poster

Vohnice a Kiliján (TV film)

 • Slovensko

  Strieborná Háta

Pohádka

Česko / Slovensko, 2001, 63 min

 • honajz
  **

  Slabota. Ona se mi Hilmerová nijak extra nelíbila, se slovenským přízvukem mluvící vílu jsem taky nepobral, a s těmi zrzavými parukami to prostě v ČT neumějí (Zrzavá Andula!). Jinak mamka královna chce stůj co stůj syna oženit za princeznu, a co královna víla nechce, zrovínka v té chvíli běží kolem prince jedna z jejího stáda a princ nejspíše podle ladnosti běhu nebo čeho se rozhodne, že tuhle a žádnou jinou na celý život nechce. Ona ho víla ještě vyzkouší, jeho kamarádi mu pomůžou, sami si nevěsty najdou, a nakonec si všichni mohou v přírodě zakřepčit a zatancovat. Snad jen ten Strach to krapet shazuje, jinak mi to přišlo zcela bez vtipu a zbytečně vážné a ukecané.(11.3.2019)

 • claudel
  **

  Ta pohádka by vůbec nebyla špatná, kdyby si ji vzal do parády nějaký schopný scénárista a z šedesáti minut vydoloval nějakou slušnou a ne na první pohled předvídatelnou zápletku s naivními dialogy. Monika Hilmerová je správná volba, naopak Jitka Molavcová jako Stříbrná Háta je krok vedle. Nepovedené a nedotažené.(18.8.2017)

 • otík
  odpad!

  Příšerná pohádka s hroznými hereckými projevy v čele s Evou Holubovou v roli hrozné matky královny. Na této pohádce není absolutně co chválit. Ani jindy standartní Molavcová není dobrá. Námětově pohádka zcela o ničem, dějově prázdná, pro děti nepřitažlivá, pro dospělého neskutečně nudná a blbá. Trapas.(12.2.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Nejsem si jista, zda je tahle pohádka tak dobrá nebo tak špatná, každopádně moje průměrné hodnocení neodpovídá skutečnosti, protože je všechno, jen ne průměrná. V tradiční šabloně zamilované víly a rozdílu mezi čarovným a lidským světem máme dvě o moc soupeřící královny, které ve svých rolích obě překvapují. Vidět Jitku Molavcovou v charakterní roli, byť hraje strašidlo, je nevšedním zážitkem. Bez předstírání naivity, hlouposti a puerilního chichotání a přehrávání jí to sluší. Eva Holubová je střídavě taková, jak ji známe a chvílemi přehrává jak poslední ochotnice v inscenaci na hasičském bále. Stejně tak přehrává i princezna Krásotinka, která je svým jménem zároveň mou favoritkou v souboji o nejpitomější jméno sympatické princezny a princezna Prezentýna. Ta se v celém příběhu jeví jako postava nejzajímavější, a tak pro mě nakonec očekávané prozrazení, jak to s ní je, docela zklamalo. Člověk litoval Vohnici i Krásotinku, že z nedostatku vhodných reprezentantů druhu homo sapiens sapiens rodu mužského se zamilovaly do jediných dvou exemplářů, co tam byly. Štěstí chodí dokola, až si sedne na vola. Za co to takhle odnesly ty ubohý holky, ví jenom Stříbrná Háta.(1.1.2016)

 • Tommassi3
  **

  "Tak co, královno, která z nás je mocnější ?? Ty nebo já ??" V tom duelu Molavcová, Holubová je to asi opravdu nerozhodně, ačkoliv Evu Holubovou lze snad i považovat za herečku, protože jinak si děvčata coby dvě silně nesympatické, svého času velmi protěžované, stálice, s až umíněnými sklony k přehrávání nemají co vyčítat..(29.11.2014)

 • - Natáčelo se na zámku Líšno u Benešova a také v Českém krasu u Srbska. [Zdroj: filmovamista.cz] (rakovnik)