Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka vypráví o osudu malého Michálka (T. Josíf), který zůstává po smrti maminky sám. Chamtivý zelinář Haboš (M. Huba) jej chce připravit o chaloupku. Vyláká proto Michálka na cestu za pokladem a v temné sluji ho opouští. Dobroděj (L. Chudík), pán Radhoště, ukáže Michálkovi cestu za kouzelným kvítkem do čarovné zahrady. Když jej chlapec po překonání mnoha černokněžníkových nástrah získá, dostane se zpátky na zem jako dospělý mládenec (M. Dlouhý). Na knížecím zámku je svědkem toho, jak zlý černokněžník (K. Roden) unese komtesu Bělinku (J. Schneiderová). Vydává se ji proto hledat a vysvobodit. (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

bubun odpad!

všechny recenze uživatele

Asi se (opět) všichni dívali na něco jinýho než já. Tahle "pohádka" by možná dávala smysl po požití nějakých halucinogenů (hlavně všichni aktéři se chovají a mluví jako kdyby byli na tripu). Tak si to shrneme: nejprve sledujeme mladého chlapce v jeskyni, který najde jakési dva pozlacené pahýly, s kterými později machruje. Pak se jaksi záhadně promění v dospělého Michala Dlouhého a potká Chudíka, u kterého se asi projevily jeho latentní transvestitní sklony, takže je oblečen do ženských šatů a k tomu je předabován. Dlouhý ho posadí na vozejk a jede s nim a je to pro oba děsná bžunda. Chudík řekne Dlouhýmu, ať najde kouzelný kvítek, a že je na nějakém stromě - nikdo neví proč. Mezitim se tam chvílemi objevuje šílená Kuklová, která se snaží (asi svůdně) tančit a k tomu vyluzuje podivné zvuky a hučí. Postsynchron a hall efekt tomu všemu taky moc nepřidal. Dlouhý chce ten kvítek, ale brání mu v tom Roden na koni, nicméně nakonec ho získá. Poté se na scéně objevuje Schneiderová, která je taky úplně šílená. Myslím, že asi měla být kladnou postavou, ale je to těžké rozšiforvat. Možná ji chtěli tvůrci prezentovat jako rozpustilou, mně ale přišla prostě jen šílená. Z nějakého se důvodu před zámkem, v němž žije, shromažďují potenciální ženichové (pro ni). Ti jsou taky úplně šílení. Schneiderová mezi nimi chodí, a pokládá jim všelijaké otázky, a také se jich ptá, co jí přinesli. Zde je nutné zmínit haluzoidní tanec MIchala Suchánka. Tento tanec Schneiderové alias Belince věnoval a zřejmě protože je tak humorný (rozuměj šílený) můžete si ho pustit i na youtubu. Dlouhý ukáže Bělince ty pahýly a ona se ušklíbá, tak jí ukáže kvítek. Pořád je jí to málo, přestože Dlouhý "kvůli němu málem přišel o život". U toho všeh stojí Roden, jehož ale nevidíme, neb se schovává za prapodivným papundeklovým štítem se třemi barevnými fóliemi. Těmi fóliemi nejspíše ale zapůsobí, takže ženichem se stává on. Ovšem jakmile štít zmizí, rozpustilá Schneiderová změní názor... Ještě budeme mít možnost vidět znovu Martina Hubu, kterého na začátku obtěžovali hadi, a opět na scénu vstoupí Chudík, tentokrát sice ne v ženských šatech, ale s platinovou parukou a berlou - stále předabovaného, ale už aspoň sebou samým... A to je jen část všech těch šíleností, kterými tento film oplývá. Hudba dost příšerná, nicméně atmosféru výletu s LSD dokresluje výborně. No nevím, ale takhle já si tedy pěknou pohádku pro děti na deštivou neděli nepředstavuju. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Dokonalý Chudík jako pán z Radhoště, Roden již tradičně dobrý v roli bídáka. Chudý sirotek to udělal špatně. Misto aby si vzal krásnou, zelenou hejhulu Kuklovou, se vydal zachránit rozmazlenou, unylou a ukňouranou komtesku Bělinku, která za všechnu tu námahu dle mého nestála. Zatímco první půlka pohádky působí autenticky Valašsky, tak druhá půlka je dosti utahaná fantas magorie, kde zvláště závěrečný souboj dosti odflákli. Za mne průměrná pohádka ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Pro mne je tohle až moc ponurá pohádka s depresivní kamerou a hudbou. Nejhorší ovšem byl ten zvuk a otřesné ozvěny. Dabing slovenským hercům také nesedl. Počátek pohádky byl naopak až přehnaně poetický. Jediné, co se mi líbilo, byla Rodenova maska coby zlého černokněžníka. [580. hodnocení, 30. komentář, 46%] ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Pane Bože to bylo co? Pohádka? Ani omylem. Spíše depresívní báseň o ničem. Michálek byl zřejmě dementní, protože nepoznal bylinkáře, který jej chtěl obrat o ovci, a pustil si jej do domu. Dále stojí o komtesku, která se při výběru ženichů chovala, když ne jako kráva, tak jako fetlá určitě. Nepoznal ani babici jako vandráka, alias příšerně dabovaný pan Chudík. On ten zvuk byl vůbec celý divný. Já nevím už přesně, ale tuším dvě scény jsem musel jet znovu. Ne, že by se mi líbily, ale že prostě nešlo rozumět co ten či onen říká. Oni tam snad na postsynchronech dali omylem efekt sportovní haly či co. Prostě příšerné. Dějově to skáče jako koza na ledě. Nic se nevysvětluje, a celé to ani pan Roden, který snad jediný se tam snažil, bohužel nezachraňuje. Hudbu pana Hapky mám rád, a zde perfektně podkreslovala depresívní práci kamery. Ale že bych to považoval za klad, to se říci nedá. A tak je pohádka, či co to bylo, z kraje mého mládí nadobro zprzněna a už o to nechci ani zavadit. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Malý, ubohý chlapec je zlým bylinkářem vyšoupnut do jeskyně, kde má umřít, když se nezadařilo už po cestě. Nad dítkem drží ochrannou ruku pán Radhoště. Chlapec tedy získá kouzelný artefakt a v mžiku dožene stárnutí, které se mu podařilo zastavit. Takže je věkem tam, kde by být měl, akorát mezi tím neměl nic odžito, pokud cestu přes louku a taneček s dámou v zeleném nechceme vydávat za životní zkušenosti. To mu ovšem nebrání v tom zamilovat se do první ženský, co kdy viděl. Vlastně to vzplanutí tím je dost vysvětleno. A nad vším dozoruje stařenka, tedy pán Radhoště. Chlapcova životní láska je unesena zlým čarodějem, jak jinak, hodní čarodějové dívky neunášejí. Chlapec pak svou lásku statečně vysvobodí, což je po tom, co ji viděl chovat jako naprostého troubu, vcelku s podivem. Zlu se dostane odpuštění a ponaučení, hudbou Hapka vykradl sám sebe, ale pan Chudík se mi jako pán Radhoště moc líbil. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se na Rešovských vodopádech, na zámku Velké Losiny a na hradě Hukvaldy. (SONY_)

Reklama

Reklama