poster

Dom pod zvjozdnym něbom

 • Sovětský svaz

  Dom pod zvyozdnym nebom

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Дом под звёздным небом

  (Sovětský svaz)

Drama / Mysteriózní / Thriller

Sovětský svaz, 1991, 121 min

Režie:

Sergej Solovjov

Scénář:

Sergej Solovjov

Kamera:

Jurij Klimenko
 • strougy
  ***

  Poslední léta Perestrojky spojená s rozkladem systému a celého obrovského sovětského bloku reflektované v bizardní surrealistické frašce, kde celý život a vše okolo vypadá jako halucinace na tripu a kdy jakákoli absurdita je možná. Kouzelnický trik s rozříznutím osoby tak zde není pouhým trikem, nýbrž holou skutečností a tak když následně kouzelník/zloduch odpadne z důvodu požití ne zrovna malého množství alkoholu, obě oddělené části fungují nezávisle na sobě dál. Dále se tu objevují například mizejicí mrtvoly, prodej kusů letadel z blízkého letiště, zmatená KGB, trpaslíci, teleportace a závěrečná přestřelka vrcholící symbolickým, očistným letem balónu. Líbá se tu asfalt New Yorku a plakát Arnolda představuje jen jednu z několika ukázek fascinace západní spotřební společností. A i Háre Krišna si sem našlo cestu! Prostě underground (údajně poslední z doby existujícího SSSR) se vším všudy.(3.9.2011)

 • matolas
  ****

  "Dej" filmu v podstate zhrnul strougy, snáď len dodať, že film je z veľkej časti inšpirovaný Bulgakovým Majstrom a Margarétou, čo sa podpíše najmä na zobrazení diabla v podobe Alexandra Baširova, ktorý tu skutočne exceluje. Inak je to veľmi pekný exkurz do sveta rozpadu Perestrojky. Posledná scéna s podmanivou Grebešnikovou hudbou je jednoznačne vrcholom filmu. Občas mi vadili viditeľné strihy, ale inak po režisérskej stránke lepšie ako prvá časť trilógie - ASSA.(18.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace