poster

Sacudžin ken 2

 • japonský

  殺人拳2

 • japonský

  Satsujin ken 2

 • anglický

  Return of the Street Fighter

 • anglický

  Street Fighter 2

Akční / Krimi / Drama

Japonsko, 1974, 88 min (Director's cut: 73 min)

Režie:

Šigehiro Ozawa
 • majo25
  ***

  Dvojka klasicky slabšia. Opäť však môže stavať na masakrálnom Čibovi, ktorého súbojové kreácie sú znova parádne. Už len si zvyknúť na jeho krivé grimasy. Opäť nechýba pár gore scén - napr. vytrhnutie hlasiviek z tela či veľmi úsmevné vyskočenie očných pingpongáčov (je zachytené aj v galérii). Zápletka je z radu tých slabších, v podstate sa čaká iba na súboje a tých je dostatok, takže spokojnosť.(9.6.2018)

 • Pecival
  ****

  Ze začátku se mi to tolik nelíbilo - příběh je jakýsi zmatečný, Sonny není takovej tvrďák a i bitky se mi moc nepozdávaly. Jenže postupně to nabere tempo (ikdyž příběh je pořád stejně pošahanej, ale čert ho vem), končetiny i celá těla začnou lítat vzduchem a Sonny to kosí doslova po desítkách. Jako bombónek si občas nechá finální úder, kterým navnadí tu správnou gore strunu. O trochu slabší než jednička, ale pokud přežijete nemastný začátek, nebudete litovat! Na Sonnyho šklebech začínám být závyslý :)(17.9.2009)

 • PetrPan
  ***

  Druhý pouliční bojovník se silně přiblížil hongkongské produkci té doby, jinými slovy Shaw Brothers hadra. Inscenované potyčky a izolované scénky marně se snažící navodit zdání dějové spojitosti, pro fanouška nic neodpustitelného, samosebou. Soubojů sice houšť, nicméně Tsurugimu trochu pohasla aura sráče a už si rozhodně neuzurpuje takovou pozornost, jak by bylo záhodno, prostě vyměkl a ani časté flashbacky k prvnímu dílu na tom nic nemění . Tam kde jednička sázela na vykreslené a rozmanité charaktery jeho soupeřů, dvojka volí buď hromadné mely s "nikdoži", případně rozličné chladné zbraně od tyčí po nunčaky, které však opět třímají oni nepamětihodní "nikdožové". Za pozornost stojí jen jeden, záporák se slavíkem místo hrtanu, starý známý Shikenbaru z prvního dílu, avšak i ten přihřívá tuhle vceku vlažnou akční polívčičku jen velmi jemně. Dočkal jsem se však i nějaké té krve a jedné vypečené chuťovčičky, a tak odpouštím i jednoho z nejsměšnějších mafiánských bossů, co jsem kdy viděl, a vyvěšuju vcelku spokojenou a nezávadnou trojku.(30.12.2016)

 • JohnMiller
  ***

  S môjho pohľadu podstatne slabšie ako prvá časť. Stále je to však dobrý akčný film s parádnym bojom na konci. Miešanie krimi a mafie mi evokovalo k Giallo Talianskym filmom. A to sa mi na tom nepáčilo. Celkové prekvapenie že sa s prvej časti vrátilo zopár kvalitných postáv ako ten majster Karate to nezachránilo. V podstate slušné pokračovanie , ale na prvú časť to nemá zďaleka.(13.5.2013)

 • Davered
  **

  Pokračování zjevně šité horkou jehlou - vždyť bez flashbacků a "dokumentárních" představení karate má celá podívaná jen něco přes hodinu. Příběh stěží dává smysl a ubylo i krvavých soubojů, které první film posouvaly aspoň o jeden kvalitativní stupeň nahoru (gore tentokrát působí přehnaně, až sebeparodicky, viz gigantické oční bulvy). Naopak atmosféra je tady ještě zlověstnější a pointa jinak výborné scény v sauně, vzhledem k japonské minulosti ve druhé světové válce, značně zpochybňuje morální kredit filmových tvůrců.(6.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace