Obsadit Willa Smitha do filmu s názvem Muži v černém je z polovičky rasisticky motivovaná sebevražda. Pokud by snad Barry Sonnenfeld zoufal, že to plně nevyšlo, navrhuji mu zajet si na výlet k nám, a natočit psychologickou sondu do pracovní náplně vybraného dua méně přizpůsobivých občanů, která by se jmenovala Muži ve snědém. Jinak tohle je vyloženě hovadina největšího kalibru, kterou omlouvá jen časem zavátý rok vzniku. Rozumím tomu, jak snadné bylo rozehrát přípravy na další pokračování, ale byli také tvůrci srozuměni s tím, že podruhé nevstoupí ani do stejného údolí, natož pak do stejné řeky...? P.S: Abychom si rozuměli - ta hovadina mě bavila!(27.5.2012)

Co se vám na tom nelíbí? Lepší komerční komedie než většina ostatních komerčních komedií, lepší komerční sci-fi než většina ostatních komerčních sci-fi a asi lepší komerční film vůbec než většina ostatních komerčních filmů. zZa sebe říkám ok. Problém bude asi v tom, že já film viděl v době vzniku, kdy byl prostě super, zatímco místní kindershits to dají dnes a hned to porovnají s Avatarem nebo jakou sračkou, a pak se jim to prostě líbit nemůže.(25.1.2007)

Nadprumernej popcorn, nic vic, nic min. Dvojice Smith - Jones je v pohode a nektery dialogy jsou fakt vtipny (Elvis je mrtvej. Neni, jen se vratil na svou planetu). Pribeh je taky docela slusnej, zadny zdrzovani, furt se neco deje a triky jsou nadprumerny (teda krome par mimozemstanu, ktery vypadaj jak gumovy). Celkove to je jedna z lepsich sci-fi komedii poslednich let a vyborna oddychovka.(23.3.2005)

Výborná komedie,která definitivně posunula Willa Smithe mezi hollywoodskou elitu.Viděl jsem to tak pětkrát a řekl bych,že dalším zhlédnutím bych nic nezkazil.Will má pár skutečně povedených hlášek,Tommy Lee Jones je taky parádní a triky by se neztratily nejspíš ani dnes.Scény jako výcvik u MiB a spousta dalších jsou výborné.Barry Sonnenfeld sice nepřekonal svou Addamsovu rodinu,ale tohle je taky super.80 %(19.5.2009)

Z odstupom času priznávam že je to zábavné. Tommy Lee Jones je natoľko charizmatický, že si jeho herecký prejav jednoducho užívam a Will Smith mu tu fantasticky sekunduje. Má to skvelé vtipy, super masky a výborné efekty. Síce sa nejedná o sofistikovanú zábavu ani o úplnú bláznivosť ale scenáristicky je príbeh krásne vypointovaný a dramaturgické chyby by sme hľadali naozaj len ťažko. Je to ako keby Sonnenfeld natočil svoj vysnívaný príbeh a podarilo sa mu to. Nie som veľký fanúšik série ale prvý Muži v čiernom v celej tej svojej konšpirácií a schopnosti hláškovať ako zmyslov zbavený, vytvárajú veľmi podarenú ak nie kultovú sci-fi komédiu. Kedysi mi to neuveriteľne vadilo kvôli hlavnému hmyziemu záporakovi. Tentokrát som to prekúsol. Škoda že tam Linda nemala trocha väčšiu úlohu.(14.10.2012)

• - Když K (Tommy Lee Jones) sdělí Edgar Bugovi obvinění z násilí v sekci 4153 Tycho Treaty, odkazuje na den narození režiséra filmu (1. dubna 1953). (don corleone)

• - Věta, kterou pronese Will Smith, když dopadne na autobus "It just be raining black people in New York" byla údajně improvizace, kterou nakonec ve filmu nechali. (don corleone)

• - Když K (Tommy Lee Jones) odhalí, že je na světě asi 1 500 vetřelců a většina na Manhattanu, kde se snaží slušně žít, James (Will Smith) se zeptá: "Jako taxikáři?" To je odkaz na román „Stopařův průvodce po Galaxii", konkrétně čtvrtý díl, kde Ford Prefect říká v úvodu, že řízení taxíku je dobrý způsob žití pro vetřelce v New Yorku. Další odkaz na stejný román je na konci, kde je vesmír zobrazen jako kulička, se kterou si cvrnkají vetřelci. (don corleone)