• kingik

Když u vás dojde k setkání třetího druhu s mimozemským návštěvníkem, uděláte nejlíp, když se obrátíte na agenty "J" a "K". Elegantní afroameričan a stárnoucí bručoun si budou vědět rady v každé vypjaté situaci s vesmírnými kreaturami. Dvojice Will Smith a Tommy Lee Jones funguje a jejich vzájemné špičkování je do jisté míry i zábavné. Film nepřišel s nejlepším scénářem. Digitální triky v dnešní době už působí celkem dýchavičným dojmem a nejednou jsem měl pocit, že film je právě tady jen od jejich prezentace. Neškodilo by vyhrát si více s příběhem, který tak nějak zaostává a dnes již v neoslnivé trikové stránce se postupně ztrácí. Film se stal hitem, ale nebavil jsem se u něj až tak mimozemsky. 40%(17.2.2009)

Když jsem MIB viděla poprvé v kině, nijak zvlášť mě nenadchli, ale pak jsem je díky HBO viděla znovu a znovu a znovu...a věřte mi, bavím se čím dál víc. Tommy Lee Jones a Will Smith jsou úžasní. Scéna, kdy Smith dělá přijímačky k MIB je prostě nádherná, když asistuje u porodu je další skvělý kousek...MIB jsou takovými scénkami nabití. A kdo říká, že to musí být o něčem ??? Vždyť je to jen komedie a nádherná . Mimochodem, kdo z vás dohoní Ceflapoida ??(8.10.2004)

I po druhém či třetím zhlédnutí se na to stále ještě dá koukat a dobře se bavit. Vtipná, místy dokonce hodně vtipná sci-fi komedie, sice bez náznaku jakéhokoliv přesahu k čemukoliv výjimečnému a nezapomenutelnému, ale alespoň ústřední dvojice hrdinů má šmrnc a přívažek nadčasovosti. Planetární (i když velmi lokálně, čistě americky, pojatá - svět rovná se Amerika) konkurence nejen federálnímu úřadu FBI, ale možná dokonce i samému agentu 007... Podobné filmy: Muži v černém 2, Krotitelé duchů, Mars útočí!(25.1.2007)

Když jsem na tenhle film viděl trailer, tak jsem si myslel, že to bude naprostá pecka, jenže když se ten trailer rozmělní v 98 minutách a nic se k tomu nepřidá, tak je to jen lehce nedrůměrnej zábavnej film. Ale dvojice Will Smith a Tommy Lee Jonesk sobě sedne docela slušně a vytváří celkem dost vtipných situací, ale na víc než slabší 4* to nestačí a to je pro mě trošku zklamání.(24.6.2006)

Vzpomínám si na kino nacpané k prasknutí ...a smála jsem se od začátku až do konce. Po čase jsem si film půjčila a očekávala stejný zážitek. Jenomže ten se nějak nedostavil. Vlastně jsem se vůbec nedodívala až do konce. Že by to byl film, který lze vidět jen jednou, nebo jen v kině, nebo není tak dobrý? ...a nebo prostě jen nejsem ten pravý fanoušek Mužů v černém...(13.10.2003)