Jim Trask (Jock Mahoney) se po válce vrací domů do svého rodného městečka Abilene, kde chce navázat na svůj starý život. Po příjezdu se ovšem dozvídá, že si všichni mysleli, že je mrtev a to i jeho snoubenka Peggy (Martha Hyer), která je nyní zasnoubena znovu. Tentokrát však za jeho movitého přítele Moselyho (Lyle Bettger). Jim nechce překážet a straní se. Chce dokonce zmizet z města a začít nový život. Jeho přítel Dave Mosely mu ale nabídne práci šerifa. Jim přijímá, ale neví, že se právě stal součástí plánu chamtivého Davea Moselyho. (Mol)

Mol

THERE ARE ONLY TWO PEOPLE IN THIS WORLD THAT MATTER TO ME. YOU AND MY BROTHER. I LOST TAD. I WOULD DIE IF I LOST YOU. I PROMISE NOT TO LET YOU DOWN. NEVER, PEG!!! Jim Trask se nám vrací po válce domů do Abilene, aby všem ukázal, že je pořád ten stejnej tvrďák jaký býval. To se mu ze začátku daří a všechny divákovi sympatie jsou s ním. Jenže potom se ve světle událostí ukáže jako srabík, který navíc lidem vykrádá ze zbraní náboje a tito lidé potom s jistotou chtějí vypálit a místo výstřelu se ozve jen prázdné klapnutí kohoutku a jejich následná smrt. To se prostě nedělá Jíme. Nakonec v mých očích vyhrává s přehledem zástupce šerifa, Verne Ward. To byl aspoň frajer. ()