poster

Utrpení

 • Česko

  Muž v nesnázích

 • USA

  Affliction

Drama

USA / Kanada / Japonsko, 1997, 114 min

 • gogo76
  ***

  Na človeka sa toho občas zosype až moc a keď v sebe nosíte traumy ešte z detstva je to neúnosné. A tak i Nick Nolte si v tomto filme prežíva svoje utpenie...Jeho večne ožratý a násilný otec je nanič, k tomu mŕtva matka, vyhazov z práce, nezhody s bývalou manželkou a dcérou a oporu nenachádza ani v novom vzťahu so S. Spacek. Keď si k tomu pripočítate neskutočnú bolesť zuba tak sa zdá, že sa proti vám otočil celý svet. Prvá polhodina tejto drámy je trochu menej záživná, ale s príchodom otca v podaní J. Coburna je to o dosť lepšie. Celkovo slušná dráma , tej depky je tu trochu moc, ale nezabije. A čo ťa nezabije, to ťa posilní. 60%.(3.5.2017)

 • DannyBoy80
  ***

  3* ale jen za výkony Nolteho a Coburna, protože ti zahráli solidní magory. Jinak příběh mi přišel dost slabý. Chyběly nějaké příběhové kotrmelce, trošku rafinovanosti. Depresivní zasněžená krajina je fain, ale např. v Simple Plan využita mnohem lépe. Mimo to já si nemyslím, že zasněžená krajina je depresivní, právě naopak. Závěrečné vysvětlení chování Nolteho mi přišlo slabé. Škoda, že nebyl více zapojený Dafoe a trochu více pitvány rodiné problémy.(3.8.2009)

 • Michelle75
  ***

  Nevím, nevím. I když jsem měla chuť několikrát to vypnout, nakonec jsem vydržela a tenhle film dokoukala. Nick Nolte zahrál výborně, ale celkově to odsejpalo až moc pomalu. Zase jeden z příběhů, kdy se z normálního člověka stává pomalu lidská troska, které v životě nic nevychází, počínaje dětstvím a do toho ta posedlost za každou cenu přijít na kloub jedné nešťastně nehodě-vraždě, no ano, ta posedlost toho hodně rozpoutala.(22.2.2010)

 • sedm.1
  ***

  Kdyby si autoři dali větší práci s příběhem,šlo by díky atmosféře,která se jim zde podařila vytvořit,o opravdu perfektní film.Skutečně,tak depresivně parádní atmosféru jsem ve filmu tohoto druhu už dlouho neviděl.Depresivní zima,depresivní prostředí,depresivní postavy,depresivní osudy,depresivní hudba(ta je tu vůbec to nejlepší),depresivní herecké výkony,prostě vše je tak depresivní,až to je parádní.Ovšem jak jsem se již zmiňoval,tuto všechnu dokonalou depresi shazuje dost nudný děj,který sice ke konci má své grády,ale stále to neni ono.Přesto velmi neznámí film,který by měl vejít do širšího podvědomý i díky hereckým výkonům.(19.5.2008)

 • Skip
  ***

  Tomuhle filmu hodně uškodila hudba, která pořád jen nějak hučela a tlumeně duněla. Jinak to bylo takové poněkud rozvleklé drama, v němž hrál vcelku přesvědčivě Nick Nolte chlápka propadajícího se stále hlouběji do hlubin utrpení. James Coburn, jako alkoholický a násilnický otec, budí v divácích přesně ty emoce, jaké má. Možná to chtělo jiné tempo, aby to mělo trochu švih.(25.10.2009)

 • - Režisér a scénárista Paul Schrader se během příprav k natáčení sešel s Jamesem Coburnem, kterého požádal, aby se na svou roli opravdu svědomitě připravil a věnoval jí veškerý svůj talent. Coburn mu na to odpověděl: "Takže vy po mně chcete, abych doopravdy hrál? To dokážu, moc lidí mě o to sice nikdy nežádalo, ale dokážu to." Za svou roli posléze získal Oscara. (MrCreosote)

 • - Manželka Wadea Whitehouse (Mary Beth Hurt) jezdí ve voze Audi 80. (lskala)

 • - Paul Schrader zadaptoval rovnomenný román Russella Banksa. (Svadbos)