poster

Kenka karate: Kjokušin buraiken

 • japonský

  Kyokuskin kenka karate burai ken

 • anglický

  Karate Bear Fighter

Dobrodružný / Akční / Drama

Japonsko, 1977, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomisaburo
  ****

  O fous lepší než jednička. O Sonnyho mistrovství asi nikdo nepochybuje, ale kamera a střih to znovu potápí. Zachraňují to tradičně gore efekty. Souboj s medvědem je na úrovni obdobné scény v Jak se budí princezny. Ona ani ta přetahovaná s býkem z prvního dílu se bez nějaké té makety neobešla. Přesto strhující podívaná.(14.9.2012)

 • Flipnic
  ****

  Technicky mnohem lépe zpracovaný díl, než byl ten první. To dělá z filmu pro příznivce klasického japonského "karate žánru" velmi zábavnou záležitost. Oyama (excelentní Sonny Chiba a to jak fyzicky, technicky, tak zejména herecky) to řeže jako vždy hlava nehlava, dává zabijácké petelice, potýká se s každým koho potká, a to od žáků karate škol, přey yakuzu až po medvěda ... No ten medvěd je kámen úrazu celého filmu ... Oyama jak známo byl neporazitelný a jeho údery dokázaly zabít býka a pro zvýšení své slávy údajně sejmul i živého medvěda. Film v jedné z částí vykresluje souboj s medvědem. Zatímco býk byl v prvním díle živý a souboj velice rafinovaně realisticky natočený, tady se Chiba utkává s člověkem trapně převlečeným do medvědí kůže, který se pohybuje jako člověk ... Samozřejmě chápu, že souboj s medvědem nešel v roce 1977 nijak zvláť efektně natočit a že za živým medvědem se neodvážil ani samotný Chiba, ale aspoň pár záběrů živého medvěda by neškodilo. Takhle se jedná opravdu o velice směšnou záležitost. Jinak film neoplývá zdařilým scénářem, Oyama jako by je smýkán životem sem a tam, chvíli se děje to, pak zas ono ... jako by nevěděl (stejně jako scénárista) co vlastně přesně chce a kam se ubírat (na druhou stranu možná takový jeho život skutečně byl). Vyváží to však opravdu skvělé herecké výkony, několik zásadních životních a filosofických momentů, a samozřejmě desítky karate soubojů.(9.9.2008)

 • zelvopyr
  ****

  Druhý díl série Kenka karate o Mas Oyamovi je trochu méně chaotický, než díl první. Na druhou stranu, jakási telenovelová naivnost scénáře (zápletka se zamilovanými, chlapečkem a jeho otcem atd.) je horší. Aspoň že je zde masakr člověka v medvědí kožce a nekonečná řada padouchů, co Oyamu přepadávají ze zálohy a on je vraždí. Ale asi nejvíc mi kazil radost ze solidního pojetí filmu občasný nešvar prvoplánové asijské produkce... Někdo se zapřísáhne, že něco za žádnou cenu neudělá, pak se změní nějaká okolnost (ale rozhodně nikoli ta, kvůli které se zapřísahal), a najednou jakoby nic přísahy nic neznamenaly a nic nebrání onu věc udělat. Jen kvůli tomu, aby děj odsýpal a něco se dělo, jsou jakákoli pravidla prostě pošlapaná, bez nějakého zajímavého důvodu... Což nemám rád :)(24.7.2012)

 • stub
  *****

  Druhý díl je dle mého názoru nejlepším z celé série. Akcí je našlapán stejně jako jednička, je však lépe napsán a zrežírován, vlastně jde až o překvapivě dobrou filmařinu, nejzajímavější je i dějově. Labužníky potěší, že se zde na chvíli objeví skutečný, tehdy téměř pětapadesátiletý Masu Oyama. Zdůrazňovat Chibovy kvalitní akční výkony je víceméně zbytečné, v dobré formě je i herecky. Oproti našlapanému "býčímu zápasu" z prvního dílu, je nejslabším momentem zcela zjevně boj s medvědem - já chápu, že zahrát medvěda asi tak úplně nejde;), ale lidské pohyby jsou v určitých momentech příliš zřetelné, ani kostým není kdovíco a přes očividně zběsilou střihačovu snahu to prostě nefunguje. Otázka zní: strhnout hvězdičku za medvěda, či nikoli?:)(14.12.2008)

 • Vaklaf
  *****

  Tak tahle série se hezky vybarvuje. Jako celek je to podstatně našláplejší než jednička a hluchý místa tu prakticky nejsou. Akorát ten medvěd je dost k smíchu, ale pro všechny milovníky béček je to pochopitelný a snadno přehlédnutelný detail. O Oyamovo životě toho moc nevím, ale tvůrci si dost vypůjčili z Musashiho - setkání se starým mistrem, kruh (což mi nevadí, je to moje oblíbená knížka). Je to tedy tak trochu samurajský "karáčo". Fanouškům tématu mohu vřele doporučit.(19.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace