Výborná popkornovka, možná vůbec nejlepší, jaká byla v rámci sci-fi kdy stvořena. Tommy Lee Jones představuje protřelou zkušenost, která se opírá o přísný řád a léta praxe, zatímco Will Smith překypuje mladistvím entuziasmem a nebojí se za to pořádně vzít. Oba dohromady jsou pak zárukou prvotřídní zábavy a úderných fórků, které můžu opravdu vždycky a všude. Originální námět je jim postavený přesně na tělo a Sonnenfeld ho dokázal zpracovat takovým způsobem, který prostě musí přitáhnout lidi do kina- humor, spousta akce a pekelně vydařená vizuální stránka. Ovšem to, co předvedl pan režisér ve dvojce, je vyloženě zločin.(22.4.2012)

Skvělá, kombinace humoru, akce a skvělých nápadů, které MiB vystrčili daleko za očekávaný průměr. Will Smith se po roli agenta "J" dostal už definitivně mezi hollywoodskou elitu a samozřejmě Tommy Lee Jones v roli agenta "K" si svou pozici upevnil. Z celého příběhu je nejpovedenější asi první půlhodinka, kdy Edwards (Smith) prochází řadou "jednoduchých" testů. Za zmínku rovněž stojí vynikající záporák Vincent D'Onofrio, který se pod vrstvou makeupu a latexu doslova proměnil na "oblek z Edgara". Když jsem byl mladší stali se MiB (i zásluhou geniálního dabingu) rychle mým nejoblíbenějším filmem. Dodneška dokážu odcitovat celé kusy filmu. Proto 5*. Jeebs: Ahoj "K", jak se máš? K: Ukaž mu dovoz Jeebsi a hned. Jeebs: Já v tomhle oboru už dlouho nic nepodnikám. K: Proč lžeš Jeebsi nesnáším to. Jeebs: Když chvíli vydržíte. K: Počítám do tří. Edwards: Udělá to Jeebsi. K: Raz. Edwards: Říkám ti, ten chlap není normální. K: Dva. Edwards Raději mi to řekni v tomhle stavu je jak šílenej. Jeebs: Pořád je šílenej. Zajděte si na masáž. Jeďte na dovolenou. K: Tři.(6.8.2006)

Zostanutého Tommyho Lee Jonesa moc nemusím a šviháckeho černocha Williho Smitha to už vôbec nie, ale v tomto filme mi nevadí ani jeden z nich. Práveže naopak. Tu im to jednoducho, prirodzene spolu výborne ladí, skvele sa navzájom dopĺňajú. V tejto zábavnej sci-fi popkornovej polohe sú perfektní. Sú to proste tí najlepší "Muži v čiernom" a len ťako si viem predstaviť v úlohách supertajných agentov "K" a "J" niekoho iného. Rád sa občas vraciam ku tomuto titulu a ešte stále ma dokáže pobaviť. ****(13.3.2012)

Jednotka je s prehľadom najlepšia. V dnešnej dobe už Men in Black nie je také žrádlo, ako v tej dobe (efekty sú jeden s hlavných ťahakov filmu a časom pochopiteľne zostarnú), ale stále je to dosť zaujímavé (príbehom alebo akciami), dobre obsadené, kde nie je núdza o nápaditosť v akčných či humorných scénach. 70% - 3*(22.10.2012)

Důstojní nástupci Krotitelů duchů, Návratu do budoucnosti a podobných pecek z kategorie "bláznivá sci-fi komedie". Od bláznivé komedie člověk nečeká hloubku ani poselství a naopak čeká, že to nebude nuda a trapas. Muži v černém všechna tato čtyři očekávání spolehlivě plní, narozdíl od dvojky, kde to platí jen o těch prvních dvou.(20.11.2005)

• - Když Edward pohne se stolem během testu, uslyšíte nepříjemný zvuk ještě dříve, než je se stolem pohnuto. A mimochodem, na vizitce MiB se adresa pohybuje střídavě nad a pod logo. (don corleone)

• - Filmová série Muži v černém je vytvořena na motivy stejnojmenného komiksu od Lowella Cunninghama. (Hannibal92)

• - Edgar, pri ktorom odpadne žena po tom, čo si natiahol hlavu, má roztiahnutú kožu na tvári. No v zábere z boku už pokožka roztiahnutá nie je, je len vidieť ako si Edgar hlavu drží rukami. (Kub_ees)