poster

Utrpení

 • Česko

  Muž v nesnázích

 • USA

  Affliction

Drama

USA / Kanada, 1997, 114 min

 • sedm.1
  ***

  Kdyby si autoři dali větší práci s příběhem,šlo by díky atmosféře,která se jim zde podařila vytvořit,o opravdu perfektní film.Skutečně,tak depresivně parádní atmosféru jsem ve filmu tohoto druhu už dlouho neviděl.Depresivní zima,depresivní prostředí,depresivní postavy,depresivní osudy,depresivní hudba(ta je tu vůbec to nejlepší),depresivní herecké výkony,prostě vše je tak depresivní,až to je parádní.Ovšem jak jsem se již zmiňoval,tuto všechnu dokonalou depresi shazuje dost nudný děj,který sice ke konci má své grády,ale stále to neni ono.Přesto velmi neznámí film,který by měl vejít do širšího podvědomý i díky hereckým výkonům.(19.5.2008)

 • gombarix
  ***

  Takové jakési nevyužité (Schrader je patrně lepší scénárista než režisér), polopatický komentář to pro mě místy dost zabíjel (tu Dafoeovu roli bych celou vyškrtl). Chvílemi působí televizně. Škoda, Nolte tady podává ohromný výkon a Coburn je mu důstojným otcem (ale toho Oscara dostal evidentně spíš za zásluhy - ne že by si ho nezasloužil, ale Noltemu by za tento film slušel víc).(4.2.2010)

 • salalala
  ***

  Nejedná se o špatný film, navíc v mnohém trošičku připomíná legendárního Taxikáře. Jen prostě to trošku drhne, příběh je takový rozvláčný a někdy je tam až moc dějových linií. Na druhou stranu Nolte je excelentní, takhle hrát jsem ho v životě neviděl. Příliš teda nechápu Oscara Coburnovi, protože hraje sice dobře, ale nic extra to podle mýho neni. Když už Oscar, to radši ten Nolte. Jinak je tam úžasná atmosféra, takovou depku jsem dlouho neviděl, sníh tomu nádherně dodává. Škoda, že postava Willema Daofe je tam jen do počtu, to je fakt strašná škoda. Každopádně ten film za vidění stojí, ale je to na půl cesty mezi třema a čtyřma.(3.8.2009)

 • DannyBoy80
  ***

  3* ale jen za výkony Nolteho a Coburna, protože ti zahráli solidní magory. Jinak příběh mi přišel dost slabý. Chyběly nějaké příběhové kotrmelce, trošku rafinovanosti. Depresivní zasněžená krajina je fain, ale např. v Simple Plan využita mnohem lépe. Mimo to já si nemyslím, že zasněžená krajina je depresivní, právě naopak. Závěrečné vysvětlení chování Nolteho mi přišlo slabé. Škoda, že nebyl více zapojený Dafoe a trochu více pitvány rodiné problémy.(3.8.2009)

 • Skip
  ***

  Tomuhle filmu hodně uškodila hudba, která pořád jen nějak hučela a tlumeně duněla. Jinak to bylo takové poněkud rozvleklé drama, v němž hrál vcelku přesvědčivě Nick Nolte chlápka propadajícího se stále hlouběji do hlubin utrpení. James Coburn, jako alkoholický a násilnický otec, budí v divácích přesně ty emoce, jaké má. Možná to chtělo jiné tempo, aby to mělo trochu švih.(25.10.2009)

 • - Role Glena Whitehouse (James Coburn) byla nejprve odmítnuta Paulem Newmanem a Jamesem Garnerem. Oba ji kvůli její pochmurnosti a hrozivosti považovali za příliš náročnou na zahrání. Coburna nakonec doporučil sám Garner. (MrCreosote)

 • - Dva známí filmoví kritici Roger Ebert a Gene Siskel se shodli, že James Coburn byl ideální volbou do role muže, který vypadá, že dokáže nahnat strach i Nicku Noltemu, známému to představiteli dominantních bouřliváků (zde jako Wade Whitehouse). (MrCreosote)

 • - Paul Schrader zadaptoval rovnomenný román Russella Banksa. (Svadbos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace