Komedie / Drama / Romantický

USA, 1988, 104 min

Ten film je celkem nudný, bez nápadu a příběh vás taky zrovna neohromí. Přesto je film lehce podceňovaný, protože je velmi atmosferický 60% by si zasloužil. Filmy z 80. let mají něco do sebe a mladá Julia Roberts mě bavila. Jako bonus si mohu odškrtnout, že jsem viděl úplně první film Matta Damona. Nějak se začít musí a tento film je celkem pohodový rozjezd.(22.12.2020)

• zdeny99

Kdyby tu nehrála začínající Julia Roberts, tak si myslím, že by si na tento film už dávno nikdo nevzpomněl. Jediné, co se dá pochválit, je skutečně právě Julia Robets, protože jí to chvílemi fakt slušelo. Jinak z toho nemám vůbec. Znali? Neznali se? A najednou se projíždí autem, krásný oblečky, romantika u krbu... Prostě lehkovážně sepsaná romantika, která s realitou nemá nic společného. [1489. hodnocení, 25. komentář, 54%](16.12.2020)

Lehce humorná oddechová romance se začínající Julii Robertsovou. Kromě ní se ale ve filmu objeví i několik dalších poměrně známých jmen, třeba Vincent D'Onofrio (Muži v černém, Olověná vesta). Nejde o žádné veledílo, ale jak už jsem zmínil, je to jen a jen oddechovka a jako takovou je nutné tento film i brát.(22.5.2003)

• Jara.Cimrman.jr

"Pojď se něčeho napít. Zbiješ je potom." Jsem rád, že se mi cosi houpá mezi nohama, takže nemusím řešit holčičí problémy. To holky z restaurace Mystic Pizza jsou na tom o dost hůř. Musí totiž zjistit, jestli je ideálním partnerem smradlavý vidlák, ženatý inteligent nebo bohatý flákač. Tak to je reprezentativní výběr. Mě přitom nejvíc zaujala Daisy při kulečníku a Bill zoufale odmítající nemanželský sex před Ježíšem. Jinak mě ovšem problémy amerických zapadákovů dost míjejí.(13.9.2018)

• Petrus1

Mám ráda pizzu. Moc. Mám ráda Vincenta D'Onofrio. Moc. Nemám ráda Julii Roberts. Moc. Přemohla jsem se a místo toho, abych šla vařit sobotní oběd jsem se rozhodla, že se na to podívám. Vlastně jen proto, abych si mohla odškrtnou další film s Vincentem. Ten se tam ale neobjevoval tak často, jak jsem doufala. Tak z toho pro mě nakonec zbyla nudná romantická komedie (ani ženské citlivé duše u toho nebudou bulet), která se nehodí nikam jinam, než na to sobotní dopoledne. Film jsem si odškrtla a už ho vidět nemusím (příště půjdu radši vařit...)(29.3.2010)

• - Ve filmu v malé roli debutoval Matt Damon. Role americké Portugalky se pak počítá za první vážnější pro Julii Roberts. (SeanBean)