poster

Sacudžin ken 2

 • japonský

  殺人拳2

 • japonský

  Satsujin ken 2

 • anglický

  Return of the Street Fighter

 • anglický

  Street Fighter 2

Akční / Krimi / Drama

Japonsko, 1974, 88 min (Director's cut: 73 min)

Režie:

Šigehiro Ozawa
 • Pecival
  ****

  Ze začátku se mi to tolik nelíbilo - příběh je jakýsi zmatečný, Sonny není takovej tvrďák a i bitky se mi moc nepozdávaly. Jenže postupně to nabere tempo (ikdyž příběh je pořád stejně pošahanej, ale čert ho vem), končetiny i celá těla začnou lítat vzduchem a Sonny to kosí doslova po desítkách. Jako bombónek si občas nechá finální úder, kterým navnadí tu správnou gore strunu. O trochu slabší než jednička, ale pokud přežijete nemastný začátek, nebudete litovat! Na Sonnyho šklebech začínám být závyslý :)(17.9.2009)

 • TERRORDROME
  ***

  Druhý Street Fighter dostane nižšie hodnotenie. Scenár pri podobných filmoch nie je to hlavné, ale aj tak by podľa možnosti mohol dávať aspoň nejaký zmysel, čo sa tu príliš nedarí. Tsurugi sa efektne uvedie na scénu keď štýlom sebe vlastným vymláti policajnú stranicu, ale napriek tomu už nie je taký samoľúby bastard ako predtým, skôr viac klasický hrdina a dokonca upustil aj od tých svojich ksichtov. Trochu tým stráca na osobitosti, aspoň že drvič je to stále spoľahlivý. V prvej časti filmu, ak to tak môžem nazvať, sa hlavne trénuje karate. Okolo toho sa motajú nejaký tí gangsteri a tak to prechádza do fázy kde Tsurugi kam príde tam niekoho zmáruje a je štyridsaťdeväť že prečo, začo a načo. Choreografia mi najskôr prišla slabšia, ale vzápätí prileteli na scénu vyrazené bulvy a parádna bitka v saune, odkiaľ sa to potom zlepšilo. Za pomocníka má tentoraz Pipi dlhú pančuchu, čo bol dosť veĺký bizár aj na Japonský film. Ako jeden z protivníkov sa vracia starý známy, ktorému Tsurugi minule vytrhol ohryzok a teraz tam má namontované autorádio aby mohol hovoriť. Čo inak povedať, dej vlastne nie je, Tsurugi zas trochu moc slušňák, jedine akcia zachraňuje čo sa dá, podporená občasnou krvavou brutalitou a lúskaním lebiek údermi karate. Našťastie je jej dosť aby film vytiahla dostatočne vysoko nad odpad. Pôsobilo to síce dosť rozporuplne, ale tie tri si Sonny Chiba a spol predsa len odo mňa poctivo vykaraterizovali.(11.5.2015)

 • Davered
  **

  Pokračování zjevně šité horkou jehlou - vždyť bez flashbacků a "dokumentárních" představení karate má celá podívaná jen něco přes hodinu. Příběh stěží dává smysl a ubylo i krvavých soubojů, které první film posouvaly aspoň o jeden kvalitativní stupeň nahoru (gore tentokrát působí přehnaně, až sebeparodicky, viz gigantické oční bulvy). Naopak atmosféra je tady ještě zlověstnější a pointa jinak výborné scény v sauně, vzhledem k japonské minulosti ve druhé světové válce, značně zpochybňuje morální kredit filmových tvůrců.(6.8.2010)

 • JohnMiller
  ***

  S môjho pohľadu podstatne slabšie ako prvá časť. Stále je to však dobrý akčný film s parádnym bojom na konci. Miešanie krimi a mafie mi evokovalo k Giallo Talianskym filmom. A to sa mi na tom nepáčilo. Celkové prekvapenie že sa s prvej časti vrátilo zopár kvalitných postáv ako ten majster Karate to nezachránilo. V podstate slušné pokračovanie , ale na prvú časť to nemá zďaleka.(13.5.2013)

 • Flipnic
  ****

  Druhý díl "Street Fightera" se bohužel vyznačuje naprosto nulovým dějem a neuvěřitelně odfláklým scénářem ... Ve filmech tohoto druhu to sice nebývá nijak zvlášť na škodu, ovšem tady je děj opravdu nula a chvílemi jsem ani nechápal, co mají jednotlivé scény a pasáže společného a jak podivně na sebe navazují. Na druhou stranu Sonny Chiba je zde opět v naprosto špičkové formě a opět řeže desítky, snad kompletně celou stovku nepřátel hlava nehlava. Naprosto úžasná je scéna v solárku! Osobně jsem měl dojem, že krve a "fatalit" ubylo, Tsurugi již není takový parchant, více se přesunul do polohy kladného hrdiny-mstitele. Ovšem je zde jedna fatalita a ta naprosto vystačí za všechny v prvním dílu!! To je opravdu bomba a nechápu, jak v roce 1974 mohli filmaři s něčím takovým přijít (i když u utrhnutých koulí v prvním díle jsem taky nevěřícně kroutil hlavou). Stejně jako u prvního dílu musím konstatovat, že tady jsou pokládány další základy moderních akčních a bojových filmů obecně. Některé scény objevující se v tomto filmu jsem viděl postupně v nespočet variantách v akčních filmech až do dnešní doby. Bohužel, příšerný scénář vadil tentokrát i mě, proto to není za plný počet. Ovšem akce si užijete až až ...(5.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace