Tommy Lee Jones a Will Smith stvárnili jednu z najlepších dvojok v histórii akčných filmov. Na Mr. Whita a Mr. Blacka sa môžem pozerať dokola, stále a stále. Skvelá, nápaditá akčná komédia s kopou čierneho humoru. Odporúčam vážne každému na zlepšenie zlej nálady alebo vylepšenie dobrej na ešte lepšiu. A pre dokonalý efekt by ste mali pozerať aspoň vo dvojici. Budete sa baviť - za to vám ručím!(9.1.2010)

Dost dobrá oddychovka. To, co mě zaujalo nejvíce je, s jakou lehkostí a nenucením je celý film natočený. Prostě se jen posadíte a sledujete Muže v černém a pár divných mimozemšťanů, občas se zasmějete u nějaké hlášky a pěkně se necháte unést až do konce. A pokud se vám nebude chtít vstávat, tak si ještě poslechněte slušnou titulkovou píseň Willa Smitha.80%(16.12.2007)

• kingik

Když u vás dojde k setkání třetího druhu s mimozemským návštěvníkem, uděláte nejlíp, když se obrátíte na agenty "J" a "K". Elegantní afroameričan a stárnoucí bručoun si budou vědět rady v každé vypjaté situaci s vesmírnými kreaturami. Dvojice Will Smith a Tommy Lee Jones funguje a jejich vzájemné špičkování je do jisté míry i zábavné. Film nepřišel s nejlepším scénářem. Digitální triky v dnešní době už působí celkem dýchavičným dojmem a nejednou jsem měl pocit, že film je právě tady jen od jejich prezentace. Neškodilo by vyhrát si více s příběhem, který tak nějak zaostává a dnes již v neoslnivé trikové stránce se postupně ztrácí. Film se stal hitem, ale nebavil jsem se u něj až tak mimozemsky. 40%(17.2.2009)

Víc marketingový produkt než film. Dané téma skýtá tolik možností, ale nebylo jich zdaleka využito. Největší chybu vidím ve scénáři, obsahujícím spoustu hluchých míst. Několikrát jsem se zasmál, ale žádná velká legrace to nebyla. V podžánru sci-fi komedie MIB zdaleka nemají na skvosty jako jsou např. Galaxy Quest nebo Pátý element.(6.8.2002)

Výborná komedie,která definitivně posunula Willa Smithe mezi hollywoodskou elitu.Viděl jsem to tak pětkrát a řekl bych,že dalším zhlédnutím bych nic nezkazil.Will má pár skutečně povedených hlášek,Tommy Lee Jones je taky parádní a triky by se neztratily nejspíš ani dnes.Scény jako výcvik u MiB a spousta dalších jsou výborné.Barry Sonnenfeld sice nepřekonal svou Addamsovu rodinu,ale tohle je taky super.80 %(19.5.2009)

• - Když K (Tommy Lee Jones) odhalí, že je na světě asi 1 500 vetřelců a většina na Manhattanu, kde se snaží slušně žít, James (Will Smith) se zeptá: "Jako taxikáři?" To je odkaz na román „Stopařův průvodce po Galaxii", konkrétně čtvrtý díl, kde Ford Prefect říká v úvodu, že řízení taxíku je dobrý způsob žití pro vetřelce v New Yorku. Další odkaz na stejný román je na konci, kde je vesmír zobrazen jako kulička, se kterou si cvrnkají vetřelci. (don corleone)

• - Keď hráč týmu Mets uvidí na oblohe UFO, tak má na sebe dres s číslom 23. Neskôr má v novinovom článku na sebe dres s číslom 20. To, že ide o toho istého hráča, nám potvrdzuje novinový titulok. (Kub_ees)

• - Žena v domácnosti jménem Beatrice je odkaz na román Kurta Vonneguta "Sirény z Titanu". (don corleone)