Relativně zábavná blbůstka o agentech, co nás chrání "před šmejdem z vesmíru". Překvapivě to není zas tak tupá zábava, čímž sice nechci říct, že by se zde řešili zásadní otázky lidstva, ale Sonnenfield to vzal za správný konec a podpořen zdařilými triky a sympatickými herci vytvořil důstojnou sci-fi podívanou. Zdá se mi však, že se tímhle filmem Sonnenfield poněkud vyčerpal.(29.10.2005)

Důstojní nástupci Krotitelů duchů, Návratu do budoucnosti a podobných pecek z kategorie "bláznivá sci-fi komedie". Od bláznivé komedie člověk nečeká hloubku ani poselství a naopak čeká, že to nebude nuda a trapas. Muži v černém všechna tato čtyři očekávání spolehlivě plní, narozdíl od dvojky, kde to platí jen o těch prvních dvou.(20.11.2005)

Tahle komedie přišla v pravý čas. Na mě zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Dnes se k ní samozřejmě ráda vracím. Je to velmi příjemná oddechovka, u které se krásně vypíná. Will Smith a Tommy Lee Jones vytvořili parádní dvojici agentů. Oba dva si svoje role náležitě užívali. Také byli zatraceně cool.(19.6.2012)

Zajímavé, že mimozemšťany jsou tak moc fascinováni Manhattanem. Tohle je klasika, ke které jsem se vrátil již po několikáté s radostí. Velmi nenáročný film, při kterém jsem se skvěle odragoval a odpučinul. Žádné přemýšlení, jen velmi ryhlá a vtipná akce. Ucházející závěr byl jak jinak samozřemě pokažen pokračováním, ale co jinéhé čekat od Hollywoodu.(5.11.2008)

7/10. Tak Elvis Presley prý nezemřel, jen se vrátil na svou planetu... Opravdu příjemná sci-fi oddechovka na jedno či více použití. Sympatické ústřední duo Smith-Lee Jones (kterého ve druhém dílu na čas vystřídá mops jménem Frank). Zajímavé prostředí polovládní agentury v utajení. Spousta povedených nápadů. Maximální spokojenost.(22.2.2012)

• - Natáčelo se od 14. března do 27. července 1996 v Kalifornii, New Jersey a v New Yorku. (Varan)

• - James Edwards (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronograph a Hamilton Ventura. (Roland Sands)

• - V jednej scéne, pri jazde autom, je okno na strane spolujazdca J (Will Smith) v rôznych záberoch raz otvorené a raz zatvorené. (Kub_ees)