poster

Čaroději (TV film)

 • Sovětský svaz

  Charodei

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Чародеи

  (Sovětský svaz)

Komedie / Muzikál / Romantický / Rodinný

Sovětský svaz / Ukrajina, 1982, 160 min

 • slunicko2
  **

  Film má s knihou společný jen základní námět. 1) Knížka bratrů Strugackých Pondělí začíná v sobotu (1965) je výstižným pohledem do světa magie, zejména do její filosofie. Ve druhém plánu jde pak o ostrou satiru na sovětskou skutečnost. 2) O magii sovětští mocipáni nic nevěděli (i když třeba Brežněv služeb léčitelů rozsáhle využíval), zato satiře nelze bylo nerozumět. A tak k problémům, které měli Strugačtí s mocí, se přidaly i další nové potíže se schvalovateli filmů. 3) Nakonec vznikla vymiškovaná komedie, která, věru, diváka nepřiměje ke studiu magie ani k zamyšlení nad vládnoucím společenským řádem, ale jen nudí (se započtením dobových a lokálních souvislostí nudí méně). 4) Přihoďte muzikálový nádech s písněmi a tanci a je hotovo.(31.1.2019)

 • Slípka
  ****

  Celekm zábavná sovětská komedie o institutu na čáry a kouzla. kromě velmi dobré Jekatěriny Vasiljevoj v roli ředitelky i dobří představitelé ústřední milostné dvojice Alexandra Jakovleva a Alexandr Abdulov.(17.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace