Víc marketingový produkt než film. Dané téma skýtá tolik možností, ale nebylo jich zdaleka využito. Největší chybu vidím ve scénáři, obsahujícím spoustu hluchých míst. Několikrát jsem se zasmál, ale žádná velká legrace to nebyla. V podžánru sci-fi komedie MIB zdaleka nemají na skvosty jako jsou např. Galaxy Quest nebo Pátý element.(6.8.2002)

S komiksovou předlohou jsem neměl nikdy co do činění, ale to mi nikterak nebrání v tom, si toto výborné sci-fi dosyta užít. Will Smith tu dokazuje, že devadesátky na poli blockbusterů patřily hlavně jemu, exhibice jeho komediálního talentu ve velkém. Každopádně Tommy Lee Jones nezůstává moc pozadu, stejně jako výborné triky a tolik typická hudba Dannyho Elfmana. A z toho přerostlýho švába se mě pravidelně zvedal kufr, fakt nechutná postavička, kterou naštěstí v dalším dílu nahradili mnohem více sexy emzákem- ale zase ne tak vtipným :-) Jedna z nejlepších (sci-fi) komedií devadesátých let.(16.5.2013)

Tak jsem si zopáknul tuhle klasiku a rozplýval jsem se nad tím devadesátkovým vzhledem. Svým způsobem mi tohle chybí, nyní v digitálním věku už ty filmy jsou prostě dost odlišné. Navíc padesátník T.L. Jones ještě vypadá použitelně a dobře, ne jako ta 70tiletá ikona, co už je ve filmech jen za zásluhy a jako lákadlo na jméno. V tomto filmu ještě hrál postavu a samozřejmě poměrně mladý Will Smith plný mladistvé energie, kterou svou postavu protkává a i v tomto filmu dokazuje pěknou práci s mimikou. Rozhodně i postava, alá člověk/brouk, má co do sebe. Odehrát ty scény tak strnule a zároveň celkem nechutně, radost na to koukat, když to pak vypadá opravdu tak nějak nelidsky. Je to vlastně taková sci-fi pohádka, která si utahuje ze všeho okolo UFO a věcí tím spojených. A i po téměř dvaceti letech od vzniku filmu se mi stále líbí.(30.9.2016)

Krotitelia duchov pre 90. roky. Bývalý kameraman bratov Coenovcov bol po úspechoch s Adamsovou rodinou a satirou Get Shorty! pri režijnej chuti. Jeho komiksová adaptácia nemá so svojou relatívne vážnou predlohou takmer nič spoločné a vydáva sa vlastnou cestou. Supertajná organizácia MIB je snom každého konšpirátora a hlavne zdrojom veľmi slušnej zábavy. Aj napriek nie úplne využitému potenciálu si film získal obrovské množstvo fanúšikov a jeho obľubu nedokázali zničiť ani menej vydarené pokračovania. Will Smith a Tommy Lee Jones v najlepšej forme sú spolu s chytľavým námetom najväčším tromfom tejto rodinnej popcornovky. Držiteľ Oscara za masky a ďalších dvoch nominácií.(16.3.2016)

I po druhém či třetím zhlédnutí se na to stále ještě dá koukat a dobře se bavit. Vtipná, místy dokonce hodně vtipná sci-fi komedie, sice bez náznaku jakéhokoliv přesahu k čemukoliv výjimečnému a nezapomenutelnému, ale alespoň ústřední dvojice hrdinů má šmrnc a přívažek nadčasovosti. Planetární (i když velmi lokálně, čistě americky, pojatá - svět rovná se Amerika) konkurence nejen federálnímu úřadu FBI, ale možná dokonce i samému agentu 007... Podobné filmy: Muži v černém 2, Krotitelé duchů, Mars útočí!(25.1.2007)

• - V 37. minúte filmu je na dverách Rosenbergovho obchodu vidieť odraz Edgarovej dodávky, ktorá však prichádza zaparkovať až v nasledujúcom zábere. (Kub_ees)

• - Will Smith po přečtení scénáře nechtěl film natáčet, přesvědčila ho jeho žena. (don corleone)

• - James Edwards (Will Smith) nosí ve filmu hodinky Breitling Chronograph a Hamilton Ventura. (Roland Sands)