Vítěz

Víťaz

Komedie / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 1996, 92 min

Alex Cox

Wendy Riss (scénář, divadelní hra)

Denis Maloney

Daniel Licht

Ken Schwenker

Carlos Puente

Scénografie:

Cecilia Montiel

Kostýmy:

Nancy Steiner

7. 2. 2010 - 50%(7.2.2010)

Historka z Las Vegas aneb kterak všichni chtěli míti Filipa... ;-) . . . Šťastný natvrdlík a miláček štěstěny se štěstím ve hře i v lásce (no tak zase...), trio dementů latinsko-mexické vizáže s rychlými gesty a pomalým (či spíše přes nevadské vedro zamrzlým) myšlením, hromada ostatních šmejdů, lumpů, lůzráků a parazitů, co jich Vegas tuny denně plodí a jedna (ke své chybě polepšená) mrcha blondýna (fakt dobrá R. de M.) - ideální mix postav a postaviček (pár namustrovaných auťáků a >božský< žeton nevyjímaje ;-) pro ryzí hw pulpovku v duchu lehce tarantinovském (či spíše se tenkrát vezoucí na vlně zájmu o téma po fenomenálním úspěchu P.F. Q.T.) - prostě okrajový ale stylový filmek s pár vskutku dobrými nápady pro pobavení fandíků >žánru< a... Zase jednou velké ALE! Bavíte se totiž (pokud máte chuť a nadhled) víc než dobře a ten závěr - ten má prostě pointu... Ten závěr je prostě geniální! Zhasněte svět!! Já chci taky vystoupit!!! . . . Tři hvězdičky tedy za film jako takový - a ta čtvrtá navíc, ta je opravdu (!) za ty poslední cca čtyři vteřiny filmu - bizarně skvostný fórek a geniální The End... ;-o - - - - - (Poprvé viděno 8.5.2009 na dvd, komentář zde jako první - 8.5.2009)(8.5.2009)

film je celou dobu takovej nijakej-dá se na to koukat,ale žádná pecka to zas není, takže kvalitní průměr, ale ten konec...fakt vynikajcí,souhlas s igi.B, škoda, že to nej trvá pár vteřin...60%(15.5.2009)

Filmová komedie natočená podle divadelní hry " Darker purpose ". Philip ( Vincent D'onotrio ) je štístko a ve všem na co sáhne vyhraje, jeho bratr Wolf ( Michael Madsen ) je zloděj a Louise ( Rebecca DeMornay ) je vrtošivá žena, která myslí jen na peníze. A do této osoby je Philip zamilovaný. Celý film se tak nějak pomalu vleče v divadelních obrazech, proplétají se osudy všech aktérů a vše se krásně řítí do závěrečného obrazu...přepadení, zhasnutí světel a střelba. Pak už jen čekáme až se odhrne opona a mi zjistíme, kdo přežil a kdo ne.... Docela slušný příběh. Ve filmu má hlavní hudební slovo Pray for rain ale zazní i Frederic Chopin Opus 64 minute waltz.(10.7.2010)

Docela těžký film. V celým filmu se prakticky moc neděje až na konci, kde se všechno zhroutí. ten je geniální. Ale jinak nic moc. Jo zapoměl jsem je to Madsen a je to frajer:-)(26.12.2010)

• - Alan Cox měl výhrady na Marca Damona a Rebeccu De Mornay, kteří bez jeho vědomí změnili celý hudební doprovod filmu. Od verze se tak Cox distancoval. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Nevada. (Terva)