodobně bych ji extra rekomando odeslal do nějakýho ústavu. Ale pravda je, že po nějaké chvíli to je trošku nudnější, přeci jen je tu nejnosnějším součástí námět a občasné excentricismy postav. A to na jedenapůl hodiny nestačí. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama