Král (P. Pavlovský) a královna (J. Preissová) měli jedenáct dětí. Byli chudí, peněz se nedostávalo. Když utekla komorná s posledním vojákem a peníze opět chyběly, objevila se dobrá víla Bábrlína (V. Kubánková). Poradila králi, aby dal princezně Elince (L. Matoušková) k večeři lososa. Z něj zbude rybí kostička, která jí splní přání, až bude pravý čas. A kdy nastane ten pravý čas? Uvidíte… (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

Moc hezké kostýmy, roztomilá dcerka pyšné Dory, která dokonce ve dvou verzích šikanovala Popelku, talentovaná Vévodkyně, důstojná královna a vcelku dobrá základní myšlenka nejsou dost, aby si tenhle filmový kousek zasloužil víc, než hodit do stoupy. Vidět mladého Hrušínského v podivné roli dětského ženicha, který ke své ještě dětštější vyvolené leze oknem, pro mě byl v dětství dost šokující zážitek. Dnes mi to připadá jen směšné. Jako děcku mi to připadalo divné, nudné a za vlasy přitažené. Zřejmě tím, že přesně takové to je. K té svatbě desetileté se čtrnáctiletým a proroctví o pětatřiceti dětech, které se z černého kašle vyléčí ještě před narozením, nemá smysl se vyjadřovat. ()

Tommassi3 odpad!

"No, tak to se stává, když je do výplaty tak daleko.." ;) Jurásková hodila na Dickense pořádnej Bobek a stvořila rádoby vtipnou šmudlu, kde nepoznají ani kapra od lososa.. ()

Lukrecie

Zvláštní pohádka, ocenila bych však především dětské herecké výkony. Myslím, že by se dnešní filmoví tvůrci a dětští herci mohli inspirovat..... ()

blackrain odpad!

Nápad s čarovnou rybí kostičkou není špatný. To je možná jediný klad této pohádky. Zbytek nestojí za nic. Šokovala mě scéna s dětskou svatbou. To jako nikomu nevadilo? Mě to přišlo přes čáru. ()

zdeny99

Dickensovy příběhy o prostém, chudém lidu viktoriánské doby, který žil v bídě a nouzi nejsou prostě pohádky. I když zde sice je král a žije oproti běžnému lidu v blahobytu (v závěru filmu ale už nemá žádné peníze), tak ta bída Dickensových příběhů je tu znát, a to je prostě zmar této pohádky. Temná, tesklivá, šedočerně pojatá pohádka prostě pohádka není, i když je tam nějaká víla Bambrlína, čarovná kostička atd. Je to jen pohádkový příběh, který se dětem a ani dospělým nemůže líbit. [177. hodnocení, 6. komentář, 40%] ()

Elenor

Předlohu mám osobně moc ráda, obzvláště nádherné ilustrace Dagmar Berkové v českém vydání, ale tohle televizní zpracování je úplně na houby. Je to takové neslané-nemastné a ten závěr je obzvláště divný. V knížce totiž, když královna onemocní, Alenka se o ní sama stará a kostičku použije až ve chvíli, kdy jsou úplně finančně na dně. V téhle inscenaci použije Alenka kostičku na uzdravení královny, o její léčení se samozřejmě vůbec nepokusí. A nakonec si vezme Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Oba jsou děti, ale vezmou se a víla jim oznámí kolik budou mít dětí. Jsem sama komu tohle připadá naprosto ujeté? ()

ostravak30

Opět něco, co jsem hodnotil u předchozí pohádky. Dvě scény a na těch se odehrává neskutečně nudná podívaná zakončená bohužel svatbou nezletilé princezny s nezletilým princem a už se mluví o dětech. To nechceš do pohádky pro děti! ()

honzic

Podivný příběh i děj a ztvárnění mne moc nenadchlo. Pohádky Andersena jsou spíše podprůměrné. Hodnocení: 35 % ()