Tommy Lee Jones a Will Smith stvárnili jednu z najlepších dvojok v histórii akčných filmov. Na Mr. Whita a Mr. Blacka sa môžem pozerať dokola, stále a stále. Skvelá, nápaditá akčná komédia s kopou čierneho humoru. Odporúčam vážne každému na zlepšenie zlej nálady alebo vylepšenie dobrej na ešte lepšiu. A pre dokonalý efekt by ste mali pozerať aspoň vo dvojici. Budete sa baviť - za to vám ručím!(9.1.2010)

Určitě nejlepší sci-fi komedie vůbec. Obsazení Smithe se ukázalo být vynikajícím producentským tahem, neboť hlavně kvůli němu se plnily kinosály diváky, kteří byli ještě stále ohromení Dnem Nezávislosti. Má oblíbená hláška: Před 1500 lety každej věděl, že Země je středem vesmíru. Před 500 lety každej věděl, že Země byla placatá. Před 15 minutami jsi věděl, že jsme na planetě sami. Jen si představ, co se dozvíš zítra. Nutno podotknout, že film dabingem neutrpěl.(11.9.2005)

Výborná komedie,která definitivně posunula Willa Smithe mezi hollywoodskou elitu.Viděl jsem to tak pětkrát a řekl bych,že dalším zhlédnutím bych nic nezkazil.Will má pár skutečně povedených hlášek,Tommy Lee Jones je taky parádní a triky by se neztratily nejspíš ani dnes.Scény jako výcvik u MiB a spousta dalších jsou výborné.Barry Sonnenfeld sice nepřekonal svou Addamsovu rodinu,ale tohle je taky super.80 %(19.5.2009)

Po nevtipném a nudném začátku jsem si už pomalu začal říkat, proč se o tomto filmu svého času mluvilo jako o diváckém hitu, ale při "pohovoru" to naštěstí začalo chytat šťávu a občasný humor. Ten nebyl ani tolik založen na hláškách jako hlavně na sehranosti nesourodé dvojky K&J. Masky byly nápadité, triky a efekty samotné mi už ale přišly celkem obyčejné. Potěšil však pěkný závěr. MiB jsou docela zábavnou a pohodovou jednohubkou, ideální na odreagování, která je (v daném žánru) tak na slabší 4*.(26.12.2011)

Nápaditá, vtipná a skvěle udělaná sci-fi komedie nejen pro děti. Excelentní Vincent D'Onofrio v roli švába v kůži člověka, sympatický Will Smith, cool Tommy Lee Jones a sexy patologická Linda Fiorentino, jejíž roztomile nekrofilní hláška "nesnáším živé" mě fakt dostala. Nenapadá mě momentálně nic, co bych chtěl filmu vytknout, zkrátka prvotřídní nenáročná zábava, výborný scénář sršící výbornými nápady, nadupané tempo...(11.11.2013)

• - Když K (Tommy Lee Jones) odhalí, že je na světě asi 1 500 vetřelců a většina na Manhattanu, kde se snaží slušně žít, James (Will Smith) se zeptá: "Jako taxikáři?" To je odkaz na román „Stopařův průvodce po Galaxii", konkrétně čtvrtý díl, kde Ford Prefect říká v úvodu, že řízení taxíku je dobrý způsob žití pro vetřelce v New Yorku. Další odkaz na stejný román je na konci, kde je vesmír zobrazen jako kulička, se kterou si cvrnkají vetřelci. (don corleone)

• - Ústřední filmová skladba „Men in Black“ Willa Smithe má předlohu v písni „Forget Me Nots“ z roku 1982 od zpěvačky Patrice Rushen. (Zdroj: wikipedia.org) (8smdesat)

• - Edgar, pri ktorom odpadne žena po tom, čo si natiahol hlavu, má roztiahnutú kožu na tvári. No v zábere z boku už pokožka roztiahnutá nie je, je len vidieť ako si Edgar hlavu drží rukami. (Kub_ees)