poster

Vohnice a Kiliján (TV film)

 • Slovensko

  Strieborná Háta

Pohádka

Česko / Slovensko, 2001, 63 min

 • blackrain
  ***

  Tahle pohádka není nijak zvlášť originální a i příběh těžce pokulhává. Ale má celkem příjemné herecké obsazení, díky němuž se dá pohádka docela v pohodě skouknout, aniž by hrozila nějaká ujma na zdraví. Zvláště tu exceluje Eva Holubová, která se na potvoru hodí akorát. Neumím si na jejím místě představit jinou herečku. Líbila se mi i Jitka Molavcová co by Stříbrná Háta, ale byla poněkud změkčelá. Neuškodilo by trošku více zákařnosti. Jenže to by z ní potom malé děti mohly mít strach.(29.12.2011)

 • Bohemák
  ***

  Příjemná pohádka o tom, jak láska překoná všechno... Vzlyk! Je fajn, že se pohádka netočí jenom tak, že známého herce komicky nalíčí a o dvou víkendech ho šoupnou do studia na Kavkách. Tady je opravdu krásná příroda. Ale každý si tu najde něco, co mu neuvěřitelně vadí. Pro mě je to Jiří Strach (se svým univerzálním vykuleným herectvím) jako pohledný a laskavý mládenec v naprosto zbytečné roli.(14.11.2011)

 • otík
  odpad!

  Příšerná pohádka s hroznými hereckými projevy v čele s Evou Holubovou v roli hrozné matky královny. Na této pohádce není absolutně co chválit. Ani jindy standartní Molavcová není dobrá. Námětově pohádka zcela o ničem, dějově prázdná, pro děti nepřitažlivá, pro dospělého neskutečně nudná a blbá. Trapas.(12.2.2014)

 • honajz
  **

  Slabota. Ona se mi Hilmerová nijak extra nelíbila, se slovenským přízvukem mluvící vílu jsem taky nepobral, a s těmi zrzavými parukami to prostě v ČT neumějí (Zrzavá Andula!). Jinak mamka královna chce stůj co stůj syna oženit za princeznu, a co královna víla nechce, zrovínka v té chvíli běží kolem prince jedna z jejího stáda a princ nejspíše podle ladnosti běhu nebo čeho se rozhodne, že tuhle a žádnou jinou na celý život nechce. Ona ho víla ještě vyzkouší, jeho kamarádi mu pomůžou, sami si nevěsty najdou, a nakonec si všichni mohou v přírodě zakřepčit a zatancovat. Snad jen ten Strach to krapet shazuje, jinak mi to přišlo zcela bez vtipu a zbytečně vážné a ukecané.(11.3.2019)

 • claudel
  **

  Ta pohádka by vůbec nebyla špatná, kdyby si ji vzal do parády nějaký schopný scénárista a z šedesáti minut vydoloval nějakou slušnou a ne na první pohled předvídatelnou zápletku s naivními dialogy. Monika Hilmerová je správná volba, naopak Jitka Molavcová jako Stříbrná Háta je krok vedle. Nepovedené a nedotažené.(18.8.2017)

 • - Natáčelo se na zámku Líšno u Benešova a také v Českém krasu u Srbska. [Zdroj: filmovamista.cz] (rakovnik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace