Pokračování (a u Mužů v černém to nebylo jinak) bývají bláznivější a dražší, ale co do originálnosti a propracovanosti je jednička prostě nedostižná. A tehdy se líbila moc. Kritikům i divákům. Pomohla velmi masivní kampaň, pomohla ústřední pecka Men in Black. Dnes, takřka po dvaceti letech nadšení výrazně opadlo. Kombinace učitel/žák funguje, bláznivé triky docela zabírají, ale přeci jenom vítězství nápadu nad příběhem už optikou dnešního diváka (2016) výrazně pokulhává. Pobyt v supertajné vládní agentuře je nezáživný a chybí mu tempo, těch triků nakonec není tolik a humor také není tak účinný, jak mohl být. Ale opakuji, že jde o pohled diváka, který se k tomuhle boji s vesmírným odpadem vrátil po dlouhých letech. Například režisérova Addamsova rodina je mnohem záživnější při opětovném puštění. 70%(9.12.2016)

Když jsem MIB viděla poprvé v kině, nijak zvlášť mě nenadchli, ale pak jsem je díky HBO viděla znovu a znovu a znovu...a věřte mi, bavím se čím dál víc. Tommy Lee Jones a Will Smith jsou úžasní. Scéna, kdy Smith dělá přijímačky k MIB je prostě nádherná, když asistuje u porodu je další skvělý kousek...MIB jsou takovými scénkami nabití. A kdo říká, že to musí být o něčem ??? Vždyť je to jen komedie a nádherná . Mimochodem, kdo z vás dohoní Ceflapoida ??(8.10.2004)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. A skvělá černá sci-fi komedie, u které se vždy královsky bavím. Trailer: http://www.csfd.cz/film/11893-muzi-v-cernem-men-in-black/videa/(15.2.2009)

Film jsem si po delší době zopakoval a přišel mi fajn. Bílý Tommy Lee Jones a jeho černý parťák Will Smith se vzájemně skvěle doplňují. Příběh je jednoduchý a svižný. Všude je plno zajímavých nápadů. Triky musím ocenit, protože až na velmi umělý závěrečný výbuch jsou na moc pěkné úrovni. V akční přehlídce zbylo místo i pro několik žertů. Slabší 4* dát zkrátka musím.(2.5.2013)

• kingik

Když u vás dojde k setkání třetího druhu s mimozemským návštěvníkem, uděláte nejlíp, když se obrátíte na agenty "J" a "K". Elegantní afroameričan a stárnoucí bručoun si budou vědět rady v každé vypjaté situaci s vesmírnými kreaturami. Dvojice Will Smith a Tommy Lee Jones funguje a jejich vzájemné špičkování je do jisté míry i zábavné. Film nepřišel s nejlepším scénářem. Digitální triky v dnešní době už působí celkem dýchavičným dojmem a nejednou jsem měl pocit, že film je právě tady jen od jejich prezentace. Neškodilo by vyhrát si více s příběhem, který tak nějak zaostává a dnes již v neoslnivé trikové stránce se postupně ztrácí. Film se stal hitem, ale nebavil jsem se u něj až tak mimozemsky. 40%(17.2.2009)

• - Když K (Tommy Lee Jones) odhalí, že je na světě asi 1 500 vetřelců a většina na Manhattanu, kde se snaží slušně žít, James (Will Smith) se zeptá: "Jako taxikáři?" To je odkaz na román „Stopařův průvodce po Galaxii", konkrétně čtvrtý díl, kde Ford Prefect říká v úvodu, že řízení taxíku je dobrý způsob žití pro vetřelce v New Yorku. Další odkaz na stejný román je na konci, kde je vesmír zobrazen jako kulička, se kterou si cvrnkají vetřelci. (don corleone)

• - Když K (Tommy Lee Jones) sdělí Edgar Bugovi obvinění z násilí v sekci 4153 Tycho Treaty, odkazuje na den narození režiséra filmu (1. dubna 1953). (don corleone)

• - David Schwimmer a Chris O'Donnell mohli hrát postavu J, ale také odmítnuli, stejně jako Clint Eastwood roli K. (don corleone)