• SNCIS

"To jen v New Yourku pršej černoši." Hláškující Will Smith ve sci-fi komedii o mimozemšťanech. Efekty a triky, na mne působí lacině. "Byl hnusnej už předtim než se stal mimozemšťanem." Příběh sice oslnil, ale nenadchl. Jsem asi náročný, film bych hodnotil jako slabší průměr. Nuda to vyloženě nebyla, ale megahit také ne. - 40%.(1.10.2017)

Ani po pätnastich rokoch ma neomrzela a vobec neklesla ani kvalitou tato skvela sci-fi komedia. Vidiet, ze sa tu tvorcovia zabavali spolocne a ja ako divak taktiez. Perfektne hlasky pocas filmu ako aj skripanie stola, ktory si prisunul Will Smith pri teste alebo otazka na Lindu Fiorentino v marnici, ze ci neprisla s mrtvolou aj nejaka macka, ktora sa stala svedkom vrazdy a tak by si ju potreboval vziat, proste su pre mna nezabudnutelne. :-) Reziser Barry Sonnenfeld natocil aj ADDAMSOVU RODINU 1 a 2 (1991 a 1993), CHYTTE HO! (1995), WILD WILD WEST (1999) ale aj MUZI V CIERNOM 2 a 3 (2002 a 2012). _________ Tommy Lee Jones - (Kay) +++ Will Smith - (Jay) +++ Linda Fiorentino - (Laurel) +++ Vincent D'Onofrio - (Edgar) +++ Rip Torn - (Zed) +++ Tony Shalhoub - (Jeebs) +++ Siobhan Fallon - (Beatrice) +++ Produkcia: Steven Spielberg +++(3.7.2012)

Bol som na tom v roku 1997 v kine a mal som vtedy 16, čiže dokonalý vek na takýto film. napriek tomu ma nikdy nebavil (na rozdiel od dvojky) a nechápem jeho pozoruhodnému komerčnému úspechu. Pre mňa je to priemerná akčná sci-fi komédia podľa údajne veľmi temného komiksu (nečítal som). Má nepresvedčivú akciu, zato ponúka široké spektrum zmyslu pre čudný humor, ktorý sa prejavuje tým, že tu skoro žiadny nie je (znova - na rozdiel od dvojky). Snáď len masky stoja za niečo, ale napríklad titulné monštrum je s tvárou Vincenta D´Onofria (OLOVENÁ VESTA, ED WOOD) biedne a zaujímavé roličky (šváby, Zed, buldog) sa len mihnú. Príbeh nestojí za veľa a chémiu medzi Tommym Lee Jonesom a Willom Smithom budete hľadať dlho (a nájdete). Ten rok sa naozaj nemal čím pochváliť: SOPKA, STRATENÝ SVET: JURSKÝ PARK, NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ 2. Všetko zle. Keby neprišiel istý film Johna Woo, tak neviem-neviem. Kino Považan 1997(21.10.2004)

Nadprumernej popcorn, nic vic, nic min. Dvojice Smith - Jones je v pohode a nektery dialogy jsou fakt vtipny (Elvis je mrtvej. Neni, jen se vratil na svou planetu). Pribeh je taky docela slusnej, zadny zdrzovani, furt se neco deje a triky jsou nadprumerny (teda krome par mimozemstanu, ktery vypadaj jak gumovy). Celkove to je jedna z lepsich sci-fi komedii poslednich let a vyborna oddychovka.(23.3.2005)

"Elvis není mrtvej, odletěl domů." Kdybych neměl rodinu, hypotéku, perspektivní zaměstnání a našel bych v sobě více afroamerických kořenů, tak bych rozhodně chránil zemi před šmejdem z vesmíru. Zatím jsem neprošel očním testem, ale když jsem si mohl prohlédnout práci těch úspěšnějších kolegů, tak se ihned rozvádím, splácení hypotéky převádím na vládu USA, dávám výpověď, vzpomenu si na prababičku z Konga, oblékám se do černého kvádra a začínám vysilující trénink s replikou hlučného cvrčka.(19.12.2012)

• - Tommy Lee Jones souhlasil s účastí na projektu až poté, co výkonný producent filmu Steven Spielberg slíbil, že nechá přepsat scénář tak, aby lépe odrážel suchý humor předlohy. (ClintEastwood)

• - Když Edward pohne se stolem během testu, uslyšíte nepříjemný zvuk ještě dříve, než je se stolem pohnuto. A mimochodem, na vizitce MiB se adresa pohybuje střídavě nad a pod logo. (don corleone)

• - Žena v domácnosti jménem Beatrice je odkaz na román Kurta Vonneguta "Sirény z Titanu". (don corleone)