Zostanutého Tommyho Lee Jonesa moc nemusím a šviháckeho černocha Williho Smitha to už vôbec nie, ale v tomto filme mi nevadí ani jeden z nich. Práveže naopak. Tu im to jednoducho, prirodzene spolu výborne ladí, skvele sa navzájom dopĺňajú. V tejto zábavnej sci-fi popkornovej polohe sú perfektní. Sú to proste tí najlepší "Muži v čiernom" a len ťako si viem predstaviť v úlohách supertajných agentov "K" a "J" niekoho iného. Rád sa občas vraciam ku tomuto titulu a ešte stále ma dokáže pobaviť. ****(13.3.2012)

Neodolatelný brouček Vic D´Onofrio v asimilační taškařici o supertajném americkém přistěhovaleckém úřadě zabývajícím se imigranty všech barev pleti (pokud nějakou pleť mají).. Zatímco T.L.Jones podává galakticky umírněný výkon, stále více zářící meteoritek W.Smith s knírkem sňatkového podvodníka mě opět vůbec nepřesvědčil. Je evidentní, že v rozpínajícím se vesmíru zvaném Hollywood na velikosti (herecké) nezáleží.. „No, Elvis is not dead. He just went home..“(15.9.2009)

Když jsem se poprvé nachomýtla k maníkům v černých kvádrech, bylo to zcela bez informací a já čekala klon "X-Files". Na svůj omyl jsem přišla už v úvodních minutách, kdy jsem smichy chcala jak koroptev, což se mi u "Akt X" opravdu nestávalo (tamní pokusy o humor končily akorát nesmírně intenzivním pocitem trapnosti). A tak jsem hodila za hlavu očekávání napínavé jízdy a místo toho kvalitně potrénovala bránici. Přežila jsem bez úhony užvaněného frajera Willa Kováře, vychutnala si tvrďáckého agenta v podání T.L. Jonese, řezala se jak poleno při broučích kreacích V. D'Onofria a vůbec se bavila vší tou mimozemskou havětí a okolo rozbujelou byrokratickou mašinérií. Podruhé, o pár ksichtových vrásek později, nebyl zážitek o nic horší. 80%(22.6.2012)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. A skvělá černá sci-fi komedie, u které se vždy královsky bavím. Trailer: http://www.csfd.cz/film/11893-muzi-v-cernem-men-in-black/videa/(15.2.2009)

Když jsem MIB viděla poprvé v kině, nijak zvlášť mě nenadchli, ale pak jsem je díky HBO viděla znovu a znovu a znovu...a věřte mi, bavím se čím dál víc. Tommy Lee Jones a Will Smith jsou úžasní. Scéna, kdy Smith dělá přijímačky k MIB je prostě nádherná, když asistuje u porodu je další skvělý kousek...MIB jsou takovými scénkami nabití. A kdo říká, že to musí být o něčem ??? Vždyť je to jen komedie a nádherná . Mimochodem, kdo z vás dohoní Ceflapoida ??(8.10.2004)

• - V 38. minúte filmu má K (Tommy Lee Jones) preložené nohy, po chvíli ich má vystreté, no hneď v ďalšom zábere ich má opäť preložené. (Kub_ees)

• - Tommy Lee Jones souhlasil s účastí na projektu až poté, co výkonný producent filmu Steven Spielberg slíbil, že nechá přepsat scénář tak, aby lépe odrážel suchý humor předlohy. (ClintEastwood)

• - James Edwards (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronograph a Hamilton Ventura. (Roland Sands)