Alison's Birthday

Horor

Austrálie, 1981, 97 min

Australské filmy konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let (například Next of Kin, Thirst) se vyznačují zvláštní a zajímavou atmosférou a také neschopností dosáhnout na nejvyšší kvalitativní příčky. Nepochopte mne špatně, ony jsou zajímavé a stojí za zkouknutí, ale při jejich sledování si budete stále říkat, že tomu něco chybí. A právě takový je i příběh Alison a jejích devatenáctých narozenin. V zásadě jde o klasický satanistický horror s pomalým dějem a solidní atmosférou, který by neměl utéct především milovníkům satana či klokanů.(23.7.2009)

• Campbell

Celkem jsem se těšil, na nějaký slasher. Australani umí, už to dokázaly několikrát. Ale tady naopak cítím strašné zklamání film mi nenabídl vůbec nic. Jen dlouhou nudu bez špetky originality. Což je škoda. Ale na druhou stranu kdo by od tak neznámého filmu čekal překvapení, že?Tohle je film který zkouknete a do hodiny se řeknete. Sakra o čem to bylo?Pro mě celkem nuda s občas sem tam dobrou scénou.(29.4.2012)