On, ona a on. Milostný trojúhelník, který se nemůže nezhroutit. Ale v tomhle případě existuje výztuha, která unese víc, než by se mohlo zdát. A jmenuje se AIDS.  Bezvýznamný newyorský podvodníček Gary dělá všechno proto, aby na ulici přežil. Do velkoměsta odešel vlastně jen proto, aby se více přiblížil Valentinovi, pornoherci, kterého tajně miluje, ale i když v tamějších kinech pro dospělé viděl všechny jeho filmy, na životní úrovni mu to příliš nepřidalo. Pak ale Valentina jednou potkal osobně a jejich střetnutí oběma změnilo život. Stárnoucímu Valentinovi nejprve mladíčkův zájem jen lichotil, ale posléze přeskočila jiskra a mezi oběma se rozhořel vášnivý vztah plný erotiky a rozkoše. Je zde ale jedna menší potíž v podobě Valentinovy dlouholeté přítelkyně Mary Carmen, která pracuje v jednom menším bistru. A po jistém čase následuje druhá, mnohem závažnější potíž - doktoři Valentinovi diagnostikují AIDS v pokročilém stádiu. Kupodivu je ale blízkost smrti nakonec tím správným tmelem, který rivalitu mezi Valentinovým milencem a milenkou vyhladí v toleranci a smír. Společně pak vyprovázejí milovaného muže vstříc nevyhnutelnému konci. Milostný trojúhelník v odvážném komediálním dramatu Dana Irelanda tvoří strany jménem Thomas Jane, Vincent D'Onofrio a Salma Hayeková. (oficiální text distributora)

Malarkey

Na tomhle filmu je všechno divný. Divný lidi, postavy, situace a scény. Nic, co by dokázalo nadchnout a jediné, co opravdu udivuje, tak herci, kteří se pro takový postavy propůjčili. ()

freddy

Tak trochu zvláštní film, který má velice pomalý rozjezd a do děje jsem se v tomto případě dostával jen velmi pozvolna a neorientoval jsem se v něm. Avšak jakmile film začal nabírat na obrátkách, tak to už bylo zcela o něčem jiném a nakonec jsem čekal na nevyhnutelný a tak trochu očekávaný závěr, ale tvůrci překvapili velice optimistickým koncem, kterým jakoby říkali, že zatímco někdo umře, tak jiný člověk se narodí. A myslím si, že konec nemohl být lepší. Co ale jinak film nabízí? Nabízí především milostný trojúhelník, ve kterém prim hrají muži, ale sympatická Salma Hayek zde rozhodně není do počtu a občas oba dva muže dokonale přebije. Musím říci, že Salma je zde opravdu k nakousnutí a je to opravdu hezká ženská. Dalším článkem onoho trojúhelníku je pak sympatický mladík Gary, kterého tak trochu svede pornoherec Valentino, a tak vzniká trojúhelník, který je velice zajímavý a ve kterém to dost často skřípe a jiskří, ale vždy se tato trojka dokáže nějak dohodnout. Sympatickou vedlejší postavou tu byl Valentinův pejsek, který se jednoho dne ztratil a svého páníčka hledal, což bylo naprosto výborné pro odlehčení celého příběhu. Ale jak si můžete přečíst i z popisu obsahu, do tohoto trojúhelníku zasáhne AIDS a nikdy už nic nebude jako dřív. Tenhle film je svým způsobem zvláštní, ukazuje život tří lidí, kteří žijí tak trochu na okraji společnosti a vymykají se svým chováním a svými myšlenkami. V běžném životě se s takovýto lidmi asi nesetkáte, a právě proto je dobře, že tento film je jakousi sondou za brány běžného života. Z těch známějších herců je zde kromě Salmy k vidění ještě Ethan Hawke v roli tatéra a musím říci, že jeho přítomnost filmu dodala na zajímavosti. Takže dějově celkem dobrý film, herecky to bylo zvládnuté perfektně a já jsem se nakonec rozhodl i přes ten pomalý rozjezd udělit solidní čtyři hvězdičky, protože tenhle film budu mít asi hodně dlouho v paměti. ()

klerik

Svojim spôsobom až nepríjemný fim. Ale pre komunitu bi-homo-trans je to asi zásadný počin. Emócie určite fungujú a samotná divnosť filmu podčiarkuje nejednoznačnosť, s akou sa väčšinová spoločnosť pozerá na lgbt... Občas to pripomenie CLERKS... ()

slunicko2

Jediná emoce, kterou ve mně film vybudil, byla nechuť. 1) Přihlouplý salámista, bisexuální pornoherec Valentino adekvátní mentální kapacity žije sexem a dnešním dnem. Partnerku mu tvoří protivná, agresivní, ignorantská a hloupá Carmen s podobným IQ a partnera bývalý "slušný" hoch Gary, který si neví rady sám se sebou. Jo a ještě je tu němý travestita zamilovaný do Garyho. 2) Zpracování odpovídá inteligenci postav a stejný je i český dabing. ()

Mania

Prvních deset minut filmu jsem doslova přetrpěla, ale pak se děj rozeběhne a opravdu stojí za shlédnutí. Postava Mary-Carmen je strašná a jak správně řekl Gary, zlá. Nezachrání jí ani konec, který přeci jen vyzní trochu pozitivněji než celé dílo. ()

jiri.twist

Mě zase ta Salma moc neoslovila, v některých situacích se mi zdála afektovaná (jestli to tak ale měla hrát, tak...), zpracování OK, příběh dle mě dost nereálný - tedy hlavně konec, celkově spíše doporučuji, tedy především těm, kteří si chtějí užít český dabing, kterého je v těchto typech filmů jako šafránu ... 6656 ()

Adiemus

Snad u žádného filmu jsem si stabilně neříkala "Mít tě po ruce, něčím tě praštím"; divím se, že to žádná z postav neudělala. A koho bych praštila? No samozřejmě půvabnou, leč naprosto nesnesitelnou Salmu. ()