poster

Der rote Kreis

 • USA

  The Red Circle

 • USA

  The Crimson Circle

Thriller / Krimi

Západní Německo / Dánsko, 1960, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Hodně zašmodrchané, trochu jsem to návazností nepobíral. Film rozhodně patří do západoněmecké krimi a la Jerry Cotton, ačkoliv není ani trochu akční, připodobnil bych ho atmosférou (i vizuálně) k Pollockovým Deseti malým černouškům. Viděno v anglickém dabingu (k čemuž se sluší ještě poznamenat, že hlas herce dabujícího jednoho ze starých pánů vydíraných tajemným zabijákem patřil asi o dvě generace mladšímu dabérovi) .(12.7.2011)

 • JohnSmith
  *

  Divná a hlavně hloupá krimi. Ani jsem to nedokoukal.(10.1.2018)

 • darkrobyk
  ****

  Zdánlivě zamotaný příběh plný zvratů se počne rozplétat a jako u většiny wallaceovek se ukáže, že vrahem je ten, koho by divák neměl podezírat vůbec. Sličné ženy zde zastupuje půvabná Renate Ewertová (zemřela zatraceně mladá...), E.Arent téměř nešaškuje a temné atmosféry se příliš nedostává. Hudba slušná (Willy Mattes), leč neoslňující a nedosahující kvalit Petera Thomase. Aspoň že mrtvol bylo požehnaně. 3,5*(21.12.2015)

 • Flego
  ****

  Červený kruh je výstraha pre bohatých, že sú v nebezpečenstve vydierania alebo smrti. Inšpektor Parr (Karl-Georg Saebisch) je pri vyšetrovaní ťažkopádny a šéf Scotland Yardu sir Archibald je z toho nervózny, lebo obetí pribúda. Pod tlakom verejnosti mu pridelí na pomoc súkromného detektíva Derricka Yaleho (Klausjürgen Wussow) . Druhá filmová kriminálka natočená podľa románu Edgara Wallaceho v povojnovom Nemecku nie je natočená v takom rýchlom tempe ako neskoršie príbehy, disponuje však duchaplnými dialógmi, množstvom postáv a zvratov. Exteriéry boli natáčané v Dánsku, dominanty Londýna sa použili z predchádzajúceho filmu Der Frosch mit der Maske .(20.4.2011)

 • Mariin
  **

  Raná wallaceovka, která ještě postrádá tempo a zápletka je až moc komplikovaná. Teprve Harald Reinl ve svém Tajemném mnichu a Alfred Vohrer v Indickém šátku dotáhli tento brakový žánr západoněmeckých adaptací anglických sešitových detektivek k vrcholu.(18.2.2012)

 • - Renate Ewert i Thomas Alder, kteří hrají ve filmu, spáchali sebevraždu. (Cheeker)

 • - Pro anglickou verzi filmu byly natočeny scény navíc. (Cheeker)