Druha Fordova Ryanovka dopadla podstatne lepsie vdaka kvalitnemu scenaru. Jednotka bola osobnym pribehom v ktorom prakticky uplne absentovali politicke linie. V dvojke je vsetko tak ako ma byt a sledujeme kosate politicke čachre. Do toho sa tvorcom podarilo dobre napasovat aj par akcnych scen, ktore su tentokrat kvalitne prevedene. Noyce si pri prestrelkach celkom slusne a stylovo poradil aj s obmedzujucim PG-13 ratingom. Ford sa tiez snazi drzat viac pri zemi ako klasicka uradnicka krysa a za klasickeho neohrozeneho hrdinu je len v zavere. Linia medzi nim a Jamesom Earl Jonesom, ktora bola v prvom Fordovom diely tak hnusne odbita ma tentoraz dostatok priestoru. Vysledkom je spickovy politicky thriller, ktory napriek stedrej stopazi ani na chvilku nenudi. Teda pokial neocakavate od filmu s Fordom nonstop akciu. To budete sklamani. 8/10.(26.5.2012)

Výborný politický thriller.(15.7.2002)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů(24.2.2004)

• Lima

Přes hvězdné obsazení Ford-Dafoe silně překombinovaná nuda, kterou dokoukat do konce dá velkou práci. Ani bojové scény z Kolumbie nejsou tak dobře natočené, aby přinesly trocha potřebného adrenalinu a vytrhli tak diváka z letargie.(21.7.2002)

Jack Ryan, trošku netypický americký agent (žádný nezastavitelný neprůstřelný drak) je zpátky, tentokrát hlavně v pralesech střední Ameriky. Dějově film není špatný, John Clark Willema Dafoe je taky zahraný na úrovni a moje osobní velké plus pro tenhle film je ve skvělém sniperovi (i když si nevybavuju, že by Ding Chavez někdy v tomhle oboru působil). Další povedený mocenský thriller podle předlohy Toma Clancyho. Kdysi osmdesátka, po letech dávám 70%.(31.1.2003)

Solidní thriller s přiměřeným množstvím napětí i akce. Málo patetické, což je dobře, herecky střízlivé, což je ještě lepší. Vysoká politika s malým množstvím "načinčanosti." Žádní supermani s Harrisonem Fordem v čele.(14.3.2006)

Kromě jedné naprosto absolutně dokonalé akční sekvence (přepadení konvoje) není o co stát, ale občas i jedna perla zachrání celý film. 70% Zajímavé komentáře: Marigold, tron(9.4.2006)

Vysoká hra patriotů byla určitě lepší, ale ani tenhle thriller není žádný propadák, jak by snad mohlo vyplývat z názorů některých mých kolegů zde. Harrison Ford ale podle mě už ve svých letech není vyloženě typ pro tento filmový žánr.(25.7.2002)

Další a ne poslední film s Jackem Ryanem v hlavní roli. Další politicky-spiklenecká hra na hodného a zlého agenta. Role Williema Dafoe mi přišla o ničem a Harrison Ford hází stále dokola stejný obličej. A s pistolí bych mu nevěřil ani jeho nos mezi očima.(11.3.2006)

Rozpočet $62miliónovTržby USA $122,187,717Tržby Celosvetovo $215,887,717/70%/(27.6.2005)

Dalsi dobrodruzstvi agenta Ryana, ktere ma preci jen oproti nepovedene Vysoke hre patriotu spadnejsi dej.(1.8.2002)

Jednoho prezidenta si zahrál, dalšímu klidně vynadá. Takový číman je ten náš Harrison. Skautík k pohledání, rodinu má klidnou, v práci je hvězda (dokonce navštěvuje smrtelně nemocného šéfa), patriot je jako křišťál a když ošklivci podkopávají zahraniční zájmy Ameriky v Kolumbii a ohrožují na životě americké občany (ozbrojené samopaly a granáty, sic!) neváhá ten náš Harrison vzít pištol a jít to na vlastní pěst vyřešit. Nuže, Jasné nebezpečí je typická clancyovská patlanina, která se jen hemží návody na správné vlastenectví a patosem par excellence. Zároveň se hemží zajímavými reáliemi a tak trochu střílí do vlastních řad, protože ne každý, kdo salutuje pod americkou vlajkou, musí být nutně dobrák. Pokud si člověk odmyslí tu patriotskou tupotu a propagandistické melodrama, je to naprosto standardní thriller s bez zájmu hrajícím Fordem a charismatickým Defoem. Režisér Noyce sotva čím zaujme, akční sekvence jsou jalové, konverzace prkenné a celkové pojetí prostě konzerva jedna radost. Přesto nebo možná právě proto se člověk celkem pobaví, stačí trocha nadhledu a skautík Ford je rázem dobrým klaunem...(14.3.2006)

Všechno, co je na tomto filmu dobré, vychází z původního skvělého románu, a proto ta "politická" místa naprosto zastiňují akční odbočky, především tu závěrečnou, ve které Ford působí tradičně zcela pitvorným dojmem. Pochopitelně celou zápletku můžeme brát akoráť tak jako zábavnou kompilaci zrozenou v hlavě nápaditého spisovatele.(13.2.2005)

Hodně dobrá záležitost. Ford bezvadný. Je to tak docela uvěřitelně podané a chvílema opravdu napínavé. Asi nejlepší role Raymonda Cruze.(11.3.2006)

rozpočet : $62 million tržby celosvetovo : $215,887,717(19.12.2006)

• tron

„To ma neprekvapuje.“ – „Malo by ťa to aspoň zaujímať.“ Po McTiernanovom HONE NA PONORKU, kde kultového CIA agenta Jacka Ryana z bestsellerového pera Toma Clancyho stvárnil Alec Baldwin (a pred Robinsonovou NAJVÄČŠOU HROZBOU s perfektným Benom Affleckom) si austrálsky režisér Philip Noyce a herecká persóna Harrison Ford dali krátko po sebe dve úspešné a hviezdne obsadené, no totálne nudne nakrútené a nezrozumiteľne napísané nudné clancyovky. Po slabej VYSOKEJ HRE PATRIOTOV, kde Ryana terorizoval terorista Sean Bean, je JASNÉ NEBEZPEČENSTVO predsa len o čosi lepšie. Stále je to na skapanie nudné a akcie je minimum (filmu bez debaty dominuje atraktívne nasnímaná prepadovka v dusnej bogotskej uličke, v ktorej je až desivo dobre naakumulovaná neľútostná sila nepriateľa), ale akosi to celé lepšie šliape a drogové kartely tomu dodávajú predsa len určitú jednoduchosť, ktorá chýbala prepálenej a prekombinovanej VYSOKEJ HRE PATRIOTOV. Snímke určite pomáha sympatický Ford, výborný Willem Dafoe (v NAJVÄČŠEJ HROZBE jeho príjemne nemilosrdne kladnú rolu prebral výborný Liev Schreiber) a vynikajúci James Earl Jones, ktorý sa s Fordom prvý raz stretol nepriamo už pred desaťročiami v HVIEZDNYCH VOJNÁCH (daboval Darth Vadera), ktorý jeho šéfa admirála Jamesa Greena stvárnil už v HONE NA PONORKU a VYSOKEJ HRE PATRIOTOV.(3.11.2004)

Solidní snímeček.Ford ujde a ta přepadová scéna v kolumbijské uličce je nezapomenutelná!(6.8.2002)

Skvělý film, kterýmu neuvěřitelně škodí, že ho naše televize opakují do omrzení. Považte od roku 2003 šel nejméně devětkrát. A to o Jacku Ryanovi natočili celkem čtyři filmy, Hon na ponorku dávali jen třikrát, Vysokou hru patriotů sedmkrát a Nejhorší obavy jednou (pokud nepočítám 20x na HBO). Upřímně řečeno by takováto dávka zabila každý film a tím víc film, kde není zrovna příliš akce, humor vůbec a je delší víc jak sto m"inut. Ford jako Ryan je sice dobrej, ale podle mě byl nejlepší Baldwin. Fordovi prostě tu kancelářskou krysu neuvěříte. Jinak se mi líbilo provázání s předchozím snímkem, přeci jen to potěší, když tam jsou stejní herci i ve vedlejších rolích.(29.6.2006)

Jack Ryan coby zastupující ředitel CIA tentokrát bojuje proti kolumbijské narkomafii, ale i proti vlastním lidem. Oproti Vysoké hře patriotů slabší film, ale pořád naprůměr a navíc - je zde charismatický Harrison Ford. Jen ta vysoká politika mi tam vadila. Trailer: http://www.csfd.cz/film/11916-jasne-nebezpeci-clear-and-present-danger/videa/(2.1.2009)

• flanker.27

Jack Ryan, to je Bond říznutý J. I. Joem. Ať jsou plány zločinců (zde narkobaronů) jakkoli promyšlené, vše zktroskotá na muži pádných pěstí a čistého srdce, který v samém srdci zla hvízdá kulkami tak, že by se i Arnold mohl něčemu přiučit.(5.7.2010)

Harrison Ford má oproti převážné většině představitelů akčních rolí výhodu v tom, že je kvalitní charakterní herec. Režisér Phillip Noyce sice nikdy nebude sbírat vavříny na filmových festivalech, ale je to slušný řemeslník, který je sem tam schopen spáchat i lahůdkovou scénu, jako je přepadení amerického konvoje uprostřed latinoamerického velkoměsta. Scénárista se ve své fantazii přiměřeně krotil, takže příběh má hlavu a patu bez krkolomných konstrukcí. Nakonec je z toho průměrný akční film s typicky neprůstřelným hlavním hrdinou. Špičky žánru stojí jinde, ale na jedno zhlédnutí je Jasné nebezpečí volbou bez rizika. Celkový dojem: 55 %.(21.10.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7