Film nepovazuju za klasickou sci-fi komedii, ale za kompletni a totalni parodii. Strili si ze Sylvestra Stallona, vidlaku, pro ktere je jejich zivotem nakladak, a takovych tech "udelatek" stylu Bonda, ktere v klidu vymazou pamet nebo i pres velikost par centimetru maji kalibr dela :)) Navic jeden z mych prvnich filmu, co jsem videla jako mala v kine.(5.9.2007)

7 / 10 Veľmi príjemné prekvapenie s dobrým vizuálnym prevedením, výbornými trikmi, štandardne solídnym Tommy Lee Jonesom a nečakane cool Willom Smithom. O to viac vás zamrzí odfláknutý koniec, ktorý si na jednej strane čo do akčnosti nezadá so zvyškom filmu, ale po inteligentnom nadhľade už nie je ani chýru, ani slychu.(22.12.2005)

Z odstupom času priznávam že je to zábavné. Tommy Lee Jones je natoľko charizmatický, že si jeho herecký prejav jednoducho užívam a Will Smith mu tu fantasticky sekunduje. Má to skvelé vtipy, super masky a výborné efekty. Síce sa nejedná o sofistikovanú zábavu ani o úplnú bláznivosť ale scenáristicky je príbeh krásne vypointovaný a dramaturgické chyby by sme hľadali naozaj len ťažko. Je to ako keby Sonnenfeld natočil svoj vysnívaný príbeh a podarilo sa mu to. Nie som veľký fanúšik série ale prvý Muži v čiernom v celej tej svojej konšpirácií a schopnosti hláškovať ako zmyslov zbavený, vytvárajú veľmi podarenú ak nie kultovú sci-fi komédiu. Kedysi mi to neuveriteľne vadilo kvôli hlavnému hmyziemu záporakovi. Tentokrát som to prekúsol. Škoda že tam Linda nemala trocha väčšiu úlohu.(14.10.2012)

Tak na toto by som šiel do kina aj dnes. Veľmi obstojná sci-fi komédia, ktorá nemá núdzu o slušnú atmosféru, veľmi vychytanú akciu a hlavne dobré hlášky. Nápad je fajn, aj keď sa z toho dalo vyťažiť viac, no pozornosť púta najmä ústredné duo Smith-Jones, ktoré funguje skvelo. Zábavná jednohubka. 85%.(6.2.2014)

Krotitelia duchov pre 90. roky. Bývalý kameraman bratov Coenovcov bol po úspechoch s Adamsovou rodinou a satirou Get Shorty! pri režijnej chuti. Jeho komiksová adaptácia nemá so svojou relatívne vážnou predlohou takmer nič spoločné a vydáva sa vlastnou cestou. Supertajná organizácia MIB je snom každého konšpirátora a hlavne zdrojom veľmi slušnej zábavy. Aj napriek nie úplne využitému potenciálu si film získal obrovské množstvo fanúšikov a jeho obľubu nedokázali zničiť ani menej vydarené pokračovania. Will Smith a Tommy Lee Jones v najlepšej forme sú spolu s chytľavým námetom najväčším tromfom tejto rodinnej popcornovky. Držiteľ Oscara za masky a ďalších dvoch nominácií.(16.3.2016)

• - Edgar, pri ktorom odpadne žena po tom, čo si natiahol hlavu, má roztiahnutú kožu na tvári. No v zábere z boku už pokožka roztiahnutá nie je, je len vidieť ako si Edgar hlavu drží rukami. (Kub_ees)

• - Když Edward pohne se stolem během testu, uslyšíte nepříjemný zvuk ještě dříve, než je se stolem pohnuto. A mimochodem, na vizitce MiB se adresa pohybuje střídavě nad a pod logo. (don corleone)

• - V konspiračních teoriích UFO se objevuje termín "Muži v černém", který zkratkou M.I.B. označuje muže v černých oblecích, kteří se prohlašují za vládní agenty a usilují výhružkami nebo zastrašováním přimět svědky UFO k mlčení. (ClintEastwood)