poster

Čarovná rybí kostička (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 42 min

Režie:

Miloš Bobek

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Scénář:

Anna Jurásková
(další profese)
 • honzic
  **

  Podivný příběh i děj a ztvárnění mne moc nenadchlo. Pohádky Andersena jsou spíše podprůměrné. Hodnocení: 35 %(27.7.2011)

 • Elenor
  ***

  Předlohu mám osobně moc ráda, obzvláště nádherné ilustrace Dagmar Berkové v českém vydání, ale tohle televizní zpracování je úplně na houby. Je to takové neslané-nemastné a ten závěr je obzvláště divný. V knížce totiž, když královna onemocní, Alenka se o ní sama stará a kostičku použije až ve chvíli, kdy jsou úplně finančně na dně. V téhle inscenaci použije Alenka kostičku na uzdravení královny, o její léčení se samozřejmě vůbec nepokusí. A nakonec si vezme Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Oba jsou děti, ale vezmou se a víla jim oznámí kolik budou mít dětí. Jsem sama komu tohle připadá naprosto ujeté?(11.1.2008)

 • AngelAngie
  **

  Průměrná pohádka s Rudolfem Hrušínským ml. v hl. roli...(17.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Moc hezké kostýmy, roztomilá dcerka pyšné Dory, která dokonce ve dvou verzích šikanovala Popelku, talentovaná Vévodkyně, důstojná královna a vcelku dobrá základní myšlenka nejsou dost, aby si tenhle filmový kousek zasloužil víc, než hodit do stoupy. Vidět mladého Hrušínského v podivné roli dětského ženicha, který ke své ještě dětštější vyvolené leze oknem, pro mě byl v dětství dost šokující zážitek. Dnes mi to připadá jen směšné. Jako děcku mi to připadalo divné, nudné a za vlasy přitažené. Zřejmě tím, že přesně takové to je. K té svatbě desetileté se čtrnáctiletým a proroctví o pětatřiceti dětech, které se z černého kašle vyléčí ještě před narozením, nemá smysl se vyjadřovat.(20.8.2016)

 • Danulinda
  odpad!

  Nerad hodnotím pohádky takto přísně, ale tento scénář je tak nudný a o ničem, že mi nezbývá nic jiného.(7.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace