Satirický príbeh o mladej učiteľke Jozefíne (Brigita Hausnerová), ktorá sa odhodlane pustí do boja proti parte murárov fuškárov. Tí za svoje pochybné a nekvalitné služby žiadajú neúmerne vysoké ceny s pod rúškom pomoci okrádajú ľudí na jednej západoslovenskej dedine... (Slovenská požičovňa filmov Bratislava)

Snorlax odpad!

Domnívala jsem se, že nejblbější československou komedií sedmdesátých let je Poprask na silnici E 4. Když se Vala proměnil v cikánského cihláře, alespoň to mělo jakýs šmrnc. Dibarbora jako boss zednické mafie je pouze k smíchu. Bohužel evidentně v jiných situacích, nežli zamýšleli, nebo co to vlastně dělali, tvůrci. Ono i Choď a nelúč sa od stejného režiséra stálo za prázdný kalamář, ale ještě se dalo s vypětím veškerých morálních sil vydržet. Tohle již zavánělo torturou. Od teď říkám „Pozor, ide Režucha!" ()

Radko

Pozor, ide normalizačná trapnosť! Krížiková ako trojjediná bytosť: futbalová trénerka, poštárka a "zvodná" kšeftárova podržtaška. Dibarbora ako kápo murárskej fuškárskej party, Hrzán sťaby miestna futbalová hviezda. To sa ťažko už len číta, nehovoriac o pozeraní. Plné tak prázdneho a trápneho humoru, že až sám pochybujem, za čo tú hviezdičku vlastne dávam. ()

Martin741

V roku 1976 uz normalizacia silne zarezavala do vsetkych oblasti zivota spolocnosti, a tak v 70. rokoch boli vysiny kultovych 60.-ok definitivne tatam. Tuto neznamy reziser Rezucha prisiel s dost retardovanym a zaostalym scenarom o tom, ako partia murarov -fuskarov pracuje nekvalitne, a popritom pyta velke zarobky. Film je to nudny, fadny, herecke vykony ziadne, a ak aj su, tak su mdle a nevyrazne. Dibarboru som osobne nikdy nemal rad, a Pani Helena Ruzickova ako hovori po slovensky ..... no tfuj. Zaroven pisem aj velke LOL. Za rok 1976 by som urcite dal vyssie Menzelov film Na Samote u lesa, Lipskeho MARECKU, PODEJTE MI PERO alebo Tapakovho Svaka Ragana. 5 % ()

tonho

70. roky 20. storočia boli v našich zemepisných šírkach chudobné na kvalitné filmy. Na Kolibe sa síce nakrúcalo asi 10 celovečerných filmov ročne, ale keďže niektorí úspešní tvorcovia z uplynulej dekády sa museli odmlčať (napr. Juraj Jakubisko), príležitosť dostali nie príliš talentovaní režiséri, ktorí nakrúcali aj 1 - 2 filmy ročne. Väčšinou išlo o filmy, na ktoré si dnes už skoro nikto nespomenie. Nemali úspech u divákov, ani u kritiky. Jedným z normalizačných a nie veľmi úspešných režisérov bol aj Jozef Režucha, ktorý v roku 1976 nakrútil komédiu Pozor, ide Jozefína! Normalizačná komunálna satira o partii murárov - fuškárov odohrávajúca sa na jednej západoslovenskej dedine poteší účasťou známych slovenských (František Dibarbora, Eva Krížiková) a českých hercov (Helena Ružičková, Jiř í Hrzán, Karel Effa). Zvláštne bolo počúvať českých hercov nadabovaných do slovenčiny (najmä Helenu Ružičkovú, ktorú nahovorila Magda Paveleková). Celkovo ide o priemerny film (50 %) s (pre mňa) trochu infantilným humorom (Effa na love myší určených pre Hausnerovú, ktorú takýmto spôsobom chce Dibarbora vyštvať z dediny, lebo im kazí kšefty) a niektorými trápnymi dialógmi. Osobne mám radšej komunálne satiry, ktoré v Čechách nakrúcal Petr Schulhoff. Kedže mám slabosť pre slovenské filmy, moje hodnotenie je trochu prehnané. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v Modre a Bratislave. (dyfur)