Neo Ned

Drama / Romantický

USA, 2005, 97 min

Holohlavý neonacista Ned a černošská dívka s přezdívkou Adolf, která občas mluví německy. To jako vážně námět na film? No to snad ne! A nebo jo? Jasně, že jo! Ač se to vůbec nezdá tohle spojení prostě a jednoduše funguje a hlavní zásluhu na tom má kromě ústřední dvojice hlavně dost netradiční scénář, který graduje hlavně na konci, ze kterého jsem ještě i teď malinko jelen. Něco tak zvláštního a hlavně originálního už jsem dlouho neviděl a je jen velká škoda, že tenhle režisér má v databázi pouze dva filmy. Moc rád bych si jich pustil po včerejšku mnohem, mnohem víc.(1.7.2018)

Vane Vane, nic o tobě nevím, ale Neo Ned se ti určitě povedl. Přistupovala jsem k tomuhle snímku trochu obezřetně a už vůbec jsem nečekala, že v jednu chvíli dokonce uroním slzu a ne jednu, tak mě nakonec Ned rozhodil i po emoční stránce. Jeremy Renner byl super jedničkou v roli kluka se srdcem a city na pravém místě a i když se na něm odrazilo jeho smutné dětství, stále mu zůstala ta nesmírná touha po lásce a po uznání jeho okolí. Svou křehkou duši se sice snažil chlapácky maskovat, ale to by mu do cesty nesměla přijít černoška Rachel. Nenáročný, ale moc milý a citlivý film a já tě Nede určitě ráda každému doporučím.(15.8.2013)

Super pičovina. Magor a člen Arijského bratrstva Ned se v psychiatrické léčebně zamiluje do černošky, která předstírá, že se do ní převtělil Hitler... je to přesně tak blbě skvělý, jak se dá čekat. Renner je perfektní, a z filmu jsem měl takovy originalní vtipně depresivní dojem jako z knih Chucka Palahniuka.(31.1.2016)

Roztomilý, smutný, veselý, melancholický...všechno zároveň. Ned, ač zdeformovanej svým podivným vyrůstáním, byl tak čistá a dobrá duše:-) Renner je ještě daleko lepší herec, než jsem myslela. Opravdu mne tímhle překvapil:-) V podstatě jsem ho zatím viděla jen v samých akčních (místy až bezkrevných) rolích. Tolik mimiky nebylo ve všech dohromady:-D(1.8.2012)

Nejdojemnější love story mezi deprivovaným neonacistou (""Když nemůžu nenávidět černochy, tak koho mám nenávidět?" ) a černou holkou s duší Hitlera. Potkali se v psychiatrické léčebně. Zní to jako rasistický mindfuck, ale takhle vehementně jsem zamačkával slzu naposledy u Paris, Texas. Kdyby bylo víc filmů jako tenhle, bylo by míň filmu jako tenhle.(29.10.2014)