Soundtrack Danny Elfman: 1. Men in Black ,2. We Just Wanna Party with You ,3. I'm Feelin' You ,4. Dah Dee Dah (Sexy Thing) ,5. Just Cruisin' ,6. The 'Notic ,7. Make You Happy ,8. Escobar '97 ,9. Erotik City ,10. Same Ol' Thing ,11. Killing Time ,12. Waiting for Love ,13. Chanel No. Fever ,14. Some Cow Fonque (More Tea, Vicar?) ,15. Men in Black Main Theme ,16. Men in Black Closing Theme ,(17.5.2011)

Obsadit Willa Smitha do filmu s názvem Muži v černém je z polovičky rasisticky motivovaná sebevražda. Pokud by snad Barry Sonnenfeld zoufal, že to plně nevyšlo, navrhuji mu zajet si na výlet k nám, a natočit psychologickou sondu do pracovní náplně vybraného dua méně přizpůsobivých občanů, která by se jmenovala Muži ve snědém. Jinak tohle je vyloženě hovadina největšího kalibru, kterou omlouvá jen časem zavátý rok vzniku. Rozumím tomu, jak snadné bylo rozehrát přípravy na další pokračování, ale byli také tvůrci srozuměni s tím, že podruhé nevstoupí ani do stejného údolí, natož pak do stejné řeky...? P.S: Abychom si rozuměli - ta hovadina mě bavila!(27.5.2012)

Co se vám na tom nelíbí? Lepší komerční komedie než většina ostatních komerčních komedií, lepší komerční sci-fi než většina ostatních komerčních sci-fi a asi lepší komerční film vůbec než většina ostatních komerčních filmů. zZa sebe říkám ok. Problém bude asi v tom, že já film viděl v době vzniku, kdy byl prostě super, zatímco místní kindershits to dají dnes a hned to porovnají s Avatarem nebo jakou sračkou, a pak se jim to prostě líbit nemůže.(25.1.2007)

Zostanutého Tommyho Lee Jonesa moc nemusím a šviháckeho černocha Williho Smitha to už vôbec nie, ale v tomto filme mi nevadí ani jeden z nich. Práveže naopak. Tu im to jednoducho, prirodzene spolu výborne ladí, skvele sa navzájom dopĺňajú. V tejto zábavnej sci-fi popkornovej polohe sú perfektní. Sú to proste tí najlepší "Muži v čiernom" a len ťako si viem predstaviť v úlohách supertajných agentov "K" a "J" niekoho iného. Rád sa občas vraciam ku tomuto titulu a ešte stále ma dokáže pobaviť. ****(13.3.2012)

Pokračování (a u Mužů v černém to nebylo jinak) bývají bláznivější a dražší, ale co do originálnosti a propracovanosti je jednička prostě nedostižná. A tehdy se líbila moc. Kritikům i divákům. Pomohla velmi masivní kampaň, pomohla ústřední pecka Men in Black. Dnes, takřka po dvaceti letech nadšení výrazně opadlo. Kombinace učitel/žák funguje, bláznivé triky docela zabírají, ale přeci jenom vítězství nápadu nad příběhem už optikou dnešního diváka (2016) výrazně pokulhává. Pobyt v supertajné vládní agentuře je nezáživný a chybí mu tempo, těch triků nakonec není tolik a humor také není tak účinný, jak mohl být. Ale opakuji, že jde o pohled diváka, který se k tomuhle boji s vesmírným odpadem vrátil po dlouhých letech. Například režisérova Addamsova rodina je mnohem záživnější při opětovném puštění. 70%(9.12.2016)

• - Quentin Tarantino měl nabídku na režii filmu, ale odmítnul ji. (don corleone)

• - Když Edward pohne se stolem během testu, uslyšíte nepříjemný zvuk ještě dříve, než je se stolem pohnuto. A mimochodem, na vizitce MiB se adresa pohybuje střídavě nad a pod logo. (don corleone)

• - Will Smith po přečtení scénáře nechtěl film natáčet, přesvědčila ho jeho žena. (don corleone)