poster

Invasion of the Saucer Men

 • USA

  Invasion of the Saucer-Men

 • USA

  Hell Creatures

  (pracovní název)
 • USA

  Spacemen Saturday Night

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Invasion of the Hell Creatures

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA, 1957, 69 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  **

  Tenhle film měl výborně našlápnuto, docela nápadité ufony... a předpoklady být špičkou. Ale nějak se nepovedlo pospojovat ani tak jednoduchý děj dohromady. Jsou tam skupinky lidí (obvykle cca po jednom či dvou), které tak nějak různě narazí na ufony (nebo narazí na ty, co narazili na ufony), jenže jakoby každá hrála na vlastní pěst. To je za mě asi nejslabší aspekt. Jinak se herci snaží dolovat humor, hlavně jemně ironické průpovídky -- ale vyznívá nějak planě.(19.4.2012)

 • Lima
  **

  Jedna z nízkorozpočtových scifáren, které vznikaly v 50.letech jak na běžícím pásu a která vzhledem k názvu a plakátu slibovala mnohé, ale výsledek je poněkud chatrný. Což o to, největší lákadla v podobě samotných ufounů vypadají pěkně - malá skřetí postava s velikou hlavou a vypouklýma očima - ale člověk si jich moc neužije. Záběry na ně jsou střídmé, celý film se pořád schovávají ve křoví, celí jsou vidět jen málokdy a když už se odhalí, tak díky neustále tmě (celý film se odehrává během jediné noci) nejsou moc vidět. Co stojí za zmínku, jsou jejich schopnosti. Zabíjejí tím způsobem, že jim z rukou vyjedou jehly, jimiž stříknou do oběti velkou dávku čistého alkoholu, jehož přemíra člověka zabije. A aby to nebylo málo, když jeden z ufonů je zabit při automobilové nehodě, odpadne mu ruka, které naroste oko a začne se pohybovat přibližně jako ruka v Addamsově rodině. Bohužel tyto divácky vděčné momenty jsou dost řídké. Film podivně osciluje mezi sci-fi, dramatem a komedií. Scenář se točí kolem páru teenagerů, kteří mimozemšťany během randění v lese objeví a jejich hlavním problémem není, jak mimozemské vetřelce porazit, ale jak přesvědčit policejní autority, aby jejich nálezu věřili. I díky rozjuchané, komediální hudbě se příběh místama nese v lehce ironickém tónu (ale s absencí jakkéhokoliv vtipu), místama se tváří jako drama (ale není čeho se bát) a ve výsledku se jedná o poměrně fádní, nudnou záležitost.(6.10.2004)

 • bubblebobble
  **

  Nebudeme si klamať. Tento film je už v dnešnej dobe v TV nevysielateľný. Vtipné miesta by sa možno našli ale zrejme aj v zástupe žánrových béčok sa nájdu aj lepší a vtipnejší zástupcovia. Neurazí, nudiť nestihne ale vyfučí z hlavy a myslím, že o rok si budem pri pozeraní svojho zoznamu videných filmov búchať hlavou o stôl a rozmýšľať o čom to vlastne bolo. Tak pre istotu: Robo, bolo to o nadrbanej krave a o jednej otravnej pobehujúcej čapatej ruke.(27.10.2014)

 • Tsunami_X
  ***

  Jedno ospalé maloměsto, jeden nadržený pár, jedna zdánlivě nudná sobotní noc a jedno vesmírné blikající plavidlo. Podaří se zamilovaným nezletilcům přesvědčit oficiální místa o hrozícím zeleném nebezpečí? Dokáže armáda zahladit všechny stopy emzáckého výsadku? A co na to postarší majitel pozemku? V tomhle sci-fi, které kouří hororu a líže komedii, je dovoleno naprosto vše.(23.9.2006)

 • Oktavianus
  **

  Navzdory nádhernému (a dost klasickému) vzhledu mimozemšťanů, zajímavému způsobu zabíjení a podivnému chování jejich utrhnutých končetin je to film slabý a bohužel dost nudný. Nekonečné pokusy mládežníků, aby jim policie a vůbec ostatní uvěřili, že opravdu srazili zelenou příšeru, a ne chlapa, co se ocitl v márnici, časem začnou být otravné, a přestože policajti odpálí létající talíř, stejně jsou pořád otravně skeptičtí. A tak všechno opět musí vyřešit celá banda puberťáků, to nikdy nevidím moc rád. Dalším mínusem je to, že jelikož se příběh odehrává během jedné noci, není toho po většinu času moc vidět, a to ani zelení mužíčci, kteří bývají většinu času schovaní v křoví. A aby toho nebylo málo, nesmyslně zvolená veselá hudba a rádobyvtipné zvuky tomu dodávají punc cirkusového představení. Je to škoda.(10.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace