Vohnice a Kiliján (TV film)

Strieborná Háta

Pohádka

Česko / Slovensko, 2001, 63 min

Příjemná pohádka o tom, jak láska překoná všechno... Vzlyk! Je fajn, že se pohádka netočí jenom tak, že známého herce komicky nalíčí a o dvou víkendech ho šoupnou do studia na Kavkách. Tady je opravdu krásná příroda. Ale každý si tu najde něco, co mu neuvěřitelně vadí. Pro mě je to Jiří Strach (se svým univerzálním vykuleným herectvím) jako pohledný a laskavý mládenec v naprosto zbytečné roli.(14.11.2011)

Tahle pohádka není nijak zvlášť originální a i příběh těžce pokulhává. Ale má celkem příjemné herecké obsazení, díky němuž se dá pohádka docela v pohodě skouknout, aniž by hrozila nějaká ujma na zdraví. Zvláště tu exceluje Eva Holubová, která se na potvoru hodí akorát. Neumím si na jejím místě představit jinou herečku. Líbila se mi i Jitka Molavcová co by Stříbrná Háta, ale byla poněkud změkčelá. Neuškodilo by trošku více zákařnosti. Jenže to by z ní potom malé děti mohly mít strach.(29.12.2011)

• otík

Příšerná pohádka s hroznými hereckými projevy v čele s Evou Holubovou v roli hrozné matky královny. Na této pohádce není absolutně co chválit. Ani jindy standartní Molavcová není dobrá. Námětově pohádka zcela o ničem, dějově prázdná, pro děti nepřitažlivá, pro dospělého neskutečně nudná a blbá. Trapas.(12.2.2014)

• Tommassi3

"Tak co, královno, která z nás je mocnější ?? Ty nebo já ??" V tom duelu Molavcová, Holubová je to asi opravdu nerozhodně, ačkoliv Evu Holubovou lze snad i považovat za herečku, protože jinak si děvčata coby dvě silně nesympatické, svého času velmi protěžované, stálice, s až umíněnými sklony k přehrávání nemají co vyčítat..(29.11.2014)

• honajz

Slabota. Ona se mi Hilmerová nijak extra nelíbila, se slovenským přízvukem mluvící vílu jsem taky nepobral, a s těmi zrzavými parukami to prostě v ČT neumějí (Zrzavá Andula!). Jinak mamka královna chce stůj co stůj syna oženit za princeznu, a co královna víla nechce, zrovínka v té chvíli běží kolem prince jedna z jejího stáda a princ nejspíše podle ladnosti běhu nebo čeho se rozhodne, že tuhle a žádnou jinou na celý život nechce. Ona ho víla ještě vyzkouší, jeho kamarádi mu pomůžou, sami si nevěsty najdou, a nakonec si všichni mohou v přírodě zakřepčit a zatancovat. Snad jen ten Strach to krapet shazuje, jinak mi to přišlo zcela bez vtipu a zbytečně vážné a ukecané.(11.3.2019)

• - Natáčelo se na zámku Líšno u Benešova a také v Českém krasu u Srbska. [Zdroj: filmovamista.cz] (rakovnik)