Nikdy to nevzdávej!

Nikdy to nevzdávaj

Drama / Hudební / Rodinný / Romantický

USA, 2004, 103 min

• katchi

Že by konečně nějakej teen film na úrovni?? Ale kdéže...tentokrát jde o další otřepané klišé. Začátek naběhne na režim ,,průměrný nezajímavý film" a tam se drží až do konce. Poněkud umělé a marná snaha udělat dobrý film. Zápletka je více než mizerná a každá postava má už od začátku nalajnované jaká bude. Někdo je zloduch a zloduchem zustane navždy, někdo je zlý otec, matka co chce pro dcerunku to njejlešpí a velmi kreativní tetička. A tak to je až do konce filmu. Poněkud nudnou a průměrnou podívánou zachrání koncert Three days grace a jejich hudba. Jinak je všechno zabaleno do obalu jménem kýč a nuda. Výkony Hilary Duff, která si zahrála hlavní roli jsou poněkud nejisté a trapné. Ale ano, ona nemůže za to, že ji navrhli tuto roli.(21.12.2007)

Filmy s Hilary Duff jsou většinou opravdu hloupé, dětské a naivní. Nejsou přímo na odpad, ale neumím si představit, že jdu na to do kina nebo něco takovýho. Řekl bych, že toto ocení spíše 12-ti leté holky, každopádně tento film mě špatný nepřišel. Trochu drama, trochu komedie, trochu rodinný, trochu hudební, trochu romantický... Sice všechno jen trochu, ale čekal někdo něco víc? Čekal někdo nějaký vyjímečný film? Asi težko. Hodnocení je tu v rámci žánru podle mě až moc nízké, náhodou se jedná o koukatelný průměr a jeden z těch lepších filmů s Hilary Duff. Ono to překvapivě mělo i nějakou tu pointu. Dokonce i velmi dobré momenty, které byly třeba ihned zkaženy blbým dialogem, nebo maximálním klišé, který tento film také nabízí. Samozřejmě, že už jsme všechno X krát viděli, ale proč ne... Na jedno odpoledne to špatné nebylo a závěrečná píseň se mi dokonce i velmi líbila a lehce dojala... :) Musím říct, že tak trochu překvapení. 60%.(8.5.2011)

• lennyd

Terri Fletcherová (Hillary Duff) je obyčejná holka, jejímž jediným snem je dostat se na letní hudební školu do Los Angeles. Její otec o tom nechce ani slyšet (zvlášť po tragédii, která se stala jejímu bratrovi), ale za pomoci matky a tety nakonec Terri do velkoměsta odjíždí. I když si ze začátku nemůže na školu zvyknout, brzy si najde přátele a možná i svoji první velkou lásku. Ale pořád je to škola, a závěrečná zkouška se rychle blíží ... Hillary Duff asi zjistila, že se její cédéčka špatně prodávají, a že je nutno prodeje kapku podpořit. A jak se nejlépe vetřít lidem do podvědomí? Hudební teenagerovská komedie pro celou rodinu, že ano. Akorát že Nikdy to nevzdávej je úplně průměrnej film se spoustou klišé a s tématem, které jsme taky už stotisíckrát viděli a s naivní zápletkou (kde nakonec režisér zapojil veškerou svoji fantazii, a (sorry za spoiler) soutěž naše hrdinka opravdu nevyhraje). Hillary Duff ničím nepřekvapí (zpívat asi umí, to posoudit nemůžu, neb její styl hudby není můj šálek kávy), takže jediné co mě potěšilo byl John Corbett v roli výstředního učitele hudby...(22.9.2009)

• fleker

eště jednu babičkovskou...tudle sem byl u ni na navštěvě....abyste si ji trochu lip představili....a upřesnili jeji věk...tak je někde na pulce cesty mezi sedumdesatkou a urnou....no a byli sme tam s brachou...a babka sourozence peskovala za to že jim zabil ševce....a ja povidam...že jak moch zabit ševce...když byl cely dva tejdny v brně...a vona se rozpovidala....že jako mu donesla ty zdevastovany koženy boty.....a že von na tom delal ve dne vnoci...ale ze uz je ze stary skoly...tak si s tim nako nevedel rady...a babka kdyz videla jak se stim trapi...tak jako ze mu neco rekne....a ja povidam....co žes mu řekla zdeno? (ja jirikam zdeno...vona se tak menuje) ...a vona že prej za nim dosla ...a povida mu...pane Kubeš....vite co?...vy se nadtim mordujete uz nekolik dnu....je vam už přes petaosumdesat roku...to se budete na stary kolena takle mučit? Nechcete to radši vzdat? ......no a starej kubeš, povida babka....dva dny na to umřel.............noale co mi obvinujes moji vlastni krev?, ptam se............no neni to snad jasny? zahudrovala jak krocan....ten chlap se s tema botama tak trapil...ze uz to nerozdejchal..........nojo...povidam ja....ale aby to vzdal....to si mu poradila ty!!! , von to jenom spatne pochopil(31.1.2008)

• tomtomtoma

Film Nikdy to nevzdávej! je čistokrevnou komerční záležitostí a přeslazenou pohádkou pro malé a nedospělé holčičky. Pokud v tom někdo spatřuje něco většího, zneklidňujícího, nebo naléhavějšího, je dokonale poblouzněn důmyslně předkládaným žebříčkem pseudohodnot spotřební společnosti a lacinou podbízivostí pop-kulturního vyjadřování. To vše se z filmu přes plátna a obrazovky chrlí na diváky v citovém vydírání hollywoodského komerčního střihu a odhaluje celou krásu kapitalistického uspořádání, kdy se ze zcela zbytečného výrobku učiní vznešená spotřební nutnost, duchaplnost a životní hodnota. Příběh nemá nic společného s životem a uměním, je to jen představa a nesmlouvavý finanční kalkul. Hlavní postavou příběhu je poslušná dospívající dívka Teresa 'Terri' Fletcher (naivně přeslazená Hilary Duff) z vyšší střední třídy. Vykonstruovaná tragédie a neposlušnost je vystřídána idealizovaným pohledem na cestu za osobním úspěchem. Kéž by vše bylo tak jednoduché, jak se nás tvůrci snaží přesvědčit! Hlavní mužskou postavou je Terrin spolužák Jay Corgan (Oliver James) z letní prestižní hudební školy. Je zábavný, pohledný a citlivý a co si mladá dívka může více přát? Z dalších rolí: Terrin milující starší bratr Paul (Jason Ritter), ctižádostivá Terrina spolužákyně z chudších poměru Denise Gilmore (Dana Davis), ochotná Terrina teta Nina (Rebecca De Mornay), Terrina starostlivá matka Francis (Rita Wilson), Terrin tvrdohlavý a láskyplný otec Simon (David Keith), bezcharakterní prospěchářka Robin Childers (Lauren C. Mayhew), extravagantní spolužák Engelbert 'Kiwi' Wilson (Johnny Lewis), do světa hudby uzavřená spolužákyně Sloane (Kat Dennings), pokrokový a všemi milovaný učitel Torvald (John Corbett), či trpělivý učitel Wesson (Robert Trebor). Jediný klad tohoto filmu je snadná rozpoznatelnost prázdnoty a načechrané podbízivosti, kterou film dává na obdiv světu a vydává ji za důležitý vklad morální etiky spotřební společnosti. Pohádku pro malé holčičky se za nic jiného nepodaří vydávat!(22.1.2017)

• - Snímek měl původně režírovat televizní tvůrce James Hayman (Pohotovost, Rodina Sopránů). (imro)

• - Hlavní roli měla původně ztvárnit Evan Rachel Wood známá například ze S1m0ne (r. Andrew Niccol, 2002). Kdyby měla hlavní roli ona, produkce by natáčela v New Yorku. Kvůli Hilary Duff se však přesunuli do Los Angeles. (imro)

• - Pro scénáristu Sama Schreibera byl snímek debutem na poli celovečerního filmu. (imro)