Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (681)

Radek99 

všechny recenze uživatele

I po druhém či třetím zhlédnutí se na to stále ještě dá koukat a dobře se bavit. Vtipná, místy dokonce hodně vtipná sci-fi komedie, sice bez náznaku jakéhokoliv přesahu k čemukoliv výjimečnému a nezapomenutelnému, ale alespoň ústřední dvojice hrdinů má šmrnc a přívažek nadčasovosti. Planetární (i když velmi lokálně, čistě americky, pojatá - svět rovná se Amerika) konkurence nejen federálnímu úřadu FBI, ale možná dokonce i samému agentu 007... Podobné filmy: Muži v černém 2, Krotitelé duchů, Mars útočí! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Po nevtipném a nudném začátku jsem si už pomalu začal říkat, proč se o tomto filmu svého času mluvilo jako o diváckém hitu, ale při "pohovoru" to naštěstí začalo chytat šťávu a občasný humor. Ten nebyl ani tolik založen na hláškách jako hlavně na sehranosti nesourodé dvojky K&J. Masky byly nápadité, triky a efekty samotné mi už ale přišly celkem obyčejné. Potěšil však pěkný závěr. MiB jsou docela zábavnou a pohodovou jednohubkou, ideální na odreagování, která je (v daném žánru) tak na slabší 4*. ()

Reklama

gogos 

všechny recenze uživatele

První Men in Black s přehledem fungují i po 15 letech. I když efekty možná trochu zavál písek času, i když byl film viděn již několikrát, přesto dokáže pobavit, nadchnout pestrostí, originalitou a Willem Smithem na začátku doby, kdy mu Hollywood líbal nohy. Barry Sonnefeld se vytáhl, Danny Elfman nezklamal. Funguje obsazení, akční i vtipné scény, originalita a vše si do sebe vůbec tak nějak sedlo. Muži v černém mají možná několik chyb, možná trochu zestárli a vždycky to byla a bude tak docela blbost, ale rozhodně nezklamou a pobaví. Jednoznačné 4* ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Relativně zábavná blbůstka o agentech, co nás chrání "před šmejdem z vesmíru". Překvapivě to není zas tak tupá zábava, čímž sice nechci říct, že by se zde řešili zásadní otázky lidstva, ale Sonnenfield to vzal za správný konec a podpořen zdařilými triky a sympatickými herci vytvořil důstojnou sci-fi podívanou. Zdá se mi však, že se tímhle filmem Sonnenfield poněkud vyčerpal. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Výborná popkornovka, možná vůbec nejlepší, jaká byla v rámci sci-fi kdy stvořena. Tommy Lee Jones představuje protřelou zkušenost, která se opírá o přísný řád a léta praxe, zatímco Will Smith překypuje mladistvím entuziasmem a nebojí se za to pořádně vzít. Oba dohromady jsou pak zárukou prvotřídní zábavy a úderných fórků, které můžu opravdu vždycky a všude. Originální námět je jim postavený přesně na tělo a Sonnenfeld ho dokázal zpracovat takovým způsobem, který prostě musí přitáhnout lidi do kina- humor, spousta akce a pekelně vydařená vizuální stránka. Ovšem to, co předvedl pan režisér ve dvojce, je vyloženě zločin. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (46)

  • V 38. minúte filmu má K (Tommy Lee Jones) preložené nohy, po chvíli ich má vystreté, no hneď v ďalšom zábere ich má opäť preložené. (Kub_ees)
  • Mačka s obojkom, na ktorom je nápis „Orion“, ho má v jednej scéne vymenený za iný obojok. Môžme si to všimnúť podľa tvaru písma na obojku. (Kub_ees)

Související novinky

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)

Reklama

Reklama