Pokrevní bratři

Pokrvní bratia

The Boondock Saints

Krimi / Akční / Drama / Thriller

Kanada / USA, 1999, 104 min

Výborná akční jízda, která srší vtipem na všechny strany. Skvěle napsaná i zahraná je nejenom role Willema Dafoa, ale i bratří a "balíčkáře". Z obrazovky po celou stopáž utíká do éteru tak hutná atmosféra, že se astmatikům a lidem s dýchacími obtížemi může přítížit. P.S. Billyho Connollyho jsem opravdu nepoznal:))(20.7.2008)

Tento nenápadný snímek, by klidně mohl tvořit volnou trilogii s oběma gangsterskými filmy Guye Ritchieho (Snatch, Lock, Stock..) Na rozdíl od nich má však něco navíc. Přestože se jedná o komedii, nutí diváka přemýšlet o tom, jestli na tom něco není, vzít si spravedlnost do vlastních rukou. Oproti Ritchieho filmům má však něco navíc. Williama Dafoa. Ten jde do své role naplno, a každou scénu ve které se objevuje si krade pro sebe. Čemuž napomáhá i režisér tím, jak geniálně si umí poradit se sekvencemi, kdy je Dafoe na místě činu a vyšetřuje vrařdy. Poslech opery, či promítání přestřelek přímo do vyšetřování jsem zatím jinde neviděl a působí to vskutku osvěžujícím dojmem.(26.5.2008)

"Všichni se musíme obávat zlých lidí, ale je tu jiný druh zla, jehož se musíme bát nejvíce. A to je lhostejnost dobrých lidí." Čekal jsem lecos, ale takovýhle nášup teda ne. Už úvodní scéna v kostele je megacool a jednotlivé přestřelky dají zavzpomínat na Hong-kongská léta Johna Woo. Jenomže... Kanadská produkce je hodně znát. Peněz na to asi moc nebylo, kvalita je kolísavá a vy prostě cítíte, že kdyby scénáristi trochu přitvrdili, Duffy přidal na stylu a navíc dostal větší rozpočet, mohlo to klidně dopadnout ještě o třídu líp. Jinak ale nářez akce, bezva obsazení (to že byl Mladý Indiana Jones?!?) a slovíčko fuck na 100 způsobů. Super! Jo a jděte někam s tím Tarantinem, ten by nikdy nic tak dobrého nenatočil.(8.9.2007)

Vynikající záležitost. Film plný krve, násilí, střílení, vraždění, hlášek, modlení a skvělých hereckých výkonů .. Co více si v akčním filmu přát ? William Defoe, zde předváděl tak nadřazený herecký výkon, že z fleku bych mu mrskl 4 oscary, zde jsem si ho fakt zamiloval a ujížděl jsem na něm a to doslova i do písmene!! Jedna velká jízda. 100%(7.2.2015)

• mat.ilda

Těžce nadhodnocený pokus být druhým Tarantinem vzbuzuje spíše soucitný úšklebek než pobavený úsměv, už sám nápad "svatých" likvidátorů je podaný tak uboze, že ubožejší je už jen jejich latinské blábolení se znamením kříže dříve, než rukou společnou a nerozdílnou vypálí každý po jedné díře do hlavy mafiánského lotra a trapnou situaci rozhodně nevylepší následný rituál, včetně kladení mincí pro Charóna. Dva hlavní vykonavatelé spravedlnosti jsou maximálně béčkoví a nevýrazní, budiž jim to přičteno k dobru, protože si je nezapamatuju a nezaškatulkuju jako "ty nemožné pokrevní bratry", až se některému z nich něco jednou povede. To ovšem nemůžu tvrdit o chlápkovi jménem Rocco, na tyto typy a výkony se snadno nezapomíná a jeho další případné filmové postavy budou snadnou konfrontací. Když to shrnu - dvě hvězdy dávám ze soucitu k W.D., který jediný bavil, některé akční kousky a dobrou hudbu.(28.2.2010)

• - Po masakru ve škole v Columbine byl film kvůli zobrazování násilí odsunut a nakonec nasazen pouze do pěti kin na jeden víkend. Po vydání DVD však následoval velký úspěch. (HellFire)

• - Tetování, které má na ruce "Il Duce" je motýl, což je dobře vidět ve finální scéně u soudu. (Chatterer)

• - Pro hlavní role se uvažovalo i o těchto hercích: Patrick Swayze, Stephen Dorff a Robert De Niro. (FilmFan24)