Film nepovazuju za klasickou sci-fi komedii, ale za kompletni a totalni parodii. Strili si ze Sylvestra Stallona, vidlaku, pro ktere je jejich zivotem nakladak, a takovych tech "udelatek" stylu Bonda, ktere v klidu vymazou pamet nebo i pres velikost par centimetru maji kalibr dela :)) Navic jeden z mych prvnich filmu, co jsem videla jako mala v kine.(5.9.2007)

Relativně zábavná blbůstka o agentech, co nás chrání "před šmejdem z vesmíru". Překvapivě to není zas tak tupá zábava, čímž sice nechci říct, že by se zde řešili zásadní otázky lidstva, ale Sonnenfield to vzal za správný konec a podpořen zdařilými triky a sympatickými herci vytvořil důstojnou sci-fi podívanou. Zdá se mi však, že se tímhle filmem Sonnenfield poněkud vyčerpal.(29.10.2005)

Tak na toto by som šiel do kina aj dnes. Veľmi obstojná sci-fi komédia, ktorá nemá núdzu o slušnú atmosféru, veľmi vychytanú akciu a hlavne dobré hlášky. Nápad je fajn, aj keď sa z toho dalo vyťažiť viac, no pozornosť púta najmä ústredné duo Smith-Jones, ktoré funguje skvelo. Zábavná jednohubka. 85%.(6.2.2014)

Dlouhých 15 let jsem existenci tohodle bijáku ignoroval, nijak nemaje chuť ho vidět. Když jsem tuhle dostal v práci lístky na zítřejší předpremiérovou projekci filmu "Muži v černém 3", řekl jsem si, že nastal konečně čas pustit si jedničku. Čímž jsem si opět potvrdil, že bych měl lépe dát na svou intuici - pokud mi jednou říká, abych se nějakému filmu vyhýbal, měl bych jí fakt věřit. "Muži v černém" jsou bezvýznamným filmíkem z éry, ve které podobné filmy frčely a ve které to fungovalo jako oddychová triková podívaná pro celou rodinu. Dnes tam vnímám především tento historický aspekt - je to film z relativně bezstarostné doby, kdy ještě stála Dvočata (zde viditelná v jednom ze záběrů), internet znalo pár vyvolených, a o nějaké ekonomické krizi a vzestupu Číny se nikomu nezdálo ani v nejdivočejších snech. A Tommy Lee Jones s Willem Smithem si zde honí šmejd z vesmíru, jako by se nechumelilo... Ech, tohle mi fakt nesedlo, ten film je až na pár vydařených vtípků strašně nudný, a pevně doufám, že zítřejší projekce trojky bude o poznání lepší podívanou. Přece jenom mě děsí už ta trojka v názvu...(28.5.2012)

90%. Genialita Man in Black tkví v pojetí ambivalentních charakterů, které encyklopedicky zapadají do vyprávění zdánlivě prostého, ale v jádru téměř filozofického příběhu, kterému se daří zasáhnout diváka daleko za hranicí komediálního žánru. Málokterý film vykazuje tak zásadní poměr mezi tím, jak se původně tváří (jako řadová komedie), a tím, čím ve skutečnosti je (silnou, opravdu silnou psychologickou katarzí).(23.3.2005)

• - James Edwards (Will Smith) má ve filmu zbraň Smith & Wesson 3913NL ráže 9x19mm. (dc125)

• - James Edwards (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronograph a Hamilton Ventura. (Roland Sands)

• - Ústřední filmová skladba „Men in Black“ Willa Smithe má předlohu v písni „Forget Me Nots“ z roku 1982 od zpěvačky Patrice Rushen. (Zdroj: wikipedia.org) (8smdesat)