Obsadit Willa Smitha do filmu s názvem Muži v černém je z polovičky rasisticky motivovaná sebevražda. Pokud by snad Barry Sonnenfeld zoufal, že to plně nevyšlo, navrhuji mu zajet si na výlet k nám, a natočit psychologickou sondu do pracovní náplně vybraného dua méně přizpůsobivých občanů, která by se jmenovala Muži ve snědém. Jinak tohle je vyloženě hovadina největšího kalibru, kterou omlouvá jen časem zavátý rok vzniku. Rozumím tomu, jak snadné bylo rozehrát přípravy na další pokračování, ale byli také tvůrci srozuměni s tím, že podruhé nevstoupí ani do stejného údolí, natož pak do stejné řeky...? P.S: Abychom si rozuměli - ta hovadina mě bavila!(27.5.2012)

Myslím, že so sa zasmial asi 5x. Komédiám, pri ktorých sa zasmejem 3 a menej krát, dávam dve hiezdy, pokiaľ ten zvyšok nie je trápny. Komédiám, kde sa zasmejem 8 a viackrát a majú aj dobrý dej, dávam štyri hviezdy. MIB je niekde medzi tým. Nechápem, prečo sa tvorcovia nemohli viac odviazať. To by bolo na väčšinové publikum príliš, ak by bol film viacej vtipný? Nedošlo by dostatok divákov? Nie je to na hlavu?(13.6.2012)

Co se vám na tom nelíbí? Lepší komerční komedie než většina ostatních komerčních komedií, lepší komerční sci-fi než většina ostatních komerčních sci-fi a asi lepší komerční film vůbec než většina ostatních komerčních filmů. zZa sebe říkám ok. Problém bude asi v tom, že já film viděl v době vzniku, kdy byl prostě super, zatímco místní kindershits to dají dnes a hned to porovnají s Avatarem nebo jakou sračkou, a pak se jim to prostě líbit nemůže.(25.1.2007)

„Ale vieš, že Elvis je mŕtvy...?“ – „Nie je, len sa vrátil domov.“ Priemerná akčná sci-fi komédia podľa údajne veľmi temného komiksu (ktorý sa ku mne nikdy nedostal) má nepresvedčivú akciu, zato ponúka široké spektrum zmyslu pre čudný humor, ktorý sa prejavuje tým, že tu skoro žiadny nie je (na rozdiel od nečakane výbornej dvojky, ktorá urobila jednu z hlavných postáv podareného buldoga, ktorý sa v "jednotke" len mihne). Snáď len masky stoja za niečo, ale napríklad titulné monštrum je s tvárou Vincenta D´Onofria (OLOVENÁ VESTA, ED WOOD) biedne a zaujímavé roličky (šváby, Zed) sa len mihnú. Príbeh nestojí za veľa a chémiu medzi Tommym Lee Jonesom (KLIENT, UTEČENEC) a Willom Smithom (sitkom "Fresh princ") budete hľadať dlho (možno nájdete). V roku 1997 som chodil do školy, ale už vtedy ma MUŽI V ČIERNOM nebavili a dnes je to z roka na rok ešte horšie. Ten rok sa naozaj nemal čím pochváliť: SOPKA, STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK, NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ 2... keby neprišiel John Woo, tak neviem. Kino Považan 1997(21.10.2004)

Určitě nejlepší sci-fi komedie vůbec. Obsazení Smithe se ukázalo být vynikajícím producentským tahem, neboť hlavně kvůli němu se plnily kinosály diváky, kteří byli ještě stále ohromení Dnem Nezávislosti. Má oblíbená hláška: Před 1500 lety každej věděl, že Země je středem vesmíru. Před 500 lety každej věděl, že Země byla placatá. Před 15 minutami jsi věděl, že jsme na planetě sami. Jen si představ, co se dozvíš zítra. Nutno podotknout, že film dabingem neutrpěl.(11.9.2005)